Mapy Google w opaskach sportowych od Huaweia? Ta aplikacja wskazuje drogę

Dają łatwy dostęp do informacji o treningu, umożliwiają pozostawanie w kontakcie, a przy tym są lekkie i dobrze leżą na nadgarstku. I w sumie to czyni z nich świetne gadżety dla aktywnych. Ale bardziej wymagający mogliby zarzucać opaskom Huaweia brak współpracy z Mapami Google. Tutaj jednak coś się zmieniło.

Gdzie producent nie może, tam aplikacja pomoże

Wszystko za sprawą napisanej przez jednego z fanów aplikacji Huawei Band Maps, współpracującej z urządzeniami Huawei Band 2, Huawei Band 3 i Honor Band 4 . Wystarczy pobrać ją na sparowanego z opaską smartfona i pozwolić na przekazywanie informacji. Następnie można wybrać punkt docelowy i rozpocząć prowadzenie do niego. Wtedy wdzięczny za przychylność program zrewanżuje się bieżącym przesyłaniem informacji o przebiegu trasy. Jedynym uniedogodnieniem jest to, że niewielki ekran opaski nie wyświetla mapy, a jedynie informację o aktualnym kierunku bądź o jego zmianie.

Aplikacja Huawei Band Maps obsługuje siedem języków (w tym polski!) i jest dostępna bezpłatnie w Sklepie Play.  Darmowa wersja nie daje jednak możliwości korzystania ze wszystkich funkcji oraz wyświetla reklamy. Receptą na to jest zakup pełnej opcji, który można zrealizować już z poziomu aplikacji. Na ten moment cena wynosi 4,19 zł.

huawei-band-maps
Źródło: Sklep Play

Komu przyda się ta aplikacja?

Rodzi się jeszcze pytanie: dla kogo takie rozwiązanie będzie wygodne? Chyba przede wszystkim dla miłośników jednośladów, którzy chcą korzystać z nawigacji, a jednocześnie lubią, kiedy ich smartfon bezpiecznie spoczywa w plecaku. Jeśli coś jeszcze przychodzi Wam do głowy, podzielcie się tym z nami.

A skoro jesteśmy w temacie jednośladów – czytaliście już majówkowe zestawienie przydatnych rowerzystom aplikacji na IOS i Androida? Jeśli nie, koniecznie nadróbcie. Ta wiedza przyda się Wam przez cały sezon.

Źródło: rootblog.pl