Assassin’s Creed Infinity oficjalnie zapowiedziane. Oto wszystko, co na ten moment wiemy o rewolucyjnej grze Ubisoftu

Stało się to, o czym mówiono już od jakiegoś czasu. Ubisoft oficjalnie potwierdził prace nad Assassin’s Creed Infinity. Jeśli myślicie, że to kolejny, taśmowo produkowany „Asasyn”, od razu musimy wyprowadzić Was z błędu – Infinity to robocza nazwa projektu, którego założeniem jest połączenie wszystkich (albo części) dotychczasowych światów, jakie eksplorowaliśmy w ramach serii Assassin’s Creed, w jedną grową całość. Brzmi jak rewolucja przez duże „R” i tak właśnie się zapowiada.

Czym jest Assassin’s Creed Infinity?

Assassin’s Creed to bez wątpienia jedna z najważniejszych franczyz Ubisoftu, o ile nie najważniejsza. Ostatnie kilka odsłon, ulokowanych w różnych epokach i realiach, nakreśliło kierunek, w którym seria zmierza. Zapowiedź Assassin’s Creed Infinity tylko to potwierdza.

Na ten moment Infinity zapowiada się jako opus magnum Ubisoftu.

Ale po kolei. Już od jakiegoś czasu Jason Schreier z Bloomberg częstował nas gorącymi plotkami na temat nowej gry z serii Assassin’s Creed. Znany ze swej wiarygodności leaker zdradził, że Ubisoft szykuje prawdziwą petardę, potężną grę-usługę, bez cienia wątpliwości – najbardziej ambitną „asasyńską” grę w swoim portfolio.

Przy okazji miałby to być tytuł, który tworzyłby spójną całość ze światów ostatnich odsłon, m.in. starożytnej Grecji z Odyssey oraz średniowiecznej Anglii, grabionej przez wikingów, z Assassin’s Creed: Valhalla.

To chyba jedna z najistotniejszych informacji. Assassin’s Creed Infinity, w porównaniu do innych gier z serii, nie skupi się na jednym okresie historycznym, ale na kilku. Tym samym dostaniemy możliwość swobodnego nawigowania między różnymi realiami w ramach jednego tytułu. Jednocześnie każdą epokę mamy eksplorować, wcielając się w inną postać.

Założeniem nowego projektu, jak przekazał Schreier, jest wieloletni rozwój gry po jej premierze. Na bieżąco mamy otrzymywać nowe misje, lokacje itp. Tym samym seria otworzy się bardzo mocno na sieciowego multiplayera.

Zresztą Ubisoft już w tym momencie nie kryje, że inspiracji do stworzenia Infinity szuka w takich tytułach, jak Fortnite i GTA 5. Francuzi chcą stworzyć sobie produkt, który będzie rozwijać się w podobnym modelu, co wspomniane gry.

I zapewne też generować porównywalnie duże przychody.

Czym jednak konkretnie Assassin’s Creed Infinity będzie od strony gameplayowej? Tego na razie nie wiadomo.

Assassin's Creed Valhalla: Gniew druidów premiera

Kiedy premiera AC: Infinity?

Jedyną dobrą odpowiedzią na ten moment jest „nieprędko”. Już w założeniu tytuł wydaje się najbardziej ambitnym gamingowym przedsięwzięciem Ubisoftu, a pierwsze doniesienia sugerują, że prace są na wczesnym etapie rozwoju, a więc pewnie przez jakiś czas nie dostaniemy żadnych konkretnych aktualizacji związanych z datą premiery.

Dużym plusem dla projektu będzie to, że ostatnimi odsłonami Ubisoft wypracował sobie fundament dla gry, która ma być swoistym „mixem” epok, odtwarzanych w dotychczasowych grach serii Assassin’s Creed. Średnio rozwój każdej odsłony AC zajmuje Ubisoftowi ok. 3 lat. Tym razem jednak rzecz utrudni wyzwanie związane z dostosowaniem rozgrywki, fabuły i ustawień no nowego modelu.

Kiedy zatem możemy spodziewać się premiery Infinity? Pierwsze doniesienia i przewidywania sugerują, że najwcześniej w 2024 roku. Przy czym „najwcześniej” jest tu słowem kluczowym.

asasin's creed odyssey

Czy Assassin’s Creed Infinity ma już jakiś zwiastun?

Biorąc pod uwagę czas, jaki dzieli nas od przybliżonego roku premiery, na ewentualne zwiastuny jest zdecydowanie za wcześnie. Zawsze jednak istnieje cień szansy, że zobaczymy jakiś trailer Infinity podczas nachodzącej prezentacji Ubisoft Forward, ale nie będzie to nic spektakularnego. Na konkrety zapewne jeszcze trochę poczekamy, być może nawet do 2023 roku.

Pełne skupienie na trybie online?

Wydaje się, że tak właśnie będzie. Trudno na ten moment stwierdzić, czy Ubisoft skupi się na Infinity tak mocno, jak Rockstar na GTA Online, by olać w zupełności singleplayerowców. Porównanie do GTA powinno dawać do myślenia, choć tu oczywiście wiele zależy od tego, czy uda się wznieść projekt na podobny poziom.

W każdym razie na ten moment nie wiadomo, czy grę będzie można grać trybie offline. Opierając swoje przypuszczenia na obecnych trendach, można zaryzykować stwierdzenie, że Infinity będzie wymagać stałego połączenia z internetem, nawet jeśli dostaniemy jakieś tryby solo.

AC: Infinity na PC, PS5 i Xbox Series X|S

Wydaje mi się, że uwzględniając potencjalną datę premiery gry, można śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że Assassin’s Creed Infinity pojawi się na pecetach oraz konsolach: Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Jedyną niespodzianką, jaka może się tu pojawić, są platformy pokroju Google Stadia czy GeForce Now.

Źródła: screenrant.com, inverse.com, ubisoft.com, Bloomberg.com