Nintendo Switch razy dwa na wakacje, Galowie na koniec roku

Są szanse, że tegoroczne lato spędzać będzie można trzymając w ręku nie tylko rakietkę do badmintona czy selfie sticka, ale także jeden z nowych modeli konsoli Nintendo Switch. Tak, dobrze przeczytaliście. Chodzą słuchy, że japoński gigant planuje wypuszczenie na rynek aż dwóch wariantów popularnej platformy, która łączy w sobie cechy konsoli stacjonarnej i handhelda.

Każdy ma swojego Switcha?

Sympatycznymi pogłoskami uraczył miłośników The Wall Street Journal. Powołując się na obeznanych w temacie informatorów, korespondent Takashi Mochizuki podał, że szykowane są dwie wariacje klasycznego Switcha. Pierwsza, dysponującą większą mocą (niedorównującą jednak PS4 Pro czy Xbox One X), przeznaczona będzie dla bardziej zapalonych maniaków konsolowego grania. Natomiast druga, tańsza, tworzona jest z myślą o osobach, które gaming traktują bardziej jako odskocznię od codziennych obowiązków i sposób na zabicie czasu. Wariant ten określany jest jako następca Nintendo 3DS.

Według doniesień Mochizukiego nowe Switche miałyby być czymś innym niż tylko silniejszą lub słabszą wersją podstawowej konsoli. W drugim wariancie zabraknąć miałoby natomiast systemu wibracji (możliwe, że chodzi tutaj o HD Rumble).

nintendo switch

Że coś jest na rzeczy potwierdził dzień po materiale WSJ Eurogamer.net, powołujący się informatorów bliskich Nintendo. Według redaktora portalu Toma Phillipsa tańszy model nowego Switcha ma, podobnie jak 2DS, cechować się bardziej wytrzymałą budową. Będzie to również konsola przeznaczona raczej dla użytkowników handheldów i nie wiadomo, czy będą oni mieli opcję podłączenia urządzenia do telewizora.

Nintendo nie skomentowało w żaden sposób tych nieoficjalnych wieści. Na bliższe szczegóły trzeba będzie poczekać do czerwcowego E3.

Powariowali ci Rzymianie w tym 2019

Dwa nowe modele Nintendo Switch to nie wszystko, co w bieżącym roku czeka miłośników tej konsoli. O ile jednak powyższe rewelacje pozostają w sferze spekulacji, ta jest o wiele bardziej realistyczna. Jak podaje Nintendo Switch PL, w ostatnim kwartale ma ukazać się sequel gry Asterix & Obelix XXL 2. Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir ma być utrzymana w klimacie poprzednich części, a także zawierać nawiązania do filmów z niezwyciężonymi Galami. Dwójka bohaterów wyruszy na poszukiwanie części tytułowego menhira, a rozgrywkę będzie można prowadzić w pojedynkę lub w trybie kooperacyjnym.

Co sądzicie o nadchodzących nowościach od Nintendo?

Źródła: The Wall Street Journal, Eurogamer.net, Nintendo Switch PL