Aeotec Cam 360 – inteligentna kamera ze SmartThings

Aeotec Cam 360 to inteligetna kamera. Ma się sprawdzać, gdy opiekujemy się dziećmi lub zwierzętami. Współpracuje także z aplikacją SmartThings. Co jeszcze ma do zaoferowania?

Co potrafi kamera Aeotec Cam 360?

Aeotec Cam 360 to jest z produktów Works With SmartThings firmy Aeotec (niegdyś Aeon Labs, założona w 2006 roku). Może, jak sama nazwa wskazuje, obracać się w pełni dookoła własnej osi. Kąt widzenia to 110 stopni. Kamera transmituje obraz w rozdzielczości 1080p. Określany jest jako wyraźny oraz szczegółowy. Jest tu także detekcja ruchu oraz śledzenie poruszających się obiektów.


Kamera wyposażona jest także w funkcję dwustronnej komunikacji audio. Dzięki temu możemy rozmawiać z naszymi domownikami. Aeotec Cam 360 przedstawiana jest dlatego jako świetne urządzenie przy opiece nad dziećmi lub zwierzakami.

Aeotec Cam 360 dwustronna komunikacja z psem
Źródło: Aeotec

Można z niej korzystać także w nocy. Ogarnia ona wówczas obszar do 10 metrów.

Aeotec Cam 360 nocne działanie
Źródło: Aeotec

Kamera Aeotec Cam 360 wykorzystuje łączność Wi-Fi (konkretnie standard Wi-Fi 4) na częstotliwości 2,4 GHz. Działa po podłączeniu jej do kontaktu kablem microUSB-USB (jest dostępny wraz z zasilaczem w zestawie). Przeznaczona jest do używania wewnątrz.

Aeotec Cam 360 kamera z opakowaniem
Źródło: Aeotec

Aeotec Cam 360 a SmartThings

Aeotec Cam 360 można, jak było już wspomniane, połączyć z aplikacją  SmartThings. Dzięki temu możemy sterować kamerą, obserwować podgląd na żywo oraz otrzymywać powiadomienia po wykryciu ruchu. Aplikacja działa na Androida oraz iOS. Możemy również udzielić dostępu członkowi rodziny albo domownikowi (maksymalnie możne to być 20 osób).

Kamerę można też połączyć z hubem oraz sensorami SmartThings i stworzyć w ten sposób system alarmowy.

W ofercie x-kom można znaleźć również inne produkty, które działają w ekosystemie SmartThings.

Materiał sponsorowany

Źródło: Aeotec, Wikipedia, SmartThings