Ile kosztuje fotel dla gracza? Silver Monkey udowadnia, że nie musi być drogi

Klawiatura dla graczy – jest. Mysz gamingowa – jest. Monitor z odświeżaniem 144 Hz – jest. I jest też skrzynka z arsenałem wysokowydajnych komponentów. A co z fotelem? Zwykłe krzesło nie wystarczy, żeby siedzieć wygodnie i dbać o kręgosłup. Do tego niezbędny jest fotel dla gracza. Komfortowy, ergonomiczny, a przy tym przyjazny dla portfela.

Jakie zalety mają fotele dla graczy?

O przynależności fotela do gamingowej rodziny najdobitniej świadczy jego unikalny design. Przede wszystkim wzornictwo rodem z luksusowych samochodów sportowych: charakterystyczne wypustki po bokach oparcia, wycięcia za głową, a do tego kontrastowe połączenie dwóch kolorów na powłoce zewnętrznej (choć równie popularne są modele monokolorystyczne).

Wygląd to oczywiście nie wszystko. Równie istotne, jeśli nie istotniejsze, są funkcje, czyli: regulowane poduszki, umiejscowione na wysokości lędźwi i szyi, regulowane podłokietniki – najlepiej w wersji 4D, regulacja kąta nachylenia oparcia oraz siedziska, czy wreszcie dostępność funkcji bujania. Wymienione funkcje wpływają na komfort – rzecz nieodzowną, kiedy gry wciągają na kilka godzin. Te cechy mają też wpływ na ergonomię siedzenia, a więc właściwe podparcie kręgosłupa.

Kiedyś nie było foteli zaprojektowanych z myślą o wygodzie gracza. Siedziało się na tym, co było w domu, opłacając to bólem pleców. Pamiętam to bardzo dobrze. Na szczęście dziś są fotele gamingowe, które dzięki takim producentom, jak Silver Monkey, kosztują niewiele, podpierając kręgosłupy młodych ludzi zafascynowanych wirtualnymi światami.

Pierwsze kroki w gamingu z SMG-200

Każdy gracz musiał poświęcić czas na naukę grania – poznanie zasad kierowania postacią lub pojazdem, zrozumienie mechaniki i zasad świata w danym tytule, odkrycie tych wszystkich czynników, które dają radość z rozgrywek. Nikt przecież nie urodził się z tymi umiejętnościami, trzeba je było nabywać, ślęcząc godzinami przed monitorem.

Na dobry początek przygody z gamingiem Silver Monkey oferuje fotele z serii
SMG-200. Są wygodne, solidnie i dobrze wykonane, pokrywa je miękka ekoskóra, a przez środek oparcia przebiega materiałowy pas. Stalowy szkielet wewnętrzny gwarantuje trwałość, z kolei obecność mechanizmu Butterfly umożliwia bujanie się oraz wychylenie oparcia do tyłu. Są bardzo dobrym wyborem dla początkującego gracza, jakościowo lepszym, niż marketowe produkty, a co najważniejsze, ich cena nie przekracza 300 zł. 

Fotel Silver Monkey SMG-200

Fotele dla zaprawionych graczy

Gracz, który ma już za sobą niejeden tytuł, rozpracowane kampanie oraz wypracowany styl siłą rzeczy przesiada się na lepsze akcesoria gamingowe. Warto wymienić też fotel, tak aby sprostał wymogom wielogodzinnych starć. Z tą myślą Silver Monkey przygotowało 3 serie foteli: SMG-400, SMG-500 oraz SMG-550.

Serię SMG-400 wyróżnia oryginalny styl, obicie w 100% ze skóry ekologicznej, obecność mechanizmu Butterfly oraz efekciarskie połączenie elementów, które wyrażają gamingowy charakter fotela. Całość dopełniają dwie regulowane poduszki.

Fotel Silver Monkey SMG-400

Seria SMG-500 również korzysta z dobrodziejstw ekoskóry, oferując jednocześnie nieco inne wzornictwo. Podłokietniki 4D dają się regulować na kilku płaszczyznach, stając się przedłużeniem blatu biurka. W środku rzecz jasna stalowy szkielet, a u dołu nylonowe kółka, które nie rysują podłóg.

Fotel Silver Monkey SMG-500

SMG-500 odbiega nieco od dwóch pozostałych, bo w miejscu skóry ekologicznej znalazł się materiał. Design przypomina bardziej SMG-400, choć reszta parametrów jest niemal identyczna z serią SMG-500. Najważniejsze, że jest w nim wygodnie. Na komfort wpływają tu regulowane poduszki.

Za powyższe fotele przyjdzie nam zapłacić od 450 do 700 zł.

Fotel Silver Monkey SMG-550

Elitarne fotele gamingowe SMG-700

Górną półkę reprezentują fotele Silver Monkey SMG-700. I choć można je nazwać fotelami premium, ich cena oscyluje w granicach 750 zł. Niewiele, zważywszy na pokrycie oddychającą ekoskórą oraz konstrukcję obliczoną na maksymalne obciążenie do 150 kg. Wygodę zapewniają oczywiście dwie regulowane poduszki, także z wysokiej jakości ekoskóry. Na uwagę zasługuje duża poduszka lędźwiowa, jej zadaniem jest podparcie dolnego odcinka kręgosłupa na możliwie najszerszym odcinku. Maksymalny kąt odchylenia oparcia w tył wynosi 165°.

Silver Monkey fotel

O marce Silver Monkey

Dostarczać produkty o wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie – ta dewiza była impulsem do powstania Silver Monkey. Nowej marki akcesoriów komputerowych i GSM oraz produktów dla graczy, dostępnych w sklepach x-kom oraz al.to.

Niezawodność i funkcjonalność uzupełnia nowoczesny design, stając się atrakcyjną propozycją dla wszystkich, którzy cenią oryginalny wygląd akcesoriów. Produkty Silver Monkey są jednocześnie kompatybilne ze sprzętem najnowszej generacji, tworząc wraz z nimi zgrane, jednorodne środowisko.

Silver Monkey logo