Netflix pozwala wyłączyć funkcję autoodtwarzania na ekranie głównym. Jak to zrobić?

Nadszedł dzień, na który czekało naprawdę wielu. Od teraz, jedna z najpopularniejszych platform wideo pozwala na wyłączenie autoodtwarzania filmów i seriali na swojej stronie głównej. Innymi słowy, po najechaniu na dany tytuł (aby np. przeczytać jego opis), nie będzie on już odtwarzany z automatu. Jak pozbyć się autoodtwarzania w serwisie Netflix?

Autoodtwarzanie w serwisie Netflix

Informacja na temat możliwości wyłączenia automatycznego odtwarzania na Netflix jest o tyle ważna, że właśnie ta funkcja, w zasadzie od samego początku istnienia platformy, była wskazywana przez internautów i wiernych fanów serwisu, jako najbardziej irytująca i stanowiąca największy minus tego niemal idealnego portalu filmowego.

Netflix telewizor z pilotem

Od teraz opcja ta jest w pełni konfigurowalna i użytkownik Netfliksa sam może zadecydować, czy chce, aby fragmenty filmu/serialu włączały się automatycznie, zaraz po najechaniu na przypisany do nich boks, czy jednak woli w ciszy i spokoju wybrać tytuł, z którym spędzi wieczór.

Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów na Netflix?

Jeżeli jesteście w grupie osób, które na wieść o tej opcji podskakują radośnie do góry, poniżej zostawiam Wam krótką instrukcję tego, jak skorzystać z możliwości przygotowanej przez portal i wyłączyć opcję autoodtwarzania filmów. Otóż musicie:

  1. Zalogować się w serwisie Netflix za pomocą przeglądarki internetowej.
  2. W panelu profilu wybrać opcję „Zarządzaj profilami”.
  3. Wybrać profil, który chcecie zaktualizować.
  4. Odznaczyć opcję „Automatycznie odtwarzaj podglądy podczas wyszukiwania”.

Analogicznie wygląda kwestia odtwarzania kolejnego odcinka. W tym samym miejscu, w swoim profilu, macie możliwość zaznaczenia opcji: „Automatycznie odtwarzaj kolejny odcinek na wszystkich urządzeniach”. I gotowe.

Ważną informacją jest również, że przy wyborze tej opcji, zostaniecie poinformowani, iż zmiana może zadziałać z opóźnieniem. W celu przyspieszenia jej realizacji zaleca się przelogowanie z konta na konto – po tym zabiegu, wybrana opcja powinna już w 100% zostać wdrożona.  

Pełną dozę informacji na ten temat znajdziecie w zakładce „Centrum Pomocy” na Netfiksie.

Netflix autoodtwarzanie geex

Co jeszcze warto wiedzieć? Odkryj naszą strefę TV

Przy okazji netfliksowych tematów, zachęcam również do sprawdzenia artykułu:

Odpowiadając na powyższe pytanie, pamiętajcie, że mamy dla Was również mnóstwo newsów, ciekawostek i recenzji ze świata telewizorów. 

Zajrzyjcie do naszej Strefy RTV i bądźcie z nimi na bieżąco

Źródło tekstu: netflix.com/pl