PlayStation App – odnowiona i ulepszona dla PS5 i PS4

Na parę tygodni przed premierą PlayStation 5 Sony wypuszcza ulepszoną wersję aplikacji PS. Wszystko po to, żeby wrażenia z korzystania z konsoli nowej generacji (ale również oddającej jej pałeczkę PS4) były jak najlepsze. Co konkretnie zmienia się w PlayStation App?

Poznaj nowe i ulepszone funkcje PlayStation App

Zaktualizowano interfejs użytkownika tak, by móc szybko zobaczyć, w co grają znajomi i sprawdzić detale swoich rozgrywek (w tym listę trofeów). Z aplikacją została zintegrowana też inna – PS Messages, która też zniknie ze sklepów. Spokojnie, istniejące wiadomości i wątki zostaną przeniesione do PlayStation App. Pozostając przy kwestiach komunikacji – można tworzyć grupy oraz konwersacje z wykorzystaniem czatu głosowego dla nawet piętnastu osób (na smartfonie).

Odświeżony został też PS Store, umożliwiający szybkie zakupy i przeglądanie, jak również zdalne pobieranie gier i dodatków prosto na konsolę – czy to PS4, czy to PS5. Po premierze tej drugiej, będzie można zdalnie odpalać gry, zarządzać dostępnym miejscem czy szybko logować się prosto z apki. Wszystkie najważniejsze newsy związane z PlayStation (w tym nowe posty na blogu).

Jak korzystać z aplikacji?

Przede wszystkim potrzebne jest konto w PlayStation Network. Samą aplikację możesz natomiast pobrać z App Store albo Google Play Store.

Sprawdź też gry, które dostępne są za darmo na PlayStation 5 dla abonentów PlayStation Plus.

Źrodło: PlayStation.Blog