Wielki powrót legendy do fotografii mobilnej. Leica będzie współpracować z Xiaomi

Xiaomi, jedna z największych na świecie firm zajmujących się elektroniką użytkową oraz Leica Camera, której legendarna reputacja opiera się na długiej tradycji doskonałej jakości i innowacyjnych technologii ogłaszają strategiczne partnerstwo w segmencie urządzeń mobilnych. Co z niego wyniknie? Czego można się spodziewać po nowym smartfonie?

Xiaomi i Leica – nowy wymiar fotografii mobilnej?

Po kilku wcześniejszych plotkach Xiaomi w końcu potwierdziło swoją długoterminową współpracę strategiczną z Leicą oraz to, że wspólnie opracowali flagowy smartfon, którego premiera powinna nastąpić w lipcu 2022 roku. Będzie to najnowsza współpraca w zakresie mobilnego przetwarzania obrazu od niemieckiego producenta aparatów, po Sharp, Huawei i Panasonic.

Xiaomi i Leica
Xiaomi zawsze starała się zapewniać klientom wyjątkowe wrażenia z użytkowania i umożliwiać im maksymalizację #smartphonephotography. Xiaomi i Leica mają te same cele w zakresie współpracy, a także doceniają swoje zalety i branże. Ta współpraca znacznie rozwinie strategię przetwarzania obrazu Xiaomi. Pracując razem, od projektu optycznego po estetyczne doznania, innowacyjne technologie, filozofie produktów i preferencje dotyczące obrazowania obu stron zostały połączone z niespotykaną dokładnością.
Lei Jun
prezes i dyrektor generalny Xiaomi Group

Jakie są doniesienia na temat nadchodzącego smartfona Xiaoami?

Xiaomi nie ujawniło szczegółów na temat tego nadchodzącego modelu smartfona, ale z przecieków można stwierdzić, że stawia się na zupełnie nowy procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, wraz z klasyczną estetyką obrazu i filtrami ze strony Leiki. Jeśli chodzi o nazwę, będzie to prawdopodobnie Xiaomi 12 Ultra lub zupełnie nowe rozpoczęcie serii Xiaomi 13.

Warto zaznaczyć, że Xiaomi nie jest pierwszym chińskim producentem telefonów, który wykorzystuje doświadczenie fotograficzne renomowanej marki aparatów. Pod koniec 2020 roku Vivo poszło w ślady Sony i Nokii i połączyło siły z Zeissem, a najnowszą wersją była seria X80. Niedawno Oppo i OnePlus zaczęły wypuszczać telefony opracowane wspólnie z Hasselbladem, w tym serię Find X5 i OnePlus 10 Pro.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy dziś długofalową współpracę strategiczną z Xiaomi. Leica i Xiaomi to globalne marki, które z powodzeniem współpracowały na rzecz wspólnego celu, jakim jest zapoczątkowanie nowej ery w fotografii smartfonowej. Pierwszy wspólnie opracowany flagowy smartfon zobrazuje innowacyjność obu firm. Nasi klienci mogą spodziewać się smartfona z modułem aparatu, który oferuje wyjątkową jakość obrazu, klasyczny wygląd obrazu Leica i nieograniczoną kreatywność.
Matthias Harsch
dyrektor generalny Leica Camera AG