LEGO robi ukłon w stronę fanów Star Wars. Poznajcie genialny zestaw Baby Yoda

Klocki Star Wars LEGO The Child to absolutny hit i totalne must have dla wszystkich entuzjastów Gwiezdnych Wojen. 1073-elementowy zestaw pozwala na zbudowanie uroczej repliki zielonego stworka Baby Yoda z Mandaloriana. LEGO co prawda pokazało już zestaw z Baby Yoda, ale dla fanów będzie on dostępny od 30 października 2020, czyli dokładnie w dniu wejścia kolejnego sezonu serialu Disney Plus. Przypadek? Nie sądzę.

Baby Yoda w wersji LEGO

Czy wiecie, że LEGO wypuściło już małą figurkę Baby Yody jako część zestawu Mandalorianina na początku tego roku? Wówczas jednak był to tylko mały dodatek do klocków o tematyce Star Wars. Z zestawem Star Wars LEGO The Child jest natomiast zupełnie inaczej, bo w całości jest on poświęcony zielonemu stworkowi z Gwiezdnych Wojen. Przyjrzyjmy mu się.

Co znajduje się w zestawie LEGO?

Nowe dzieło LEGO to zestaw 1073 klocków, które pozwalają na stworzenie podobizny Baby Yoda o wymiarach 19 cm x 21 cm x 13 cm. Oznacza to mniej więcej tyle, że gotowe dzieło gabarytami jest tożsame ze swoim pierwowzorem. Co istotne, Baby Yoda z klocków posiada ruchomą głowę i uszy oraz regulowane usta. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby zmieniać wyraz jego twarzy i odgrywać serialowe scenki. Ramiona i szlafrok stworka Baby Yoda przymocowane są z kolei do boków modelu za pomocą techniki SNOT.

Star Wars LEGO The Child baby yoda zestaw
źródło: www.theverge.com

Oprócz charakterystycznego bohatera Star Wars w zestawie otrzymamy również dodatkową minifigurkę Baby Yoda, gałkę dźwigni zmiany biegów, którą bohater kradnie ze statku Mando oraz tabliczkę informacyjną, informującą o jego wieku, wzroście oraz innych szczegółach.

LEGO rekomenduje ten zestaw jako adekwatny dla użytkowników od 10 roku życia. 

Star Wars LEGO The Child baby yoda zestaw
źródło: www.theverge.com

Dostępność i cena Star Wars LEGO The Child

Zestaw LEGO ze stworkiem Baby Yoda trafi do oficjalnej sprzedaży od 30 października 2020, czyli dokładnie wtedy, kiedy na platformie Disney Plus ruszy drugi sezon Mandalorianina. Z kolei zamówienia przedpremierowe rozpoczęły się już wczoraj, w ramach programu promocyjnego Disney Mando Mondays. Cena zestawu w USA wynosi 80 USD.Obecnie nie ma informacji na temat pojawienia się go w Polsce.

Aktualizacja 

Zestaw LEGO Star Wars 75318 Dziecko Baby Yoda kupisz już teraz w sklepie al.to. Nie czekaj i zamów egzemplarz dla siebie!


Interesuje Cię ta tematyka? Jesteś fanem Gwiezdnych Wojen? A może po prostu uwielbiasz klocki LEGO? Koniecznie sprawdź: zestawy z serii LEGO Star Wars dostępne w sklepie al.to

Źródło: theverge.com, techradar.com, cnet.com