W bardziej zaawansowanych modelach telewizorów tej marki (np. OLED-ach) mogą pojawić się dodatkowe tryby:
- Gra,
- Monitor,
- ISF Dzień,
- ISF Noc.
O ile stosowanie trybu Gra do grania na konsoli jest oczywiste, o tyle wybór trybu do oglądania filmów już tak oczywisty nie jest. Okazuje się, że tryby ISF nie zawsze oferują obraz wyższej jakości od trybu Film. Dlaczego? Mimo iż jakość odwzorowania barw jest zazwyczaj podobna, różnica sprowadza się do sztucznego wyostrzania obrazu. W wielu (choć nie we wszystkich) telewizorach tej marki zastosowano niewyłączalne wyostrzenie obrazu (jednym z wyjątków jest np. 55OLED754). Ogólnie rzecz biorąc, wyostrzenie jest niewielkie, większość użytkowników go nie zauważy i nie będzie im przeszkadzać. Pomimo tego zaawansowani użytkownicy, zwłaszcza koneserzy i puryści, z łatwością dostrzegą wyostrzenie, ponieważ wiedzą na co patrzeć, aby znaleźć skutki jego działania.
Wyostrzenie nie jest takie samo we wszystkich trybach. Co ciekawe, w trybach ISF jest nieco większe (!) niż w trybie Film. Wiem, że to zaskakujące, że profesjonalny tryb do kalibracji obrazu ma w ogóle sztuczne wyostrzenie, i to większe niż w trybie Film, ale to prawda (cały czas mówimy o bardzo małym stopniu wyostrzenia). Tak jest np. w telewizorach 55OLED804 i 55OLED934. I właśnie z tego powodu warto wybrać tryb Film, który, dzięki minimalnemu sztucznemu wyostrzeniu, oferuje obraz najbliższy wzorcowi.
Inaczej mówiąc, jeśli nie wiesz, jaki tryb obrazu wybrać, zdecyduj się na Film.
Panie Tomaszu, bardzo przyjemnie czyta się Pańskie artykuły (konkrety ze zwracaniem uwagi na niuanse). Zastanawiam się czy powstał już jakiś polski poradnik o ustawianiu parametrów telewizora po zakupie . Mam na myśli np. uświadamianie kupujących o wpływie ustawień odbiornika na zmęczenie oczu (70″ w trybie film, oglądany w zupełnej ciemności z odległości 2,5 metra). Chciałbym zobaczyć taki poradnik pisany piórem eksperta w danej dziedzinie (jak ustawić poprawnie kontrast, jasność, podświetlenie… jakich plansz użyć, czy YT się do tego nadaje, czy ważna jest kolejność w ustawianiu parametrów obrazu). Cały czas mam na myśli dostosowanie stylu obrazu zdefiniowanego przez producenta.
W niektórych telewizorach funkcja „niewyskalowany” daje obraz w proporcji 1:1 tak aby widzieć cały ekran
Mam pytanie odnośnie ustawień dźwięku. TV Philips połączony z SOUNDBAR PHILIPS B97 przewód HDMI. Wszystkie peryferyjne urządzenia (DVD, Tuner cyfrowy, komputer) połączone przewodami HDMI bezpośrednio do telewizora. I teraz tak: Wyjście audio ustawione na SYSTEM DŹWIĘKU HDMI. Pytanie brzmi jak ustawić FORMAT WYJŚCIA CYFROWEGO aby uzyskać najlepszy dźwięk na soundbarze? Są cztery możliwości: WIELOKANAŁOWY, DOLBY DIGITAL PLUS, STEREO, WIELOKANAŁOWY (obejście). Czy dobrze sądzę, że powinno być WIELOKANAŁOWY (obejście)? Do czego zatem służy DOLBY DIGITAL PLUS?
hej rozwiązałeś problem ? bo mam to samo i nie wiem jak sobie poradzić…
Zgodnie z instrukcją:
• Stereo (nieskompresowany): Jeśli twoje urządzenia audio nie są wyposażone w funkcję dekodowania dźwięku wielokanałowego, wybierz, aby przesyłać tylko materiały stereo do urządzeń audio. • Wielokanałowy: Wybierz, aby przesyłać dźwięki 5.1 (skompresowany sygnał dźwięku wielokanałowego) do urządzeń audio. • Wielokanałowy (obejście): Wybierz tę opcję, aby wysłać oryginalny strumień bitów z HDMI ARC do podłączonego systemu dźwięku HDMI. • Dolby Digital Plus: Wybierz, aby przesyłać dźwięk Dolby Digital Plus lub DTS do urządzeń audio lub zestawu kina domowego.
