Kolejna gra dla fanów niebanalnych historii? Studio Dontnod planuje Twin Mirror na ten rok

O studiu Dontnod Entertainment z pewnością słyszał każdy miłośnik wirtualnych fabuł. I chociaż większość gier przedstawia jednak jakąś historię, to są producenci szczególnie specjalizujący się w snuciu opowieści. Do jednych z nich należą właśnie twórcy Life is Strange. Tytułu, który swą narracją zdołał skruszyć serca wielu graczom, nie tylko fanom gatunku. Zapowiada się, że powstający od kilku lat kolejny tytuł tego dewelopera zadebiutuje w tym roku. Czym będzie Twin Mirror?

Specyfika studia Dontnod Entertainment

Wampiry, telekineza, manipulowanie czasem. Twórcy zasilający studio Dontnod zdają się być zaprzyjaźnieni z siłami nadprzyrodzonymi. W stworzonych przez siebie historiach subtelnie łączą pozorną zwyczajność bohaterów i ich życia z fantastycznością ich zdolności oraz zdarzeń, w których sieć zostali niejako wrzuceni na zasadach dyktowanych przez przeznaczenie. Tym razem jednak, aby odkryć tajemnice rządzące w otaczającym naszą postać świecie, eksplorować będziemy nie tylko pobliskie okolice.

Jaką fabułę przedstawi gra Twin Mirror

Twin Mirror, kolejna gra przy której już od jakiegoś czasu maczają palce pracownicy Dontnod, mimo że fabularnie osadzona w znanej nam rzeczywistości, to nie pozbawiona pewnego elementu cudowności. Po powrocie do rodzinnego miasta i pogrzebie najlepszego przyjaciela główny bohater, 33-letni Samuel, budzi się w hotelowym pokoju z zakrwawioną koszulą. W jego głowie brakuje jakichkolwiek wspomnień z minionego dnia. Nieodparcie towarzyszy mu za to poczucie pustki po zakończonym związku oraz nieznośne wrażenie, że znajduje się w nieodpowiednim miejscu i czasie.

Sam, jako były dziennikarz śledczy, automatycznie podejmuje się śledztwa, w którym pomaga mu jego niezwykła umiejętność, choć jeszcze nie supermoc. A mianowicie nasz protagonista potrafi stworzyć w swojej świadomości tzw. pałac umysłu, a sztukę dedukcji opanował do poziomu Sherlocka Holmesa. W celu rozwiązania tej zagadkowej sprawy będziemy więc przemierzać nie tylko ulice fizycznego Bassword, ale również korytarze rozumu bohatera.

Mechanika i gatunek gry

Gatunkowo Twin Mirror będzie także wpisywał się w ulubione przez Dontnod przygodówki narracyjne TPP. Klimat opowieści zamknięty będzie w stylu thrillera psychologicznego o miałomiasteczkowym klimacie przesiąkniętym tajemnicą, który trzymać ma nas w napięciu do samego rozwiązania. Gracze Fahrenheita w tej specyficznej nastrojowości znajdą wiele podobieństw.

Gameplay standardowo będzie więc opierał się na odkrywaniu poszczególnych lokacji oraz rozmowach z mieszkańcami. Ponadto otrzymamy możliwość odkrywania meandrów umysłu Samuela, które będą determinować dalszą rozgrywkę. Sekwencje rozgrywające się w głowie bohatera będą przemycały element fantastyczności, które deweloperzy z francuskiego studia opanowali do perfekcji.

Premiera Twin Mirror

Pierwotnie gra miała zostać wydana w odcinkach, tak jak to było dotychczas w przypadku produkcji tego studia. Przedstawiciele studia zdecydowali jednak, że takie rozwiązanie rozbija naturalny rytm oraz logiczny ciąg wydarzeń. Prace nad tytułem choć trwają już dobre kilka lat zwolniły dodatkowo z powodu pandemii. Ostatecznie gra ma ukazać się jeszcze w tym roku na platformach PS4, Xbox One oraz PC – przez rok na wyłączność Epic Game Store.

Źródło