Nowa taryfa Orange IoT na kartę – co oferuje i jak z niej skorzystać?

Końcem maja Orange wprowadził do swojej oferty nową taryfę, związaną z użytkowaniem internetu rzeczy. Orange IoT na kartę obejmuje takie urządzenia, jak czujka, tracker czy kamera, wymagające zarówno karty SIM, jak i stałego podpięcia do sieci. W jaki sposób można dołączyć?

Warunki dołączenia do Orange IoT na kartę

Przede wszystkim należy być abonentem Orange, a na koncie głównym posiadać minimum 30 zł. By przejść na taryfę Orange IoT na kartę musimy wysłać SMS o treści IoT na numer (bezpłatny) 80360. Ewentualnie  logujemy się do Mój Orange i tam zmieniamy taryfę. O tym, czy udało się pomyślnie przejść na IoT na kartę, dowiemy się z SMS-a, który powinien nadejść w ciągu doby.

Automatycznie zostanie wówczas pobrana z naszego konta jednorazowa opłata aktywacyjna, w wysokości 20 zł brutto. Po czym do dyspozycji naszej oraz internetu rzeczy są 2 GB w cenie 7 zł na 31 jeden dni. Minusem jest to, że jeśli posiadaliśmy jakiekolwiek usługi, rabaty, zniżki, pakiety czy inne ustawienia, utracimy je bezzwrotnie z momentem przejścia na Orange IoT na kartę. Przeniesieniu podlegają tylko środki na koncie oraz ich ważność. Z internetem łączymy się przy ustawieniach APN o nazwie IoT oraz WAP.

smartfon internet rzeczy

Dostępne pakiety

Poza wspomnianym domyślnym pakietem dostępne są również inne: 0,5 GB w cenie 5 zł miesięcznie oraz 5 GB za 12 zł. Każdy z pakietów aktywuje się SMS-em o innej treści (AKT dla 0,5, AKT2 dla 2 i AKT5 dla 5 GB) wysłanym pod numer 600 (koszt według cennika abonenta) albo w Mój Orange. Prędkość przesyłania danych zależna jest od technologii, z której korzystamy w danej chwili (LTE, HSDPA, 3G (UMTS), EDGE lub GPRS) oraz innych czynników. Szacunkowe maksymalne prędkości przedstawiają się następująco:

Orange IoT na kartę szybkość
Źrodło: Orange

W ofercie zablokowane mamy połączenia Premium, MMS-y wychodzące i przychodzące (krajowe i międzynarodowe) oraz ruch głosowy (wychodzący, na numer międzynarodowe). Każde doładowanie konta włącza automatycznie uruchamia usługę Konto Ważne Rok za 0 zł.

Jak zrezygnować z Orange IoT na kartę?

Jeżeli zechcemy zrezygnować z taryfy dla internetu rzeczy i powrócić do Orange Free na kartę lub Zawsze bez limitu, wysyłamy SMS o treści FREE pod numer 3033. Także i w tym wypadku przywracane są tylko środki oraz ich ważność.

Czy Orange IoT na kartę to dobry pomysł?

Szczegółowe informacje o warunkach, cenie i pakietach znajdziemy w materiałach udostępnionych przez Orange. Czy taryfa IoT na kartę to interesująca propozycja? Patrząc po komentarzach w sieci jedni użytkownicy witają ją z entuzjazmem, zwracając uwagę, że to jedna z niewielu ofert kierowana do indywidualnego klienta, o ile nie jedyna. Inni wskazują na wysoką cenę usługi.

A jakie jest Wasze zdanie?

Źródło: Orange, GSMONLINE.PL