Witam,
U mnie po podłaczeniu soundbara Philips Fidelio B97 przez hdmi arc/earc do tv Philips 55oled 804 pdzez hdmi arc , wszystko wyświetla jak PCM🙃nawet Netfix z Dolby Atmos… Jak to podłączyć i ustawic żeby emitowalo taki dzwiek jaki w danym momencie podaje tv .. To jes dolby atmos ect..
hej rozwiązałeś problem ? bo mam to samo i nie wiem jak sobie poradzić…
Kupiliśmy nowy telewizor Philips 50PUS7505/12. Fabryczne ustawienia dają obraz totalnie przejaskrawiony, za duże wzmocnienie kolorów. Po godzinnym ustawianiu jest lepiej ale ciemne sceny w filmach powodują jeszcze przekłamania kolorów. W instrukcji nie jest wyjaśnione co daje opcja regulacja punktu bieli. Jest tam 6 suwaków. Tak samo opcje kontrastu – występują dwa razy w menu.
W telewizorach Philips opcja „kontrast” oznacza podświetlenie ekranu backlight nazywane u innych producentów. W zależności od tego czy oglądamy kino domowe czy głównie w dzień ustawiamy kontrast nisko (ciemny ekran do kina domowego) lub wysoko (jasne podświetlenie) do oglądania w dzień jednak nigdy nie na maksa. Opcja 50 jest uniwersalna. Drugą opcją u Philipsa jest „wideo kontrast” w opcjach zaawansowanych i jest to regulacja poziomu bieli. Tutaj suwak należy ustawić z reguły wysoko w okolice 80-90. Radzę rzeczy następujące wykonać: Tryb telewizora – DOM (nie SKLEP). pkt1 – Ustawić tryb Film. W tym trybie działamy dalej. Wybrać opcję kolorów „ciepły” – daje najbardziej prawidłowe kolory. Jeżeli nie pasuje wam (obraz zbyt żółty) wybrać opcję „naturalny” (będzie zbyt niebieski) ale nigdy „zimny”. 2- zredukować „ostrość” do zera lub max +1. pkt3- kolory zostawiamy. 4 – jasność 50-52. pkt5- gamma +2 lub +3. pkt6 – kontrast 50. pkt7 – wideo kontrast 80-90. pkt8 „kontrast dynamiczny” wyłączony. pkt9 – redukcje szumów – wyłączone. pkt10 -ustawienia proporcji obrazu – nieskalowany, oryginalny lub 1:1 ale nie 16:9. Reszty sam nie zrobisz na oko.
W tym modelu w ustawieniach i ustawieniach zaawansowanych nie mam ustawień HDR .
Model 58PUS7555
Mam model Philips 50pus7555/12 i jest problem z ustawieniami obrazu: po każdej zmianie na Netflixa „Dolby Vision” i przełączeniu z powrotem na tryb FILM, opcje wracają do ustawień fabrycznych :/
Miałem podobny problem, na szczęście aktualizacja oprogramowania telewizora pomogła (chociaż czytałem na innym forum, że komuś to nie pomogło). Pozdrawiam i mam nadzieję, że czytającym osobom to pomoże, bo wiem co to za udręka mieć takie problemy.
Czy w ustawieniach masz ustawienie HDR bo przekonałem całe menu i u mnie nie ma
Żeby wyraźniej widział opis filmu Jak zwiększyć czcionkę. W ustawieniach. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam mam philips 55pus7855 i są zamglone kolory ustawiony jest na fabryczny jaskrawy ale to terz wydaje mi się w niektórych momentach za ciemny czy profesjonalna kalibracja by mu pomogła wydobyć głębię kolorów
Profesjonalna kalibracja na pewno nie zaszkodzi, choć z drugiej strony nie poradzi nic wobec niskiego kontrastu. Choć nie testowałem ww. modelu, z informacji, które posiadam, telewizor ten najprawdopodobniej wyposażono w matrycę typu IPS, co oznacza jasną czerń i niski kontrast. Modelem o wyższym kontraście jest większy o 3 cale 58PUS7855. Tryb jaskrawy nie prezentuje obrazu zgodnie z zamierzeniami twórców filmu – tryb film powinien być dużo lepszy, choć to nie oznacza, że jest wzorowy w ustawieniach fabrycznych – to dałoby się ustalić dopiero w trakcie testu.
Witam posiadam philips 48Oled806 i mam spory problem z ustawieniem płynności ruchu z dynamicznych scenach .Za obiektem powstaje powidok tego obiektu np. Na skokach narciarskich .testowałem upłynniacze ruchu na maxa i ciągle to samo …Korzystam głownie z aplikacji ze sklepu play np. Player itp może ktoś pomoże jak to prawidłowo ustawić
Podczas transmisji sportowych nadawanych z klatkażem 50i lub 50p nie jest wskazane stosowanie funkcji upłynniania ruchu. Po drugie, w ustawieniach fabrycznych telewizory marki Philips mają zazwyczaj włączone mocne upłynnianie ruchu, w związku z czym trzeba je wyłączyć lub zredukować do minimum. Redukcja stopnia upłynnienia ruchu zmniejszy lub całkowicie zlikwiduje artefakty, które powstają w pobliżu ruchomych obiektów, a które są niepożądanym i ubocznym skutkiem działania układu upłynniania ruchu. Proszę zatem ustawić Perfect Natural Motion na „wyłącz” – to powinno pomóc. Więcej informacji o tym, jak ustawić telewizor Philips znajdzie Pan w moim artykule pod tym linkiem https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/jak-prawidlowo-ustawic-telewizor-marki-philips/
Dzień dobry, od niedawna jestem posiadaczem telewizora Philips OLED 855/12. Generalnie jestem zadowolony, w kontekście kalibracji zdołałem odnaleźć w Internecie parę poradników odnośnie dostosowania obrazu do jak najwierniejszego odwzorowywania intencji twórców, tj. skręcenia wszystkich „ulepszaczy”. Z telewizora korzystam niemal wyłącznie do oglądania filmów i seriali.
