Huawei P30 i P30 Pro zyskują nową supermoc

Pod kątem wydajności mogą budzić skojarzenia z Hulkiem i Flashem Gordonem. Zaawansowane zabezpieczenia stawiają je prawie na równi z Jaskinią Batmana. A ich aparaty pozwoliłyby uchwycić Spider-Mana nawet mało wprawnemu fotografowi. Huawei P30 i P30 Pro to niewątpliwie superbohaterowie świata smartfonów. Teraz oba modele otrzymają jeszcze jedną supermoc.

Huawei P30 i P30 Pro z trybem nocnym w kamerce selfie

Chodzi o zdolność świetnego widzenia w ciemności. Dotychczas w tych smartfonach zarezerwowana była ona dla aparatów głównych. Ale już wkrótce zagości także w kamerach selfie. Dzięki temu wykonywane nimi portrety będą jeszcze lepiej eksponowane i bardziej czytelne.

O samym sposobie działania trybu nocnego dla przednich kamer w P30 i P30 Pro wiemy na razie niewiele. Najprawdopodobniej będzie on polegał na stackowaniu, czyli nakładaniu na siebie kilku zdjęć tej samej osoby lub obiektu. Taki zabieg podbija jasność finalnej fotki i pozwala wyodrębnić więcej szczegółów.

Huawei P30 Pro zdjęcia nocne

Oto przykładowe zdjęcie nocne wykonane głównym aparatem Huaweia P30 Pro. Więcej, także uchwyconych P30, znajdziecie w dwóch recenzjach autorstwa Piotra: W 4 oczy z Huawei P30 Pro. Recenzja i test króla fotografii mobilnej oraz Recenzja Huawei P30 – trójokiego smartfona z Super Camera System. Ciekawe, czy tak wyraźne będą też nocne selfie.

Spokojnie, to tylko nowa aktualizacja EMUI

Aby Huawei P30 i P30 Pro zyskał nową moc, ukąszenie radioaktywnego pająka nie będzie konieczne. Podobnie zresztą jak ryzykowne eksperymenty. Tryb nocny dla kamery selfie dodany zostanie po przeprowadzeniu najświeższej aktualizacji EMUI. Właśnie otrzymali ją użytkownicy z Chin. Do innych krajów powinna dotrzeć w ciągu kilku tygodni.

Czego jeszcze można spodziewać się z EMUI 9.1.0.193? Na pewno nowych łatek dodatkowo wzmacniających bezpieczeństwo urządzeń.

Gdy aktualizacja będzie już dostępna, użytkownik otrzyma stosowne powiadomienie. Ale możliwe jest też ręczne jej wyszukanie. Wystarczy wejść w „ustawienia”, przejść do zakładki „system”, a następnie do „aktualizacji”. Jeśli nowa wersja EMUI nie jest tam widoczna, warto jeszcze spróbować za pośrednictwem aplikacji HiCare app (także naciskając pole „aktualizacje”).

Źródła: GSMArena, Huaweicentral