Samsung znów ma laptopy. Odkryj Galaxy Book Pro, Galaxy Book Pro 360, Galaxy Book

Przyznaję, że komputero-tablety, czyli urządzenia 2 w 1 albo inaczej hybrydowe, to mega ciekawy segment rynku PC. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że jeden z dużych producentów pragnie wykroić dla siebie porcyjkę za pomocą Galaxy Book Pro 360, Galaxy Book Pro oraz Galaxy Book. Co potrafią te cudeńka? Sprawdźmy.

Galaxy Book Pro waży poniżej kilograma

Galaxy Book Pro to propozycja w sam raz dla tych, którzy nie lubią i nie chcą się przemęczać. Są smukłe jak smartfony, tak samo zgrabne, a mocą dorównują znacznie masywniejszym konstrukcjom.

Ważąc jedynie 0,87 kg przy przekątnej 13,3” oraz 1,05 kg w wariancie 15,6” zdecydowanie przodują w wadze piórkowej. Tyle że w filigranowych obudowach drzemie spory zapas mocy obliczeniowej. Świadczy o tym obecność CPU Intel Core i7 11. Gen i do 32 GB pamięci RAM (w najmocniejszych modelach). Na pliki i aplikacje przewidziano nośniki o pojemności do 1 TB (SSD NVMe).

Zarówno w odsłonie 13-, jak i 15-calowej mamy zintegrowane układy graficzne: Intel Iris w mocniejszych lub Intel UHD w modelach z i3 na pokładzie.

Galaxy Book Pro i Galaxy Book Pro 360
Źródło: Samsung

Samsung postawił też na matryce AMOLED Full HD (1920 x 1080 px). Na obudowach zagoszczą porty USB-C, w tym złącze z obsługą Thunderbolt 4, czytnik kart pamięci oraz minijack słuchawkowy. Galaxy Book Pro 15,6” zyskał jeszcze HDMI i pełnowymiarowe USB 3.2. Kto chciałby pracować zdalnie bez łączenia się z Wi-Fi i bez tworzenia hot spotu ze smartfonem, te powinien wybrać Galaxy Book Pro 13,3”, bo ten ma czytnik kart nanoSD i korzysta z sieci LTE.

Obydwa mają za to Bluetooth 5.1, zatem podłączenie słuchawek true wireless będzie czystą przyjemnością.

Galaxy Book Pro 360 to ten najmocniejszy

Zaledwie 11,5 mm grubości w odsłonie 13,3” oraz 11,9 mm wysokości w wariancie 15,5”. W pierwszym przypadku waga 1,1 kg, w drugim 1,39 kg. Urządzenia niebywale smukłe i lekkie, a to przecież nadal laptopy o pokaźnej wydajności.

Galaxy Book Pro 360 otrzymuje jednostki Intel Core 11. gen ze zintegrowaną grafiką Intel Iris X (dla i7 oraz i5), a także Intel UHD dla modeli z i3. W najwyższych konfiguracjach dyski SSD NVMe pomieszczą do 1 TB danych.

Galaxy Book Pro 360
Źródło: Samsung

Wyświetlacze zapewnią bogatą paletę barw dzięki matrycom Super AMOLED Full HD. Niebywale kręcą mnie te ultrasmukłe pokrywy z megawąskimi ramkami wokół wyświetlaczy. Miniaturyzacja lvl master. I jeszcze jedno – matryce mają certyfikat VESA DisplayHDR 500.

A co do jakości obrazu, dodam, że oferowana rozdzielczość jest wystarczająca, bateria nie będzie nadmiernie obciążona. Wspomnę od razu, że akumulator otrzymuje energię z ładowarki 65 W.

Do łączności z peryferiami zainstalowano porty:

 • 2x USB-C
 • 1x USB-C z obsługą Thunderbolt 4
 • 1x audio minijack 3,5 mm
 • 1x czytnik kart microSD
 • 1x czytnik nanoSIM (model 13,3”)

Łączność z siecią i bezprzewodową współpracę z innymi urządzeniami zapewniają:

 • Wi-Fi 6 ax
 • Bluetooth 5.1
 • Modem 5G (model 13,3”)

Podoba mi się również obecność rysika S Pen w zestawie z Galaxy Book Pro 360. Ajć, nie wyjaśniłem jeszcze skąd nazwa 360. Wzięła się rzecz jasna od możliwości obrotu wyświetlacza o 360 stopni i przejścia w tryb tabletu.

Jak to z Samsungiem bywa, za udźwiękowienie Galaxy Booka Pro 360 odpowiada AKG. Brzmienie będzie więc czyste i donośne.

Jest i Galaxy Book. W rozsądniejszej cenie

Samsung Galaxy Book. Po prostu. Wersja najtańsza, dostępna tylko z przekątną 15,6” i matrycą TFT o rozdzielczości Full HD. Zdecydowanie bardziej masywna, bo ważąca 1,6 kg. Wysokość też ociera się o tę standardową, licząc 15,4 mm.

Co w środku? Procesory Intel Core 11. gen, ale będą też wersje z Pentium Gold, nawet z Celeronem. Pamięć RAM wyniesie maksymalnie 16 GB. Na dyski nie ma co narzekać, największe pomieszczą ponownie do 1 TB i są nośnikami SSD NVMe. Z kolei baterie 54 Wh naładuje zasilacz 65 W Fast Charge.

Na bokach zagości USB-C, USB 3.2, HDMI, minijack 3,5 mm oraz czytnik kart pamięci microSD.

Galaxy Book Pro
Źródło: Samsung

Kiedy premiera laptopów Galaxy Book?

Otóż w sprzedaży pojawią się one w sierpniu 2021. Nie wiadomo, czy Galaxy Book Pro 360, Galaxy Book Pro i Galaxy Book zadebiutują jednocześnie, na takie deklaracje trzeba jeszcze zaczekać.

Ceny Galaxy Book Pro 360 | Galaxy Book Pro | Galaxy Book

Do tego czasu warto odkładać gotówkę, bo ceny nowych konstrukcji zapowiadają się następująco:

 • Galaxy Book Pro 360 13 – 1199 $
 • Galaxy Book Pro 360 15 – 1299 $
 • Galaxy Book Pro 13 – 999 $
 • Galaxy Book Pro 15 – 1099 $
 • Galaxy Book – od 549 $