Kirby’s Return To Dream Land Deluxe z remasterem na Switcha

Wii wiecznie żywe, nawet jeśli w ciele Switcha. Na handheldzie Nintendo pojawia się coraz więcej odświeżonych tytułów z sędziwego już Wii. Najświeższym remasterem jest Kirby’s Return To Dream Land w wersji „Deluxe”, czyli fantastyczna platformówka reprezentująca równie fantastyczną franczyzę. Jeśli odgrzewać kotlety, to właśnie takie.

Odświeżone Kirby’s Return To Dream Land Deluxe trafi na Switcha

Świetna gra zmierza na świetną konsolę, gdzie świetnie się odnajdzie. To zdanie byłoby niezłym, choć bardzo ogólnym, streszczeniem tego newsa. Tak czy inaczej, Kirby’s Return To Dreamland, platformówka z 2011 roku, będzie miała swój remaster (choć Nintendo mówi wprost o remake’u) na Switcha. Odrestaurowana została przede wszystkim grafika, choć deweloperzy dodali również kilka funkcji, których nie było w pierwowzorze.

Czym w ogóle jest Kirby’s Return do Dream Land? W dużym skrócie: to kooperacyjny side-scroller, w którym wcielamy się w Kirby’ego lub jednego z jego towarzyszy (a nawet wrogów). Naszym zadaniem jest uratowanie kosmicznego podróżnika, który utknął na planecie Popstar. Postaci, którymi możemy grać, to m.in.: Kirby, Meta Knight, King Dedede czy Waddle Dee. Wersja Deluxe wnosi do rozgrywki nieco nowości. Na przykład możliwość wyboru przez gracza różnych wersji Kirby’ego.

Oprócz tradycyjnej kampanii mamy tu też minigry, w których może brać udział do czterech graczy.

kirby's return to dream land gameplay

Nintendo największym beneficjentem mody na remastery

W dobie narzekania na wydawców, którzy chodzą na łatwiznę, remasterując starocie i sprzedając je jako nowe produkty, wydanie odświeżonego Kirby’s Return To Dream Land jawi mi się to jako naprawdę dobra wiadomość, szczególnie dla graczy w Polski. Ja sam po dziś dzień jestem dumnym posiadaczem Wii, grę znam w pierwowzorze dość dobrze i mam świadomość, jak genialna jest to produkcja. Natomiast Wii, mimo światowego sukcesu, w Polsce było konsolą równie niszową, co gruzińskie dramaty z lat 70. minionego stulecia.

Ze Switchem jest odwrotnie. Switch sprzedaje się u nas jak węgiel w sklepie PGG. Dzięki remasterom gier z Wii, polski gracz ma możliwość poznania wielu kultowych produkcji, które nawet po latach trzymają wysoki poziom. Oprócz wspomnianego Kirby’s Return To Dream Land drogę z Wii na Switcha przeszły m.in. takie hity, jak Super Mario Galaxy 1 i 2 czy Xenoblade Chronicles.

Trailer Kirby’s Return To Dreamland Deluxe w wersji na Switcha

W „pakiecie” z ogłoszeniem gry otrzymaliśmy również pierwszy zwiastun, który Nintendo opublikowało 13 września podczas Nintendo Direct. I trzeba przyznać, że prezentuje się naprawdę obiecująco. Dla kogoś, kto nie wie, że to odświeżona 11-letnia gra, może wyglądać na zupełnie nową produkcję.

Kiedy premiera remasteru Kirby’s Return To Dreamland Deluxe na Switcha? Jaka cena za grę?

Premiera gry Kirby’s Return To Dreamland Deluxe w wersji na Nintendo Switch zaplanowana została na 24 lutego 2023 roku. Znamy też już ceny, przynajmniej te zagraniczne, no i… tutaj nie mamy dobrych wieści. Na rynku amerykańskim Kirby’s Return To Dreamland Deluxe będzie kosztować 59.99 dolarów, w Europie – 59.99 euro i 49.99 funtów w Wielkiej Brytanii.

Polska cena za preorder, w momencie pisania tego tekstu (14 września 2022), wynosi 249,80 złotych.