Wątpliwości pojawiają się w zasadzie wyłącznie przy odtwarzaniu filmów w HDR i Dolby Vision. Nie mam żadnego wcześniejszego doświadczenia w OLEDach więc jest duża szansa, że odpowiedź będzie bardzo prosta, niemniej muszę spytać. Gdzie mogę odnaleźć ustawienia funkcji HDR i Dolby Vision? W przypadku odtwarzania filmów DV na Netfliksie telewizor automatycznie przełącza się na preset „DV ciemny” („jasny” jest nie do zniesienia, zbyt jaskrawy, zbyt upłynniony). Obraz wygląda znakomicie, ale jest zdecydowanie za ciemny. Niestety w menu głównym modyfikacji tych presetów nie ma, mogę zmieniać tylko „klasyczne” warianty. Czy są one niezmienialne, czy po prostu dobrze ukryte w ustawieniach?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Gdy odtwarzasz sygnał Dolby Vision klikasz na pilocie Menu -> „najczęściej używane” -> wszystkie ustawienia i zmieniasz parametry Obrazu dla DV Jasny, DV Ciemny i innych HDR…
Philips 43PUS8536 prośba o podpowiedź jak w miarę poprawnie ustawić wszystkie ustawienia obrazu do przeciętnego używania i naturalnego obrazy dziekuje
Najczęściej tryb kinowy jest najbardziej realnym trybem wbudowanym w ustawienia telewizorów.
Witam mam Philips 55pus7805 i jeśli chodzi o ustawienia płynności ruchu daje w trybie styl ruchu daje na Natural Motion i obojętnie co wybiorę czy minimum czy średni czy maksimum podczas ruchu szybkiego są szumy migotki, tylko jesli w opcji styl ruchu dam wyłącz jest ok, ale ten styl ruchu wyłączony to nie ma płynności ruchu, sport płynny standard i osobisty z Natural Motion to jedno i to samo u mnie ruch jest żywy ale jeśli oglądam film i ktoś biegnie przykładowo to są szumy jak już mówiłem przy szybszym ruchu, czy da się to jakoś zrobić żeby można się cieszyć ruchem bez zaklucen, bo jak się wyłączy styl ruchu dając wyłącz to jest obraz jak w starych tv nie ma tego upłynnienia
Czy w Philips 58PUS 7555 jest ustawienie HDR ja przekonałem całe menu według instrukcji i nie mam. Gdzie może być.
Telewizor automatycznie wykrywa tryb HDR, zmiana ustawień HDR jest możliwa jedynie po wykryciu sygnału HDR przez telewizor.
Jak najlepiej ustawić kontrast philips 43 ps 6504 i które ulepszać powylanczac
Konfigurację możesz zacząć od przedstawionych w artykule ustawień. Niestety nie testowaliśmy tego modelu, aby wskazać ustawienia dla tego modelu.
Witam, po i siadam Philips 58pus7555/12 i mam nadzieje, że pomożecie ustawić go jak najlepiej. Próbowałem ustawień wyżej wymienionych ale efekt nie był zadowalający, za ciemny.
Jeśli obraz jest za ciemny, możesz wykorzystać opcje zmiany kontrastu i kontrastu wideo zgodnie z jedną z odpowiedzi pod artykułem. Przejaskrawione obrazy będą mniej wierne oryginałowi, jednak możesz być wtedy bardziej zadowolony z efektów.
Cześć.
Od niedawna jestem posiadaczem pus8555, od 8535 różni się drobiazgami w wyglądzie zewnętrznym.
O ile do kolorów czy kontrastu nie zdążyłem się jeszcze mocno przyczepić (chociaż da się zauważyć, że kolory są nieco zszarzałe), to do stopnia płynności animacji już tak.
Problemu nie zdążyłem jeszcze zaobserwować w materiałach z kablówki, ale widać je na materiałach z YT lub Netflix.
W niektórych scenach spadki animacji są drobne (choć zauważalne), ale zdarzyło się kilka takich, gdzie przez ułamek senudny była to animacja poklatkowa.
Próbowałem używać opcji upłynniania, ale niczego one nie wnoszą. Problem pojawia się losowo, bo nie dotyczy tylko najbardziej dynamicznych scen – oglądałem scenę pościgu na motorach i klatkowanie raz było, raz nie. Przycięcia zdarzają się w scenach gdzie kamera delikatnie przesuwa się po ekranie, gdzie nie ma jakiegoś szybkiego ruchu.
Jest to dla mnie dość dziwne, bo wydawało mi się, że 50 Hz, do takich materiałów, to dość. Zastanawiam się czy jest to winą ustawień telewizora, niedostatecznie dobrego łącza dla 4k (300mb/s), czy może systemu Android, któremu w menu też czasem zdarzają się przycięcia.
