Majowa aktualizacja konsol Xbox Series X i S. Co się zmieni?

Konsole Xbox Series X i Xbox Series S zostały wzbogacone o nową aktualizację oprogramowania układowego. W majowej łatce Microsoft skupił się przede wszystkim na dopracowaniu istniejących funkcjonalności, między innymi funkcji szybkiego wznawiania.

Co wprowadza majowa aktualizacja oprogramowania Xbox Series X|S? Przede wszystkim ulepszenia dla szybkiego wznawiania

Najważniejszą zmianą wydaje się usprawnienie funkcji szybkiego wznawiania konsol. Przypomnijmy, szybkie wznawianie w nowych Xboksach działa tak, by gracz mógł w mgnieniu oka wracać do rozgrywki od miejsca, w którym ją przerwał.

Dla przykładu – kończę tryb kariery w Fifie o godzinie 23, wyłączam konsolę, by włączyć ją ponownie następnego dnia. Uruchamiając Fifę, nie oglądam intra gry, nie muszę też przebijać się przez wczytywanie zapisu; po prostu rozpoczynam grę tam, gdzie ją zakończyłem.

Szybkie wczytywanie – co mogę potwierdzić jako użytkownik Xbox Series X – to niesamowita wygoda i jedna z większych zmian na plus, jeśli chodzi o przesiadkę na konsole nowej generacji. Jednakowoż nie jest to funkcja idealna; zbyt często o tym, czy dany tytuł pozwoli nam wznowić rozgrywkę, czy uruchomi się od zera, decyduje przypadek.

Wraz z majową aktualizacją niezawodność tej funkcjonalności ma wzrosnąć. Microsoft obiecuje m.in. krótsze czasy ładowania. Ponadto konsole mają od teraz łatwiej identyfikować gry, które obsługują szybkie wznawianie. Takie tytuły mają być oznaczone specjalnym tagiem, powstanie również grupa, która skupi wszystkie gry, które obsługują funkcję szybkiego wznawiania.

xbox quiz

Nowa funkcja Passthrough Audio

Cóż to takiego? Najprościej rzecz ujmując, Pass-through audio umożliwia dekodowanie dźwięku z aplikacji multimedialnych na kompatybilnych urządzeniach HDMI, z pominięciem konsoli. Co to daje? Możliwość wyższej jakości odsłuchu na zewnętrznym systemie dźwiękowym.

Aby rozpocząć korzystanie z nowej funkcji, musicie znaleźć przycisk „zezwalaj na przekazywania” na ekranie „ustawień dźwięku” w Xbox.

Wygodniejsze oglądanie zwiastunów gier w Game Passie

Nowa aktualizacja umożliwia także użytkownikom wygodniejzse oglądanie zwiastunów gier przed ich pobraniem. Tytuły gier wyróżnione w bibliotece Game Passa będą automatycznie odtwarzać swoje trailery, gdy na nie najedziemy. Oznacza to mniej kliknięć podczas przeglądania nowości w GP.

Co poza tym?

Na koniec zostawiamy kilka małych modernizacji. Wraz z pobraniem majowej aktualizacji dla Xbox Series X|S otrzymamy dynamiczne tło o nazwie „Okruchy”, a także ulepszenia aplikacji Xbox na Androida i iOS. Co ciekawe, Microsoft poinformował również, że wkrótce ze sklepu Microsoft Store zniknie aplikacja Xbox One SmartGlass.

 

Źródło: news18.com