Jaki telefon z Dual-SIM w 2021? Polecamy najlepsze modele

Smartfony z Dual-SIM umożliwiają korzystanie z dwóch kart SIM jednocześnie na jednym telefonie. Dzięki nim możesz oddzielić pracę od czasu wolnego bez potrzeby noszenia oddzielnych urządzeń. Tylko, który telefon oferuje funkcje Dual-SIM i sprawdzi się w tym najlepiej? Przed Tobą poradnik, w którym przedstawimy zalety telefonów z Dual-SIM i polecimy najlepsze modele.

Jakie zalety ma telefon z Dual-SIM?

Nic dziwnego, że smartfony z Dual-SIM zyskują ostatnio na popularności. Powód jest oczywisty – nie musisz nosić dwóch telefonów przy sobie, pracę i prywatność zachowasz w jednym miejscu. Oto niektóre z zalet takiego rozwiązania:

  • Wielu dostawców usług – opłaty za połączenia to wydatki cykliczne i różnią się w zależności od dostawców usług. Skumulowany efekt takich wydatków może mieć znaczący wpływ na Twój budżet.
  • Łatwiejsze podróżowanie – wystarczy, że włożysz dwie karty, z których jedna oferuje np. funkcję pakietu internetowego, a druga ma nielimitowane rozmowy.
  • Rozszerzona sieć – łączne usługi dwóch różnych sieci zapewniają brak luk w zasięgu i łatwość podróżowania, co za tym idzie bezproblemowość w odległych lokalizacjach.
  • Profesjonalne i nieprofesjonalne telefony – możesz używać jednej karty SIM do celów zawodowych, a drugiej do użytku osobistego, takiego jak gra i interakcja w mediach społecznościowych. Gdy nadejdzie połączenie przychodzące, otrzymasz powiadomienie, czy ma ono charakter zawodowy, czy osobisty. W ten sposób jesteś mentalnie przygotowany przed odebraniem połączenia.
  • Dwa rachunki w jednym miejscu – karta SIM przeznaczona do pracy pokazuje rachunek za pracę, a drugi za czas wolny. Jeśli jesteś świadomy swojego budżetu, możesz wytyczyć granicę między nimi.
mini micro nano SIM
  • Łatwość przenoszenia – możesz nosić tylko jeden smartfon, a korzystać z dwóch kart SIM.
  • Oszczędzaj i planuj wydatki – jeśli otrzymasz niesamowitą ofertę z różnymi opłatami za połączenia, SMS-y i dane, masz możliwość bardziej ostrożnego podziału wydatków w budżecie. Co więcej, możesz usprawnić swoje wymagania dotyczące danych oraz SMS-ów i połączeń.
  • Jednoczesne dzwonienie – będziesz mieć najmniejszą możliwość nieodebranego połączenia, jeśli masz dwie karty SIM. Nawet podczas rozmowy na jednej linii nadal możesz odbierać połączenia z drugiej. Zamiast korzystać z poczty głosowej, możesz wstrzymać pierwsze połączenie i odebrać drugie.
  • Pokonywanie ograniczeń związanych z brakującą siecią – czasami zasięg sieci staje się niestabilny. Warto więc pomyśleć o sytuacji, w której napotkasz taką ewentualność, gdy masz pilne zadanie do wykonania – druga karta SIM zajmie się powstałą sytuacją.

Jak działa Dual SIM? Jakie są rodzaje trybów Dual SIM?

Jeśli zdecydujesz się na zakup smartfona Dual SIM, powinieneś wiedzieć, że istnieje ich kilka rodzajów. Miej na uwadze, że znacząco różnią się od siebie, a niektóre są nawet lepsze od innych. Oto co masz do wyboru:

Jak działa Dual-SIM Active?

Ten rodzaj umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych z obu kart SIM znajdujących się w smartfonie lub odbierać je w tym samym czasie. Smartfony Dual SIM Dual Active mają stale aktywne obie karty SIM, a gdy prowadzisz rozmowę na jednym z nich, drugi nadal działa i odbiera połączenia, wiadomości lub dane. Na przykład, jeśli masz połączenie na pierwszej karcie SIM i otrzymujesz kolejne połączenie na drugiej karcie SIM, zostaniesz o tym powiadomiony.

Jak działa Dual-SIM Passive?

Jest to jeden z najgorszych rodzajów technologii Dual SIM. Telefon z Dual SIM Passive może korzystać z dwóch różnych kart SIM, ale tylko jedna z nich może być aktywna w danym momencie. Oznacza to, że gdy jedna karta SIM działa, druga jest nieosiągalna. Aby korzystać z drugiej karty SIM, musisz ją aktywować ręcznie, a pierwsza karta SIM dezaktywuje się, gdy to zrobisz. Dual SIM Passive nie znajdziesz już w nowych smartfonach, jedynie w starszych telefonach komórkowych.

Jak działa Dual-SIM Standby?

Dual SIM Standby umożliwia smartfonowi posiadanie dwóch aktywnych kart SIM, korzystających tylko z jednego nadajnika-odbiornika radiowego. Jednak obie są aktywne tylko tak długo, jak ich nie używasz, stąd nazwa Dual Standby. Dopóki obie karty SIM są w trybie gotowości, możesz wykonywać i odbierać połączenia na dowolnej z nich. Jednak po odebraniu połączenia na jednej karcie SIM druga karta staje się nieaktywna, dopóki pierwsza karta nie będzie już aktywnie używana.

karta SIM

Czym jest karta eSIM?

eSIM to karta SIM wbudowana w urządzenie mobilne, która może łączyć Cię z dowolnym operatorem oferującym usługi eSIM. Karta eSIM działa tak samo, jak tradycyjna karta SIM, ale nie potrzebujesz jej fizycznie, aby z niej korzystać. 

A co z Dual SIM na iPhone’ach?

iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR to pierwsze smartfony Apple, które oferują taką obsługę. Wcześniej firma Apple odrzucała pomysł Dual SIM na swoich iPhone’ach. Jednak te modele mogą już korzystać z wymiennej karty nano-SIM i niewymiennej karty eSIM, o której wspominaliśmy wcześniej.

Czy warto kupić telefon z Dual-SIM w 2021?

Smartfony z dwiema kartami SIM mogą okazać się niezwykle przydatne w zawodowym jak i prywatnym życiu. W związku z tym każdego roku pojawia się ich co raz więcej. Przed Tobą zestawienie najlepszych smartfonów z Dual-SIM w różnych kategoriach cenowych.

Najlepsze smartfony z Dual-SIM do 1000 złotych


Najlepsze smartfony z Dual-SIM od 1000 do 2000 złotych