Witam posiadam model 55 OLED 706/12 . Nie mam doświadczenia w Oledach. Jak ustawić obraz żeby wyciągnąć z tego tv wszystko co najlepsze?😁
Spróbuj najpierw ustawić TV według naszych wskazówek, które powinny poprawić wrażenia przy oglądaniu. Po profesjonalnej kalibracji obraz będzie bardziej odpowiadał założeniom reżysera, jednak nie zawsze będzie lepszy przy codziennym oglądaniu.
Witam. Mam problem z płynnością obrazu . Posiadam telewizor PHILIPS 55OLED705 55″ OLED 4K 120H. Przy odpaleniu gry na PlayStation 4 ( gra bez obrazu HDR ) i ustawieni obrazu płynnego, w trakcie ruchu obraz się zacina i występują Pixele wokół głównej postaci lub martwego obrazu. Gdy ustawie płynność obrazu osobiście na minimum to najmniejszy ruch powoduje rozmazanie całej grafiki a gdy ustawie na średnio lub max to obraz jest ładnie płynny ale za to występują takie Pixele jak wspomniałem wcześniej . Co jest przyczyną ? Dziękuję za pomoc
Dzień dobry, kupiłem telewizur OLED Philips 65OLED805 – został zaktualizowany do najnowszej wersji. Mam taki problem, że przy odpalaniu netflixa czy np. filmu z USB – on automatycznie przełącza sobie na jakieś tam swoje ustawienia obrazu. Mega jasne, przesaturowane, bardzo w moim odczuciu nieatrakcyjne. Mogę sobie ustawić ręcznie co i jak, a potem odpalam film i cyk, znowu mam jego ustawienia. Czy coś z tym można zrobić? Pomocy 🙂
Spróbuj wprowadzić zmiany ustawień w trakcie oglądania filmu, np. na Netflix są osobne ustawienia dla filmów HD oraz dla filmów z Dolby Vision – jest to opisane w artykule.
Bardzo proszę o pomoc, jestem w kropce. Nie mogę wyłączyć funkcji Natural Motion. Kupiłem telewizor 75PUS8505/12 przeszedłem konfigurację (może tutaj gdzieś popełniłem błąd), ustawiam parametry obrazu i… nic. Przechodzę sekwencję w ustawieniach: Obraz > Styl obrazu: zaawansowane > Ruch > Style ruchu i tu wybieram Wyłącz, albo wchodzę w Osobisty, cofam sie do Natural Motion, ustawiam „Wyłącz” i wychodzę albo strzałka w lewo, albo guzikiem na pilocie ze strzałką w lewo (pod operatorem menu), albo guzikiem ze strzałka w prawo (nad operatorem menu) i ustawiam źródło. Telewizor nie pamięta i dalej mam „teatr”. Czy coś źle robię? Źle zatwierdzam, a może inaczej trzeba ustawić parametry w trybie Osobistym (cofam się z niego w końcu do Styli ruchu). Mam podłączonego Chromecasta i przez niego oglądam filmy z serwisów typu Netflix, Amazon, Apple. Przypadkowo połączyłem się bezpośrednio z telewizorem i wtedy nareszcie Natural Motion się wyłączył. Ale nadal na wejściach HDMI (dekoder, Chromecast) mam włączony i nie jestem w stanie nic zrobić. Przeszukałem menu tam i z powrotem – nie widzę, gdzie ewentualnie ustawić domyślny tryb obrazu (Osobisty) dla konkretnego wejścia, a podobno jest taka możliwość. To chyba jedyne rozwiązanie, bo już nawet powtórnie instalowałem telewizor (podobno tryb osobisty pozostaje jak przy pierwszym ustawieniu), ale po drodze mam tylko szybką konfigurację obrazu, a tam nie ma opcji ruchu. A może też nie umiem się dostać do zaawansowanej? W każdym razie czuję, że pomoże ustawienie trybu osobistego dla konkretnego wejścia (źródła), ale nie mogę znaleźć, gdzie to zrobić.
Witam
Posiadam telewizor philips 50PUS6523/12 którego mam już serdecznie dość . Od samego początku nie potrafię sobie dać rady z ustawieniem w nim obrazu. Najgorzej jest z meczami piłki nożnej obraz poprostu się przycina nie ma możliwości obejrzenia płynnie meczu jednym słowem dramat. Podłączyłem pod niego chromecast 4 i także jest dramat te wszystkie przycięcia obrazu psują całkowicie oglądanie programów na tym tv. Czy ten model jest tak daremny czy poprostu coś złe robię aczkolwiek zawsze myślałem ze wystarczy podpiąć urządzenie zewnętrzne do niego i finisz a tu się okazuje ze aby można było się cieszyć dobrym obrazem trzeba się chyba nakombinować z ustawieniami dramat.
Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć jak go ustawić bo już naprawdę mam dość tego tv .
Witam, ja od kilku dni mam Telewizor Philips 50PUS8506/12, starałam się wykonać ustawienia zgodnie z opisaną przez Pana instrukcją. Niby ok ale obraz to porażka piksel na pikselu. Mój Sony z 2015 roku ma obraz żyleta, a ten lipa totalna. Co Pan radzi?
