Telewizory i soundbary Philipsa wkrótce z obsługą Play-Fi

Philips jest dobrze znany z dbałości o dobrą jakość dźwięku w swoich telewizorach. Wiele z nich wyposażono nie tylko w dobrej jakości przetworniki czy osobne głośniki niskotonowe, lecz także w tor wizji opracowany we współpracy z tak renomowanymi specjalistami branżowymi jak np. Bowers & Wilkins.

Urządzenia Philips z obsługą DTS Play-Fi

Jedną z funkcji, której telewizory tej marki do tej pory nie miały, była obsługa multiroom, czyli możliwość współpracy z innymi urządzeniami w ramach wielopokojowego systemu. To się jednak niebawem zmieni. W opublikowanym 18 czerwca 2020 r. komunikacie prasowym Philips zapowiada m.in., że:
„[…] produkty zyskają możliwość bezprzewodowego łączenia się i wspólnego odtwarzania treści w ramach usługi multiroom w oparciu o DTS Play-Fi. Jest to nowoczesny i otwarty system przesyłu sygnału audio pozwalający na bezprzewodowe odtwarzanie i kontrolowanie muzyki w całym domu, w każdym pomieszczeniu i z każdego głośnika. Dzięki współpracy z najpopularniejszymi platformami streamingowymi DTS Play-Fi umożliwia też bezstratną transmisję audio w wysokiej jakości oraz bez opóźnień. W ten sposób kompatybilne produkty, takie jak telewizory, urządzenia przenośne, soundbary i głośniki, tworzą kompletny system rozrywki w całym domu, płynnie współdziałając ze sobą.”
napis dts play-fi

Taka informacja rodzi kilka pytań, np.:

Które urządzenia marki Philips będą obsługiwać Play-Fi?

Choć docelowo obsługę Play-Fi dostaną wszystkie telewizory Philipsa, w pierwszej kolejności trafi ona do telewizorów OLED z następujących serii:

  • OLED805,
  • OLED855,
  • OLED865.
telewizor philips widziany pod kątem

Po telewizorach obsługa Play-Fi zostanie wdrożona w najnowszych soundbarach marki Philips, które zadebiutują jesienią br. (w okolicach targów IFA 2020).

Ponadto ww. funkcjonalność będzie z czasem również dostępna w bezprzewodowych głośnikach tej marki.

Czy starsze telewizory Philipsa otrzymają aktualizację do Play-Fi?

Tak. Producent obiecuje, że:

„[…] modele z oferty ubiegłorocznej już w drugiej połowie roku zyskają możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania.”

Oznacza to, że telewizory Philipsa, jako pierwsze na świecie będą mogły pracować w systemach wielopokojowych. Ta nowa funkcjonalność w połączeniu ze zdecydowanie ponadprzeciętnymi możliwościami brzmieniowymi telewizorów tej marki z pewnością uatrakcyjni je w oczach potencjalnych nabywców.