„Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order” – czy to największy koszmar „Avengers” od Square Enix?

Doktor Octopus, Magneto, Hela, Ghost Rider, Mysterio, Kingpin, MODOK, Elektra Natchios, Miles Morales, Elsa Bloodstone, Jessica Jones… To zaledwie kilka postaci, które występują w nadchodzącym „Marvel Ultimate Alliance 3” na Nintendo Switch. Na E3 zaprezentowano nowy trailer. Nie obyło się bez skojarzeń z „Marvel’s Avengers”, którzy również pokazali swoje oblicza podczas dobiegającego końca eventu.

Komiksowy feeling Marvel Ultimate Alliance 3

O Marvel’s Avengers od Square Fenix i Crystal Dynamix pisała już Klaudia, wspominając o jednym z najbardziej kłujących aspektów nowego zwiastuna, czyli wyglądzie bohaterów. Fani nie pozostawili tutaj suchej nitki na Mścicielach, którzy wyglądali jak uboższe wersje postaci wykreowanych prze Roberta Downey’a Jra czy Chrisa Hemswortha.

Tymczasem bohaterowie zaprezentowani w trailerze Marvel Ultimate Alliance 3. cieszą oko cel-shadingiem, który mocno kojarzy się z komiksową kreską (choć, jak zauważył Gavin Lane z Nintendo Life, nie da się nie dostrzec wpływu estetyki MCU. Dodatkową zaletą jest także znacznie większy roster bohaterów i przeciwników, który zapewne zadowoli każdego marvelowskiego geeka. Prócz Avengersów czy X-Menów można będzie grać takimi postaciami jak Elsa Bloodstone, Luke Cage, Spider-Gwen, Captain Marvel, Deadpool czy Ghost Rider.

Universum Marvela kontra Thanos i Black Order

Jak podkreślił wypowiadający się podczas Nintendo Treehouse scenarzysta Mark Sumerak, możliwość wykorzystania tak wielu pozytywnych i negatywnych bohaterów z rozmaitych grup i rodzin wchodzących w skład uniwersum Marvela była czymś wyjątkowym. Z gry będą mogli cieszyć się starzy i nowi fani, niezależnie czy bliższe są im same komiksy, czy też powstałe na ich podstawie filmy lub kreskówki. Znajomość poprzednich dwóch części (ostatnia ukazała się w 2009 roku) nie będzie konieczna.

Każdy poziom gry usiany będzie checkpointami, który umożliwiać będzie wymianę poszczególnych bohaterów w naszej czteroosobowej drużynie (w trybie multiplayer). Każda z postaci, poza właściwymi sobie atakami i umiejętnościami, będzie także mogła połączyć siły z inną, by stworzyć wyjątkową dla konkretnej pary akcję. Celem gry będzie powstrzymanie straszącego na kinowych ekranach Thanosa oraz jego złowrogiej drużyny Black Order, w skład którego – prócz samego Szalonego Tytana – wchodzą Ebony Maw, Black Dwarf, Corvus Glaive, Proxima Midnight oraz Supergiant.

Marvel Ulimate Alliance 3: The Black Order debiutuje 19 lipca. Jesienią można natomiast korzystać z expansion pass z zawartością z takich tytułów, jak Marvel Knights, X-Menów oraz Fantastic Four. Czy w ostatecznym rozrachunku tytuł Nintendo zakasuje Mścicieli od Square Enix (którzy wszak mają coś więcej niż tylko trącący podróbkami wygląd postaci)?

Źródła: Nintendo, Nintendo Switch PL, Nintendo Life, Hardcore Gamer, HipHopWired