Logitech ma zestaw dla wyjezdnych graczy

Co robią gracze poza domem? Bardzo często grają, spotykając się z kumplami na turniejach organizowanych u kogoś. Żeby transport akcesoriów nie nastręczał trudności, Logitech zachęca do wyboru zestawu: klawiatura Logitech G Pro Gaming Clicky i mysz Logitech G604 Lightspeed. Sprzętu kompaktowego, ale wyposażonego we wszystko, co niezbędne.

Logitech G Pro Gaming Clicky. Kompaktowy mechanik z podświetleniem

W psychice wielu graczy zakorzeniła się konieczność usłyszenia „kliknięcia”. To dla nich jawna oznaka wydania komendy. Potwierdzenie myśli, która przebiegła przez umysł i zmusiła palec do wciśnięcia konkretnego klawisza. Do aktywacji przełącznika odpowiedzialnego za określoną akcję.

Skąd się to bierze? Otóż przełącznik mechaniczny przekazuje impuls do komputera dopiero wtedy, gdy zaliczy charakterystyczne kliknięcie. I gracze o tym wiedzą. Doskonale wie o tym także firma Logitech, która stworzyła klawiaturę Logitech G Pro Gaming Clicky.

Przełączniki GX Blue

Kompaktowe akcesorium turniejowe z przełącznikami mechanicznymi GX Blue. Odznaczają się one wyraźnym kliknięciem i poniższymi parametrami:

 • Odległość aktywacji: 2,0 mm
 • Siła aktywacji: 50 gramów
 • Łączny zakres ruchu: 3,7 mm
 • Częstotliwość odświeżania: 1 ms

Logitech informuje na stronie produktu, że cała konstrukcja powstała dzięki współpracy z graczami klasy Pro. Wspomnieni gracze przetestowali ją w turniejach, dając klawiaturze solidny wycisk. Macie więc do czynienia ze sprzętem e-sportowym. Co ciekawe, Logitech umożliwia wymianę przełączników na inne. Za pomocą specjalnego uchwyty wyciągniecie każdy przełącznik z gniazda, jeden po drugim, by zastąpić je innym.

przełącznik Logitech G Pro Gaming Clicky

Jak przystało na model turniejowym, nie uświadczycie panelu numerycznego. W grach jest z resztą zbędny. Skromniejsze wymiary ułatwiają za to zapakowanie akcesorium.

Odpinany przewód w oplocie

Klawiatura jest przewodowa, z komputerem łączy ją kabel o długości 1,8 metra, chroniony oplotem. Ten oplot jest bardzo ważny. Dzięki niemu przewód zachowuje elastyczność. Istnieje mniejsze ryzyko złamania przy ciągłym zwijaniu i rozwijaniu, a będziecie to robić przy okazji każdego wyjazdu. Co więcej, kabel jest odłączany. Tym samy nie wyłamiecie przypadkiem gniazda, gdy autobus gwałtownie zahamuje i tłum ludzi przyciśnie Was do poręczy.

Logitech G Pro Gaming Clicky

Personalizacja klawiatury

Zacznę od regulacji kąta nachylenia klawiatury, do czego przyczyniają się stopki z trójstopniową regulacją. Rzecz bardzo ważna dla komfortu gry. Stopki są ponadto gumowane, więc klawiatura nie przesunie się w czasie gry ani odrobinę. Choćbyście wstukiwali komendy z prędkością karabinu maszynowego.

Po zainstalowaniu aplikacji Logitech G Hub będziecie mogli zaprogramować każdy z 12 klawiszy funkcyjnych. To na początek. Najlepsze dopiero przed Wami, bo czym byłaby klawiatura dla graczy, gdyby nie podświetlenie? Otóż to. Aplikacja Logitech G Hub daje Wam pełną kontrolę nad podświetleniem klawiatury – kolorami oraz efektami, które przypiszecie do całego panelu, wybranych sektorów, a nawet pojedynczych klawiszy.

Logitech G Pro Gaming Clicky podświetlenie

Swoje profile możecie zapisywać i wymieniać się nimi z innymi graczami. Mało tego, ustawienia dają się zastosować do innych akcesoriów Logitech, np. do myszy, o ile korzystacie z nich podczas gry.

Logitech G604 Lightspeed. Bezprzewodowa mysz wielozadaniowa

Znam graczy, którzy twierdzą, że do gier tylko mysz z ogonkiem. Tak się utarło, bo nie było na rynku modelu dorównującego myszy Logitech G604 Lightspeed. Myszy multizadaniowej, która wyśmienicie poradzi sobie z grami MOBA, MMO i Battle Royale.

Programowalne przełączniki

Ma mechaniczne przełączniki w przyciskach głównych (do strzelanek i Battle Royale), do tego sześć przycisków bocznych (dedykowanych pod MMO i MOBA). Wszystkich elementów jest łącznie 15, każdy programowalny.

Logitech G604 przyciski boczne

Mając tę jedną mysz Logitech możecie grać w różne tytuły i być przygotowanym do każdego z nich. Pomiędzy przyciskami głównymi znajdziecie także metalową rolkę z opcją szybkiego przewijania. Kto musiał przeszukiwać kiedyś obszerny arsenał broni, ten wie, jak bardzo przydaje się ta opcja.

Czujnik Hero 16K

Czas omówić serce myszy Logitecha G604 Lightspeed. Jest nim sensor optyczny Hero 16K, który może się pochwalić poniższymi właściwościami:

 • Rozdzielczość: 100 – 16 000 dpi
 • Brak wygładzania/przyspieszania/filtrowania
 • Maksymalne przyspieszenie: 40 G
 • Maksymalna szybkość: 400 IPS
 • Odświeżanie położenia w trybie Lightspeed: 1000 Hz (1 ms)
 • Odświeżanie położenia w trybie Bluetooth: 88 – 133 Hz (7,5 – 11,25 ms)
 • Mikroprocesor: 32-bitowy ARM

Jak widzicie, najlepsze parametry pracy napotkacie grając w trybie łączności Lightspeed.

Logitech G604 rolka

Ergonomiczna konstrukcja

Osobiście bardzo podoba mi się konstrukcja tej myszy. Palce mają na czym spocząć, kciuk jest solidnie podparty, powierzchnię akcesorium pokrywa antypoślizgowa powłoka. Ślizgacze przypominają  z kolei wyglądem strzałki ukierunkowane na 4 świata strony. Profil jest wyłącznie dla osób praworęcznych.

Logitech G604 ślizgacze

Długi czas pracy

W porządku, a jak długo Logitech G604 Lightspeed działa bez ładowania? Czy istnieje ryzyko, że wyłączy się w połowie meczu i pogrzebie szanse na wygraną? Wątpię, by tak się stało. Grając bez przerwy wydusicie energię z akumulatorów w 240 godzin. Oczywiście jest to wartość maksymalna, niemniej jakże odległa od nikłego wyniki w postaci 10 lub 15 godzin.

Zobaczcie Logitech G Pro Gaming Clicky i Logitech G604 Lightspeed