Niestety nie będziemy mieć porównania z modelem, który masz. Jednak możesz sprawdzić, który z wbudowanych trybów będzie dla Ciebie wyglądał najlepiej. Profesjonalna kalibracja pomoże z urealnieniem wyświetlanych kolorów, jednak nie każdy oczekuje tego od telewizora.
Widzę że ktoś tutaj negatywne komentarze na temat tv usuwa.Obraz to dramat próbowałem na wszystkie sposoby i nie ma efektu.Nie da się oglądać meczów piłki nożnej.Mam tv Toshiba z 2012roku i tam obraz jest zdecydowanie lepszy.Dramat
Kamilu, napisałeś komentarz w artykule o konfiguracji telewizorów Philips, nie podałeś przy tym modelu, który masz. Spróbuj wskazówek, które zamieściliśmy w artykule, a jeśli masz model, który zrecenzowaliśmy, sprawdź fragment o rozdzielczości w ruchu.
philips 58pus8536.Probowalem wszystkiego co tylko się da i nią ma żadnej poprawy.Powiedziano mi w sklepie u konkurencji iż tak to bedzie wyglądało podczas oglądania meczów.To jest dramat nie wiem co robić.Prosze o pomoc
Nie testowaliśmy tego modelu, więc nie będziemy w stanie wiele poradzić. Spróbuj włączyć upłynniacz ruchu Natural Motion, ale jeśli Twój telewizor ma matrycę VA to może nie dać zadowalającego efektu przy natywnych 60 Hz.
Do 8536 są dostępne bardzo dobre parametry konfigurscyjne. Mam ten model w 70 calach i mam obraz żyletę. Trzeba pobawić się też balansem bieli na 19 i 20 punkcie. Z grubsza od góry:
Styl ISFdzień, kolor 65, kontrast podświetlenia 85, Ostrość 7, jasność 60, wzm. koloru wył, skala kolorów rozszerzona, temperatura kol. Normalna, balans 2 pkt: czerwony WP 90 BL 0, zielony WP 85 BL – 1, czerwony WP 70 BL 0, balans 20 pkt, na 20 ku czerwieni +4, na 19 tak samo, potem czerwony odcień 0 nasycenie 0, żółty O -2 N 0, zielony O +1 N -2, cyjan O +1 N +1, niebieski O 0 N -1, magenta wszystko na 0. Tryb kontrastu normalny, skalowanie HDR włączone, kontrast dynamiczny wyłączony, kontrast video 100, czujnik światła wył, gamma +2, ultra rozdzielczość wł, czyszczenie obrazu – redukcja szumów wył, MPEG minimum
Cześć! Minęło sporo czasu od Twojego komentarza, ale nastawy, które podałeś na moim 65PUS8517 dają fajną robotę, dzięki Ci bardzo!
Czy dla ustawień HDR i DV masz to samo?
U mnie podobnie z tym modelem, ale troche inaczej 🙂 z satelity piłka nożna ok, ale już z serwisów onlinowych lub przez chromecasta tragedia. Zarówno Polsat Box jak i Canal+ online, Viaplay – brakuje płynności.
Testowałem u sąsiada na Tv Xiaomi i tam TV online chodzi płynnie.
Witam u mnie to samo. Czy udało Ci się ogarnąć ten problem na serwisach online? Nawet rozmycie obrazu jest przy oglądaniu meczów NBA. Jeśli byłby to problem 50hz to przez sygnał satelitarny powinno być tak samo A jest ok…. myślę że to coś z systemem Android
Proszę o pomoc w ustawieniach tv.Nie mogę oglądać meczów piłki nożnej obraz się rozmazuje.
Witam ! Parę dni temu kupiłem telewizor 75PML9506 Philipsa. Mam pytanko o tzw. local dimming, Czy można w jakiś sposób poprzez ustawienia zminimalizować efekt smużenia dla czarnych obiektów na białym tle oraz delikatnych pionowych pasów w szczególności na jasnych twarzach…Ogólnie TV jest OK ,ale słyszałem ,że telewizory mini led różnych producentów borykają się z problemami.. Pozdrawiam Adam
Ustawienie kolorów w optymalny do platform typu: netflix/hbo/prime sposób jest trudniejsze od wyciśnięcia pomarańczy palcami u stopy. Czy ktoś z Państwa znalazł na to lekarstwo? Czy należy po prostu się pogodzić z kiepską jakością kolorów?
Zakupiłem ostatnio TV PHILIPS 55PUS9206. Mam spory problem z płynnością ruchu. Chodzi o to, że obraz cały czas jest „teatralny” a nie filmy. Zmiana ustawień nic nie daje. Tak jakby gdy wychodzę z menu wszystko wraca do ustawień fabrycznych. Przez chwilę wszystko działało ok ale gdy wykryło mi tryb gry, nie przełączyło już na tryb film.
Dzień dobry 🤗 mam pytanie ; jak wykonać optymalizację w tv. Philips 58PUS8535/12 ? Z góry dziękuję za odpowiedź 😉 Roman.
