E3 coraz bliżej – co planuje Nintendo?

Już za około miesiąc startuje Electronic Entertainment Expo, czyli E3 – największa światowa ekspozycja dla twórców, producentów i fanów gier komputerowych. Wśród wystawców nie może rzecz jasna zabraknąć Nintendo. Japoński potentat ujawnił co przygotował na czerwcowe wydarzenie.

Co nowego na Switcha?

Konferencja japońskiego potentata odbywać się będzie już po tym, gdy swoje nowości – jeszcze przed E3 – przedstawią tacy zawodnicy jak EA czy Bethseda. Jednak, jak to mówią, last but not least. Już pierwszego dnia eventu – 11 czerwca – można spodziewać się ważnych newsów. O godzinie 18 czasu środkowoeuropejskiego rozpocznie się prezentacja Nintendo Direct. Pokazane zostaną wówczas nowe tytuły przeznaczone na Nintendo Switch. Możemy się zapewne spodziewać Super Mario Maker 2, który ukaże się końcem czerwca. W sferze spekulacji pozostaje natomiast to, czy na E3 Nintendo zaprezentuje nadchodzące RPG z kieszonkowymi potworami: Pokemon Sword i Pokemon Shield.

Jakkolwiek uwaga skupia się przede wszystkim na grach, możliwe, że poznamy także szczegóły dotyczące dwóch nowych wariantów handhelda, które miałyby się ukazać w tym roku.

nintendo e3
Nintendo na E3 w 2018 roku, źródło: Siergiej Galionkin, E3 2018, na licencji: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Od 11 do 13 czerwca ze stoiska Nintendo transmitowany będzie na żywo stream w którym udział wezmą przybyli goście oraz członkowie zespołu Nintendo of America Treehouse, zajmującego się tłumaczeniem i testowaniem gier. Rozgrywane i komentowane będą wówczas wybrane pozycje na Nintendo Switch, zarówno te, które już się ukazały, jak i dopiero mające pojawić się na rynku.

Nintendo przygotowało też specjalną, darmową przepustkę, dzięki której jej posiadacze będą mogli danego dnia uzyskać szybszy dostęp do niektórych z prezentowanych gier. Warp Pipe Pass, nawiązująca do słynnego skrótu z uniwersum Super Mario Bros., będzie mógł odebrać każdy gracz z kontem w serwisie Nintendo oraz wejściówką na E3. Po jej odebraniu zyska pierwszeństwo w kolejce do wybranego tytułu. Ma to być rozwiązanie dla osób, które z wyprzedzeniem układają sobie plan na konkretne dni eventu i nie chcą tracić czasu na oczekiwaniu.

Turniejowe zmagania

Na E3 rozegrają się także finały dwóch międzynarodowych spotkań e-sportowych związanych z tytułami Nintendo, które rozpoczną się jeszcze przed wystawą – 8 czerwca. Przybyły z różnych zakątków świata drużyny zmierzą się w turniejach Super Smash Bros. i Splatoon 2. Ci, którzy nie zjawią się na E3, będą mogli śledzić przebieg mistrzostw dzięki streamingowi w sieci.

Wszystkie transmisje oglądać będzie można za pośrednictwem przygotowanej na tę okazję strony.

Przypominamy też o dostępnych od 15 maja nowych NES-owskich tytułach w bibliotece Nintendo Switch Online.

Źródła: Nintendo, Nintendo Switch PL