Motorola szykuje kolejną nowość. Wycieka specyfikacja i wygląd Moto Edge 2022

Z licznych doniesień wynika, że Motorola szykuje się do dwóch głośnych premier w trzecim kwartale roku. Czekamy na pierwszy smartfon z aparatem 200 Mpix oraz kolejną odsłonę składanego modelu RAZR. Obok tych flagowych nowości na rynku w tym czasie pojawić ma się także średniopółkowa propozycja. Nowy wariant z rodziny edge 30, nazywany obecnie Motorolą Moto Edge 2022 lub, od nazwy kodowej, Motorolą Dubai+.

Bogate portfolio Motoroli

Motorola to marka, która w ostatnim czasie bardzo prężnie powiększa swoje portfolio o kolejne smartfony z rodziny edge, moto g czy moto e. Niedawno na rynku pojawiły się chociażby: średniopółkowa Motorola moto g82 i budżetowa moto g22. W lutym swoją premierę miała flagowa seria moto egde 30 z modelem pro, a w kwietniu do sprzedaży trafił podstawowy model serii.

Dzięki przeciekom wiemy również, że niebawem zadebiutują dwie ciekawe perełki – składana Motorola RAZR 3 i pierwszy smartfon z aparatem 200 Mpix, czyli Motorola o nazwie kodowej Frontier 22. Obie mają ujrzeć światło dzienne w podobnym czasie, na przełomie lipca i sierpnia. Teraz dowiedzieliśmy się, że niedługo prawdopodobnie poznamy też kolejny wariant z serii edge.

Kiedy premiera Motoroli Moto Edge 2022?

Portal 91mobiles poinformował właśnie, że w trzecim kwartale 2022 roku do sprzedaży trafi kolejny smartfon z rodziny Motorola moto edge 30. To model, który znany był wcześniej pod nazwą kodową Motorola Dubai+, występującą obok Motoroli Dubai, czyli znanej dziś podstawowej Motoroli edge 30.

Motorola Moto Edge 2022 – przewidywana specyfikacja i design nowego modelu serii edge

Oprócz kilku ciekawych danych technicznych ujawniono także rendery ukazujące prawdopodobny wygląd smartfona. Design utrzymany jest w stylistyce charakterystycznej dla amerykańskiej marki. W lewym górnym rogu delikatnie zaokrąglonej obudowy znajduje się owalna wysepka aparatów skupiająca trzy obiektywy i lampę błyskową LED, środek zdobi okrągłe logo z literką M, a dół wieńczy nazwa Motorola.

Ponadto przecieki podają również dokładne wymiary nowego smartfona. Moto Edge 2022 ma mierzyć 160,8 × 74,2 × 8,2 mm, czyli nieco więcej niż wariant edge 30, ale mniej niż edge 30 pro.

Ekran POLED

Smartfon można uplasować pomiędzy tymi dwoma modelami także ze względu na techniczne wyposażenie, choć w wielu przypadkach bliżej mu jednak do podstawowego modelu serii.

W Motoroli Edge 2022 (Dubai+) na przodzie zagościć ma 6,5-calowy ekran z matrycą POLED o rozdzielczości 2400 × 1080 px (Full HD+). Tak samo jak dwa dostępne na rynku warianty serii edge 30, nowy model także obsłuży bardzo wysoką częstotliwość odświeżania obrazu – aż 144 Hz. W górnej części tegoż ekranu, pośrodku, umieszczono kamerę selfie o rozdzielczości 32 Mpix.

Podzespoły

Dużą zmianą względem starszych braci serii edge 30 może być procesor. Motorolę „Dubai+” Edge 2022 może napędzać do pracy nie Snapdragon, a MediaTek, dokładnie model Dimensity MT6879. Z poprzednich przecieków wynikało, że SoC ten ma dwa rdzenie Cortex A78 o taktowaniu 2,6 GHz, 6 rdzeni Cortex A55 2,0 GHz i procesor graficzny Mali G79.

Wspomoże go pamięć RAM, do wyboru o pojemności 6 lub 8 GB. Natomiast na pliki dostaniemy standardowe 128 lub 256 GB. Portal 91mobiles wspomina także o baterii 5000 mAh.

Źródło: 91mobiles | OnLeaks

Aparat

Motorola Edge 2022, jak widać na grafikach, miałaby otrzymać trzy aparaty. Przewiduje się, że główny to 50-megapikselowe oczko z optyczną stabilizacją obrazu (OIS). Dalej znaleźć ma się obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 13 Mpix oraz czujnik głębi 2 Mpix. Jest to zestawienie nieco słabsze niż w podstawowej edge 30, ponieważ tam oczko ultraszerokokątne liczy aż 50 Mpix.

Sporą ciekawostką jest natomiast to, że nowa Motorola Edge 2022 (Dubai+) może zyskać funkcję obsługi rysika. Byłaby to cecha tożsama z wariantem Motoroli edge 30 pro.

Na ten moment nie ujawniono więcej szczegółów, z pewnością natomiast im bliżej premiery, tym dokładniej będziemy poznawać kolejne szykowane przez Motorolę urządzenie. Na ten moment ciężko też spekulować na temat polskiej ceny Motoroli Edge 2022. Jednak patrząc na specyfikację, można celować w średnią półkę.

Seria Motorola edge 30


Źródło: 91mobiles, gizmochina