Dzień dobry zakupiłam telewizor filips55PUS na 9206/12 i niepotrzebnie włączyłam funkcje tylko RGB chciałabym ją wyłączyć proszę o podpowiedź dziękuję
Jeśli nie uda Ci się ponownie znaleźć zmienionej opcji, spróbuj przywrócić ustawienia telewizora to ustawień fabrycznych.
Dzień dobry.
Wiem, że to może nie całkiem dotyczy tematu ustawień (choć może i tak), ale nie wiem gdzie szukać odpowiedzi. W internecie nic nie znalazłem. Nowy telewizor 70PUS8546. Niby wszystko ok, ale czasem, bez względu na źródło sygnału, pojawia się biały ekran i napis „Bad gateway 502”. Może wymaga to ingerencji w ustawienia sieciowe, albo jakieś inne?
Bardzo proszę o informację. Dziękuję.
Wojciech
W dobie limitow i oszczedzania energii…..pytanie jak wylaczyc hdr w tv 58PUS8535/12 i ustawic go na tryb sdr zeby zuzywal o polowe mniej energii jak wskazuje producent. Małgorzata
Witajcie. Kupiłem tv philips 65pus8517 i jestem załamany, chcąc włączyć jakiś skrót meczu z youtube zacina się niemiłosiernie tak jak poprzednicy pisali. Ustawienie upłynniania ruchu w ustawieniach trochę pomaga ale nie tego oczekuję od tv za 4500zł, do poziomu takiego jak u innych brakuje dużo. Pojechałem na potestować różne tv na tym samym materiale i okazuje się, że tylko na philipsach się on tnie. Testowałem na sony, lg i samsungach. Czy naprawdę w 2022 roku philips nie potrafi ogarnąć wyświetlania obrazu na swoich tv?. czy to my użytkownicy coś źle ustawiamy?. Czy ktoś znalazł rozwiązanie problemu ?.
Mam 75 cali i już twierdzę że popełniłem największy błąd życiowy kupując philipsa, nigdy więcej, obraz przy ruchu wytwarza artefakty na obrzeżach obiektów, serwisant pokazał jak usunąć to przez ustawienie hdr, ale z uwagi na problem z płytą i jej wymianą, znowu mam problem bo nie ma hdr, a Philips twierdzi że to wina odtwarzanego materiału, będę omijał philipsa szerokim łukiem, lepiej kupić taniego Chińczyka i jak się zepsuje wyrzucić, mniej nerwów.
Cześć, telewizor philips 55 oled 807 i głośniki edifier 2730 bd podłączone przewodem cyfrowym. Brak dźwięku. Co zmienić w ustawieniach? Te same głośniki podłączone przez dekoder Polsatu działają. A bezpośrednio do tv klapa.
Witam mam Philips 86PUS8807/12 pomóżcie prosze przy kalibracji bo te oryginalne style sa beznadziejne
Nie testowaliśmy tego modelu, więc będzie nam trudno wskazać opcje, które przypadną Ci do gustu.
Najlepiej skorzystaj ze styli filmowych, a jeśli obraz nadal nie będzie zadowalający, możesz pomyśleć nad profesjonalną kalibracją Twojej matrycy. Jej wynik będzie bliższy oryginalnemu zamierzeniu twórców filmów, więc jeśli preferujesz przejaskrawione obrazy to i sama kalibracja może nie być odpowiednia – tu pozostaje dostosowanie pod własne oko i to, co wydaje Ci się najładniejszym efektem.
Witam czy ktos moze mi napisac prawidłowe ustawienia tv Philipsa PUS 7101 „55” w trybie obrazu HDR w naziemnej tv cyfrowej w programie TVP4K. Ponieważ obraz jest zbyt ciemny w porównaniu do innych kanałow tv..
Spróbuj zastosować osobne style HDR. Jeśli TV wykryje sygnał HDR, zmieni aktualnie aktywne style wyświetlanego obrazu. Dokładne ustawienia będą różnić się od matrycy do matrycy ze względu na niedoskonałości produkcyjne, w takim wypadku zalecamy profesjonalną kalibrację.
Dlaczego TV 50PUS 7855/12 nie wysyła dźwięku doby atmos z Netflixa pomimo tego że film jest jest nagranay w technologii DA?
U mnie jak film jest w technologii hdr film też jest trochę ciemny w Dolby Vision tego nie ma.
Niestety nie podałeś sposobu, w jaki jest połączony soundbar. Sprawdź, czy Twój model ma złącze ARC lub eARC i spróbuj go podłączyć przewodowo z soundbarem kompatybilnym z DA.
Nie mam soudbara, mam kino domowe połączone przez hdmi. Na amplitunerze pokazuje że dzwiek jest DD+.
Jeżeli chodzi ustawienia obrazu to mam ustawiony wg powyższych sugesti, DV jest super HDR wypada o wiele słabiej, obraz jest ostry ale kolory ciemniejsze i przymulone, być może ten TV tak ma.
1) Z reguły tylko oryginalny dżwięk filmu na Netfixie jest w DA, natomiast ścieżki dżwiękowe innych języków już nie.
