Jak stworzyć stronę internetową w 15 minut? Dzięki Digital Marketing Center to możliwe

Nie każdy zna wszystkie tajniki budowy stron internetowych. W końcu to wiedza specjalistyczna, opisana w grubych tomach ksiąg, w niezliczonej ilości tutoriali i najważniejsze – znajdująca się w głowach informatyków. Ale niejednokrotnie potrzebna jest prosta strona, która będzie np. wizytówką firmy z najważniejszymi informacjami o niej. Z nowym narzędziem Microsoftu stworzenie darmowej strony internetowej w 15 minut to nie science-fiction.

Digital Marketing Center – strona internetowa za darmo

Do użytkowników trafia nowa platforma, nad którą pieczę trzyma Microsoft Advertising. Digital Marketing Center ma na celu wspomóc małe i średnie firmy w ich działaniu na platformach reklamowych oraz social media. Jednym z narzędzi, jakie ma otrzymać DMC, jest kreator strony WWW, a jak chwali się Microsoft – można to zrobić w 15 minut.

Digital Marketing Center to jednak nie tylko wspomniany kreator, ale także szereg innych narzędzi, które pozwalają na śledzenie działań klientów, pokazują frazy wyszukiwania czy dają wgląd w najskuteczniejsze reklamy. Idea platformy jest taka, by małe i średnie firmy mogły w łatwy i efektywny sposób zarządzać swoją obecnością w sieci.

Jest tylko jedno ale. Digital Marketing Center nie jest w tej chwili w pełni dostępny w Polsce. Nie da się prowadzić kampanii reklamowych, ponieważ firma musi być zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, a dane trzeba podać i zweryfikować podczas rejestracji.

Digital Marketing Center

Jak stworzyć stronę internetową w 15 minut?

Ale jak się okazuje, stronę da się stworzyć. Korzystając z okazji, postanowiłem sprawdzić, czy faktycznie jest to możliwe w 15 minut. Wykorzystałem dostępną opcję, a więc pobranie informacji ze swojej strony na Facebooku oraz Twittera, i rzeczywiście zadziałało. Strona, chociaż prosta, pojawiła się w sieci.

Z poziomu Digital Marketing Center możliwe jest sprawdzanie statystyk, komentarzy czy nawet dodanie postu w social media. Wygląd strony można zmienić, ponieważ standardowo pojawiają się tylko treści pobrane z mediów społecznościowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać np. godziny otwarcia, informacje o firmie czy dane kontaktowe.

Testowa strona, którą stworzyłem jest dostępna i możecie sprawdzić jak wygląda. Zapewne po kilku modyfikacjach kosmetycznych, mogłaby być miejscem w sieci dla mniejszych firm. Jak widać, da się stworzyć stronę internetową w 15 minut za darmo.

Przeczytaj również:

Źródło: centrumxp.pl / Digital Marketing Center / własne