Do 20 maja Monster Hunter: World za darmo dla posiadaczy PS4

Jeżeli jesteście posiadaczami PlayStation 4 i zastanawiacie się nad zakupem gry „Monster Hunter: World”, do 20 maja macie okazję wypróbowania gry całkowicie za darmo. Dostępna będzie zarówno rozgrywka sieciowa, jak i jednoosobowa kampania z możliwością wykonywania zadań z nie więcej niż trzema gwiazdkami.

Monster Hunter: World – czyli gra o tym, że nie każdy zabójca potworów musi być wiedźminem

„Monster Hunter” to seria, która liczy sobie już 15 lat. Swoją wirtualną wędrówkę po domach konsumentów zaczęła od PlayStation 2. Od debiutu w 2004 ukazało się aż kilkanaście wydań sygnowanych marką „Monster Hunter” na najróżniejsze platformy: od Nintendo Wii, przez Xbox 360 i PlayStation 4, na pecetach i konsolach obecnej generacji kończąc.

Ostatnia z odsłon – „Monster Hunter: World” – swoją premierę miała w 2018 roku. I warto nadmienić, że była to pierwsza gra z cyklu, która pojawiła się jednocześnie na rynku japońskim i rynkach zachodnich.

Jeśli oczekujecie wciągającej nieliniowej fabuły, czeka Was lekkie rozczarowanie. „Monster Hunter: World” nastawione jest przede wszystkim na eksplorację rozległego świata i walkę z bestiami – począwszy od „jednostrzałowców”, a skończywszy na monstrach, których ubicie zajmuje sporo czasu i jeszcze więcej nerwów. Tak czy inaczej mechanika rozgrywki jest zadziwiająco różnorodna, a wychodzenie z tarczą ze starć z potworami – niezwykle satysfakcjonujące.

Ale po co gadać o grze, skoro można w nią zagrać? Tym bardziej, że do przyszłego poniedziałku nie będzie Was to nic kosztować. Co więcej, do 16 maja macie czas, aby zagrać w misje związane ze specjalnym wydarzeniem festiwalowym w grze. Warto się zatem pośpieszyć, aby wycisnąć z dema jak najwięcej, a potem – kto wie – być może kontynuować przygodę już z pełną wersją „Monster Hunter: World”. Wszystkie postępy z próbnej gry będzie można bowiem przenieść do pełnej wersji, jeśli zdecydujecie się taką zakupić.

Monster Hunter World screen z gry
Screenshot z gry

Xboksiarze grają już od miesiąca…

Jeśli posiadacze PS4 poczuli się choć trochę wyróżnieni tą promocją, nie byłbym sobą, gdybym tego uczucia nie przygasił. Warto bowiem wspomnieć, że posiadacze Xboksa z wykupionym Game Passem w „Monster Hunter: World” grają już od 18 kwietnia.

Monster Hunter World
Screenshot z gry