2) Twoje kino domowe obsługuje DA ?
Dzień dobry, jestem posiadaczem 50PUS7906/12
Czy mogę prosić o podanie najlepszych ustawień do: oglądania filmów, telewizji, sportu, gry?
Film na trybie filmowym/kinowym podkręcony nieco ustawieniami daje radę, choć lepiej jest wieczorem niż przy dziennym świetle. W ogóle przy zgaszonym świetle przyjemnie się ogląda. Gorzej w dzień, choć jakoś źle nie jest, wiem, że nie jest to tv z górnej półki, więc nie spodziewam się nie wiadomo czego.
Trochę słabiej telewizja i sport, zwłaszcza w dzień.
Generalnie tv za te pieniądze jest naprawdę ok ale wiedza o optymalnych ustawieniach mogłaby uczynić oglądanie przyjemniejszym.
Ambilight robi robotę, dźwięk jest znakomity jak na wbudowane głośniki.
Niestety nie będziemy w stanie tego zrobić, nie polecamy również kopiowania cudzych ustawień po kalibracji kolorów z internetu. Każda matryca może wymagać innych poprawek, więc takie rozwiązanie może zarówno pomóc, jak i pogorszyć kolory. Możesz natomiast bezproblemowo kopiować ustawienia poza kalibracją kolorów.
Tryby filmowe są zwykle wysterowane na dużo niższą jasność, niż TV są w stanie wyświetlić — aby zapewnić wierność kolorów. Sprawdź, czy inne tryby będą ci odpowiadać podczas oglądania sportu lub grania w dzień.
Jak prawidłowo skalibrować telewizor philips 58pus8506 ?
Oto moje ustawienia dla TV naziemnej i internetu:
Kolor – 45 dla naziemnej, 50 dla internetu
Kontrast podświetlenia – 65 dla naziemnej, 70 dla internetu
Ostrość – 3 dla naziemnej, 9 dla internetu
Poziom czerni – 40
Redukcja szumów – wyłącz
Redukcja zniekształceń MPEG – wyłącz
Ultra rozdzielczość – wyłącz
Wzmocnienie kolorów – wyłącz
Gamma kolorów – normalny
Temperatura barwowa – własne
Dostosowanie punktu bieli:
2-punktowe: 125, 126, 127, 0, 1, -2
20-punktowe:
1: -10, -13, -12
2: -8, -12, -10
3: -5, -5, 0
4-20: 0, 0, 0
Kalibracja kolorów:
– czerwony: 1, 0
– żółty: -2, -2
– zielony: 2, 2
– turkusowy: 0, 0
– niebieski: -1, 1
– fuksjowy: 1, -1
Tryb kontrastu – zoptymalizowany dla obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR – włącz
Kontrast dynamiczny – wyłącz
Kontrast obrazu – 95 dla naziemnej, 100 dla internetu
Czujnik światła – wyłącz
Gama – 0
Styl ruchu – wyłącz
Pozdrawiam.
Do PUS 7805/12 idealna kalibracja.
Z drobną korektą, zapewne z powodu innej matrycy: styl obrazu – film, temperatura kolorów – ciepła, ostrość – 4
Dzień dobry.
Cieszę się, że trafiłem na tą stronę może tu uzyskam odpowiedź
Mianowicie kupiłem Philips 43 pus8517 i cały weekend go kalibrowałem i chyba przesadziłem.
Czy mógłbym prosić o ustawienia, przeszukałem internet i bardzo mało jest materiału na temat tego tv
Z góry dziękuję
Witam mam tv phillips ambilight i mam problem z wylaczeniem optymalizacji obrazu powinno sie to robic z automato co 1500 h a u mnie dzie sie to co 48h jak to zmienic zeby tv nie wylavzal mi sie w srodku filmu
Kurde czy naprawdę nikt nie może mi pomóc.Na3 forach powysyłałem zapytania i nic.Czy ten telewizor to jakiś szmelc?
Mam co prawda PUS8536, ale z reguły Philipsy mają podobne parametry i te ustawienia mogą okazać się dobre. Oto moje ustawienia dla TV naziemnej i internetu:
Kolor – 45 dla naziemnej, 50 dla internetu
Kontrast podświetlenia – 65 dla naziemnej, 70 dla internetu
Ostrość – 3 dla naziemnej, 9 dla internetu
Poziom czerni – 40
Redukcja szumów – wyłącz
Redukcja zniekształceń MPEG – wyłącz
Ultra rozdzielczość – wyłącz
Wzmocnienie kolorów – wyłącz
Gamma kolorów – normalny
Temperatura barwowa – własne
Dostosowanie punktu bieli:
2-punktowe: 125, 126, 127, 0, 1, -2
20-punktowe:
1: -10, -13, -12
2: -8, -12, -10
3: -5, -5, 0
4-20: 0, 0, 0
Kalibracja kolorów:
– czerwony: 1, 0
– żółty: -2, -2
– zielony: 2, 2
– turkusowy: 0, 0
– niebieski: -1, 1
– fuksjowy: 1, -1
Tryb kontrastu – zoptymalizowany dla obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR – włącz
Kontrast dynamiczny – wyłącz
Kontrast obrazu – 95 dla naziemnej, 100 dla internetu
Czujnik światła – wyłącz
Gama – 0
Styl ruchu – wyłącz
Pozdrawiam.
