Nintendo Direct Mini: Partner Showcase – „Monster Hunter”, „Empire of Sin” i nie tylko

Kolejny dzień przynosi kolejną konferencję. Tym razem dowiedzieliśmy się, co piszczy u Nintendo. Sporo miejsca poświęcono dwóm tytułom z franczyzy Capcomu „Monster Hunter”. Ale nie tylko. Jakie jeszcze tytuły mogliśmy zobaczyć w ramach krótkiej prezentacji?

Potworny stream

Brzmi groźnie, ale wcale takie nie było. Chyba że ktoś nie jest fanem RPG akcji, z mocnymi elementami fantasy oraz dużą ilością fantastycznych stworzeń. Chodzi o wspomniane gry spod znaku Monster Hunter. Całość zaczęła się od pokazu ich trailerów.

Jaki pierwszy zobaczyliśmy wypełniony akcją i przygodą zwiastun Monster Hunter Rise, którego premiera na Switchu zapowiedziana jest na 26 marca (zamawiając w przedsprzedaży, dostaje się bonusowe itemy). Po nim dostaliśmy zapowiedź Monster Hunter Stories 2 Wings of Ruin, które zadebiutują latem 2021.

Oprócz tych zwiastunów, po zakończeniu głównego Nintendo Direct Mini dostaliśmy również osobny stream, poświęcony w całości tym grom. Pokazano raz jeszcze oba trailery, a twórcy (Ryozo Tsujimoto oraz Yasunori Ichinose) omówili takie kwestie, jak przeniesienie serii na handhelda, gameplay, nowe obszary czy stworzenia (pies Palamute czy potwór Magnamalo). Była też mowa o figurkach amiibo dla Rise, dostępnych przy premierze.

Bokserzy, gangsterzy i bogowie, czyli co jeszcze od Nintendo?

Oczywiście nie samym Monster Hunter żyje człowiek, tak więc Nintendo pokazało także i inne gry, które w bardziej lub mniej odległej przyszłości pojawią się na rynku. 4 grudnia wystartuje Fitness Boxing 2: Rhythm & Exercise, z dziewięcioma instruktorami o unikatowych osobowościach (troje z nich to nowe postaci we franczyzie).

Latem 2021 roku zagramy w Disgaea 6: Defiance of Destiny, który ma być ekskluzywnym tytułem dla Nintendo Switch. Dodatkowo – jeszcze w tym roku – od 23 do 29 września subskrybenci Nintendo Switch Online będą mogli pobrać pełną wersję Disgaea 5 Complete.

Na Switcha wybiera się też gra, która mnie osobiście najbardziej zainteresowała, czyli osadzone w latach 20. ubiegłego stulecia Empire of Sin. Premiera 1 grudnia. Również w okresie końcoworocznym na konsolę zawita wojenny shooter Sniper Elite 4.

Miłośnicy golfa dostaną PGA TOUR 2K21 – wersja cyfrowa jest już dostępna w Nintendo eShopie, a płytowa trafi do sprzedaży 25 września. Fani survivalu mają od dziś dostęp do The Long Dark, a lubujący się w akcji i mitologii greckiej – do Hadesa. Również od dziś dostępna jest platformówka Ori and the Will of the Wisps, jak również (w pre-orderze) przyciągająca wzrok edycja kolekcjonerska

W przyszłym roku natomiast biblioteka gier na Switcha wzbogaci się o kolejną cześć erpegowej serii Ruane Factory (z numerkiem 5) oraz całkiem interesujący projekt Balan Wonderworld, którego akcja kręci się wokół teatru tytułowego maestra i przygód, jakie para bohaterów przeżywa w niesamowitym Wonderworldzie, gdzie to, co rzeczywiste, miesza się ze wspomnieniami.

Jak się Wam widzą nowe propozycje Nintendo? Dajcie nam znać. Sprawdźcie też wybór gier na Nintendo Switch w x-kom.

Źródło: Nintendo