Kyle MacLachlan organizuje wspólne oglądanie Twin Peaks… z Kyle’em MacLachlanem

„It is happening again”. Dziś, 8 kwietnia 2020 roku, mija okrągłe trzydzieści lat od emisji kultowego Twin Peaks, serialu Davida Lyncha, który za zawsze zmienił oblicze telewizji. Odtwórca roli agenta specjalnego FBI Dale’a Coopera, Kyle MacLachlan, postanowił uczcić jubileusz wspólnym seansem wybranego odcinka serialu.

Twin Peaks kończy 30 lat

Chyba żaden serial w historii nie był tak ambiwalentnie postrzegany przez widzów. Dla jednych Twin Peaks jest synonimem geniuszu, kamieniem milowym w historii seriali i samej telewizji. Są też jednak tacy, którzy w produkcji Davida Lyncha widzą jedynie nieskończone złoża bełkotu.

I prawdę mówiąc, rozumiem doskonale i jednych, i drugich, choć osobiście sytuuję się jednak w grupie fanów Twin Peaks. Nawet pomimo faktu, że gdy serial po raz pierwszy pojawił się na ekranach telewizorów, sam byłem nie większy niż banan (matka była w czwartym miesiącu ciąży), a czasy mojej świetności (sic!) dopiero miały nadejść.

W każdym razie, jeśli nie znacie Twin Peaks i od jakiegoś czasu chodzi Wam po głowie dokonanie empirycznego poznania owego serialu, to być może teraz jest odpowiedni czas, aby tego dokonać, no bo #zostańwdomu. Z drugiej strony pewnie są też tacy, którym chodziło po głowie przypomnienie sobie produkcji Davida Lyncha, a tym samym podjęcie kolejnej próby interpretacji fabuły.

Kyle MacLachlan zaprasza na wspólne oglądanie Twin Peaks

W swoich Social Mediach serialowy Dale Cooper opublikował krótki film, zachęcający fanów do wspólnego seansu wybranego odcinka Twin Peaks. Wybór miał dotyczyć odcinków z sezonów: pierwszego i drugiego.

I tak już dzisiaj o 23:30 naszego czasu, na profilu twitterowym aktora, pojawi się stream z pilotażowym odcinkiem Twin Peaks. To jednak nie wszystko, MacLachlan poinformował, że świętowanie jubileuszu będzie kontynuowane, nie na Twitterze już, lecz na Instagramie. Tam pojawi się livestream „talking all things #TwinPeaks.”

Niespodzianką będzie gość specjalny – Mädchen Amick, która w serialu wcielała się w rolę Shelly Johnson.

Jeśli zainteresuje Was stream z Kyle’em MacLachlanem i zechcecie poznać Twin Peaks bliżej, informuję, że serial można obejrzeć za pośrednictwem chociażby HBO GO.

Przeczytaj również: