Internet Starlink od Elona Muska już niedługo w Polsce. Cena wprawiają w osłupienie

Starlink, to Internet satelitarny firmy SpaceX, który ma zapewnić dostęp do sieci z każdego miejsca na Ziemi. Pierwsi śmiałkowie chcący przetestować tę usługę w naszym kraju mogą już składać zamówienia, ponieważ Starlink ma ruszyć już w połowie 2021 roku. Cena jednak nie należy do najtańszych. Sprawdź, ile trzeba będzie zapłacić.

Starlink w Polsce

Satelity Starlink firmy SpaceX są wystrzeliwane na orbitę Ziemi. Ich głównym celem jest rozwiązanie problemu białych plam, czyli miejsc, do których żaden inny Internet nie był w stanie dotrzeć. Na razie wystrzelonych modułów jest ponad tysiąc, jednak według informacji podanych przez amerykańskie przedsiębiorstwo, docelowo ma być ich ponad 12 tysięcy. Trzeba przyznać, że ta liczba robi wrażenie.

Od kilku miesięcy z usługi korzysta już ponad 10 tysięcy osób głównie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, gdzie zdobyła ona wiele przychylnych opinii. W naszym kraju także nie będziemy musieli długo czekać na wprowadzenie Starlinka, bowiem chętni mogą już złożyć zamówienie na oficjalnej stronie internetowej. Co prawda nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery w kraju nad Wisłą, jednak jak możemy wyczytać w ofercie, ma ona odbyć się już w połowie 2021 roku.

Cena Internetu Elona Muska

Zastanawiacie się ile kosztuje Starlink? Lepiej usiądźcie, bo cena definitywnie zwala z nóg. Miesięczny abonament ma wynosić 449 złotych, czyli kilkukrotnie więcej niż najdroższy komercyjny światłowód od wiodących producentów.
Star link ceny w Polsce
Oczywiście wyżej podana cena to tylko koszt abonamentu, ale żeby móc korzystać ze Starlinka będzie trzeba nabyć sprzęt odbiorczy do montażu na zewnątrz budynku. Kosztuje on bagatela 2269 złotych, a dostawa szacowana jest na 276 złotych, czyli łączny koszt pierwszego zamówienia to blisko 3 tysiące złotych. Nie przeraziły Was jeszcze ceny i dalej jesteście zainteresowani ofertą? Zatem spieszcie się, ponieważ ilość klientów jest limitowana. Żeby wpisać się na listę oczekujących, wystarczy, że wpłacisz zaliczkę w wysokości 449 złotych, która później zostanie zwrócona.

Jaką prędkość oferuje Starlink?

Internet od Elona Muska, jest dostarczany za pomocą łącza satelitarnego, więc nie mamy co liczyć, że jego prędkość będzie pogromcą światłowodów. Niemniej jednak dla większości użytkowników osiągane wartości w zupełności wystarczą. Deklarowana prędkość to 100-150 Mb/s pobierania i ok. 20 Mb/s wysyłania, a ping ma oscylować w granicach 30 ms. SpaceX udostępniło także specjalną mapę, do śledzenia miejsc, w których umieszczone są satelity Starlink.
Starlink Internet Elona Muska

Choć przeszło rok temu zapisałem się do newslettera tego satelitarnego Internetu i byłem realnie zainteresowany, na chwilę obecną mówię pass. Na chwilę obecną na taką względną wygodę, a raczej gadżet, mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi lub osoby, które chciałyby zastosować Starlinka do celów marketingowych.

Miejmy nadzieję, że aktualne wyliczenia to tylko cena testowa i będzie ona spadać w miarę rozpowszechniania się usługi i wystrzeliwania na orbitę kolejnych satelitów.