Witam.
Obecnie wypuszczane przez producentów telewizory uważam za wielkie nieporozumienie. Zaraz napiszę dlaczego. Niezależnie czy są to LED-y, QLED-y czy OLED-y. Po pierwsze nieprawidłowo są podawane parametry przez zarówno producentów jak i sprzedawców, którzy żerują na niewiedzy kupujących. A mianowicie podawane są parametry mniej istotne, a naprawdę ważne są pomijane. Według mnie w telewizorze liczy się przede wszystkim jakość obrazu, a nie jakieś kosmiczne funkcje, które zwykłemu zjadaczowi chleba nic nie mówią typu. np micro dimming, HDR itp. Po pierwsze powinny być przede wszystkim podawane dane odnośnie matrycy: czyli technologia wykonania matrycy (VA, IPS, OLED itp. …), producent matrycy, luminancja (jasność) matrycy, czas reakcji, kontast statyczny i dynamiczny, pokrycie palety barw. A odnośnie dźwięku oprócz mocy powiny zostać wymienione podstawowe dane czyli: pasmo przenoszenia, dynamika, odstęp sygnał – szum. Po drugie telewizory powinny być już odpowiednio skalibrowane w poszcególnych trybach obrazu, żeby obraz był w miarę jak najbardziej zblizony do rzeczywistości. Miało to miejsce około 10 lat temu w telewizorach LED, plazmowych, a wcześniej w kineskopowych. Obecnie wstawiają różne typy matryc jak leci, a ustawienia obrazu nie są prawidłowe, a wręcz pozostawiają wiele do życzenia. Chyba chodzi o to, że po pierwsze nie trzeba kalibrować każdego tv osobno – tzw. oszczędność czasu i kosztów, a po drugie sklepy i profesjonalni kalibratorzy mogą zarobić na kalibracji. Ostanio miałem do czynienia z trzema telewizorami (dwa LED-y i jeden QLED) dwóch cziłowych producentów (Samsung i Philips) i ustawienia – kalibracja obrazu w nich była po prostu tragiczna. Tego po prostu nie dało się oglądać. Te telewizory ładnie „świecą” w sklepie w trybie reklamowym (sklepowym). Co z tego, że w menu ustawień mamy dużo ustawień obrazu typu: balans bieli (2 i 20 pkt.), kalibracja kolorów, ze trzy kontrasty, itp.., jak normalny użytkownik nie może nimi dobrze ustawić tv?
Cześć,
Dziś odebrałem 65OLED707/12. Super maszyna, ale mam pytanie. Odpaliłem kilka filmów na YouTube w 4k po kablu, ale film nie jest 100% płynny. Jak się przyjrzę to widać takie leciutkie lagowanie. Czy to normalne?
Witam, czy model Philips 55pus7956/12 posiada upłynniacz obrazu? Nie mogę znaleźć tej opcji.
Philips używa dwóch nazw upłynniaczy: Natural Motion i Perfect Natural Motion, jeśli nie widzisz ich w menu, możesz jeszcze spróbować się dopytać bezpośrednio producenta — na jego stronie nie ma wzmianki o tych technologiach.
Witam.
Mam pytanie do redakcji Geex. Otóż rozglądam się za dobrym 50 calowym telewizorem LED, QLED, NANOLED z minimum 100 Hz matrycą (żeby był dobry do sportu). Jakie telewizory w cenie do 4000 zł by Państwo polecili? I co redakcja myśli na temat dwóch telewizorów Panasonic: TX-49LX940E i TX-49JX940E. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Witam zakupiłem tv Philips 55 pus8812/12 prosił bym o kalibrację ekranu telewizja internetowa
Trudno zrobić kalibrację ekranu zdalnie, skontaktuj się ze specjalistą, który będzie w stanie dobrać indywidualne ustawienia dla Twojego panelu lub skorzystaj ze wskazówek w naszym poradniku.
Witam. Czy ktoś posiada Philipsa 908 i podzieliłby się wskazówkami dotyczącymi ustawień?
Witam kupiłem dziś Philips 857/ 55 cali proszę o pomoc w skalibrowaniu tv tak żeby wyciągnąć z niego co najlepsze czy samemu da sie go w taki sposób skalibrować ? Czy raczej jest tu potrzebna pomoc fachowców co o tym sądzicie jestem ubogi w wiedzę na temat tv oraz ich ustawień proszę o Pomoc .
Najprostszym sposobem będzie wybranie trybu obrazu: film i skorzystanie z poleconych ustawień w artykule. Profesjonalna kalibracja jest zawsze przygotowywana pod daną matrycę (kopia ustawień nie skalibruje poprawnie telewizora). Sam możesz też preferować wygląd inny niż kinowy zamysł (z większym kontrastem i żywszymi barwami) – tu profesjonalna kalibracja może stłumić barwy telewizora.