Huawei P30 | P30 Pro. Smartfony, które warto kupić?

Dotychczasowe flagowce Huawei to fotograficzne i wydajnościowe perły. Poprzeczka została postawiona tak wysoko, że przed premierą serii P30 zarówno eksperci branży, jak i konsumenci celujący w ich zakup, zastanawiali się: czym mogłyby jeszcze zaskoczyć? A Huawei konsekwentnie robi swoje. I zaskakuje.

Odkryj fotografię na nowo z P30 i P30 Pro

Zdjęcia zrobione P30 i P30 Pro zachwycą każdego. Pierwszy posiada potrójny, a drugi aż poczwórny aparat stworzony we współpracy z firmą Leica, będącą już legendą fotografii. Co najważniejsze, algorytmy AI zostały tutaj rewelacyjnie udoskonalone. Rozwinięto potencjał uczenia maszynowego, pokazując jak działa sztuczna inteligencja.  

Widać to w szczególności na zdjęciach robionych nie tylko za dnia, ale i po zmroku. Ekstremalnie wysokie ISO i Tryb Nocny z sensorem SuperSpectrum gwarantują odpowiednio doświetlone, wyraźne ujęcia także w nocy.  Co najważniejsze, zdjęcia nie są przy tym prześwietlone, bo algorytm AI tak balansuje parametrami, by zachować klimat nocy, niezależnie od miejsca, w którym się znajdziesz. Czy będzie to przytulna kawiarnia, czy oświetlona starówka.


Inteligentna stabilizacja obrazu

Wysoko rozwinięte funkcje AI działają aktywnie również na polu podwójnej stabilizacji obrazu. Mamy tu stabilizację optyczną OIS i opartą na algorytmie AI – AIS. Tworzą one doskonały duet, aby portrety robione nowymi modelami Huawei były ostre i wyraźne – nawet jeśli z jakiegoś powodu nieopatrznie zadrży ręka. Co więcej, stabilizacja działa również podczas filmowania w 4K. Opcja przydatna, bo przecież nic dwa razy się nie zdarza i niektórych ujęć po prostu nie da się powtórzyć.

Imponujący zoom cyfrowy

O detale na zdjęciach w P30 i P30 Pro dba Super Zoom, który w P30 jest 30-krotny, a w P30 Pro nawet 50-krotny. Działa cyfrowo i jest wspierany sztuczną inteligencją AI. Aparaty Leica pozwalają zatem przybliżać odległe obiekty, minimalizując liczbę artefaktów. W Internecie można już znaleźć zdjęcia zrobione za pomocą 50-krotnego zoomu. Trzeba przyznać, że robi wrażenie.

Poczuj moc sztucznej inteligencji AI

Funkcje AI to też coś więcej niż znane dotąd bokeh. Dzięki nim aparaty P30 i P30 Pro samodzielnie analizują ekspozycję, wybierają optymalne ustawienia światła i kolorów oraz dopasowują parametry najlepsze dla danego ujęcia. To wszystko to już standard we flagowcach Huawei, ale w serii P30 algorytmy AI dzielą tło na warstwy, a później każdą z nich artystycznie rozmywają, dając niesamowity efekt końcowy. Przewyższający to, czego można się było dotąd spodziewać po fotografii mobilnej.

seria Huawei P30
Źródło: Huawei

O całokształcie słów kilka

Mocy im nie brakuje, bo P30 i P30 Pro napędzane są przez potężny procesor Kirin 980. Ale oprócz doskonałych aparatów i podzespołów, które poradzą sobie zarówno z płynną obsługą wielu aplikacji na raz, jak i bardziej wymagającą grą, znalazły się tu również funkcje mające zwiększyć komfort obsługi.

Ultraszybki transfer danych z OneHop

Jako pierwsza, uwagę przykuwa innowacyjna opcja OneHop do bezprzewodowego przesyłania plików pomiędzy smartfonem a Huawei MateBook 13. Wystarczy, że ją włączysz i w mgnieniu oka prześlesz pliki ze smartfona na swój Ultrabook – dla przykładu, transfer filmu o rozmiarze 1 GB zajmuje około 40 sekund. I co istotne, działa to w obie strony.

Z kolei na froncie P30 i P30 Pro znajdziesz zintegrowany z ekranem czytnik linii papilarnych, a baterię w najnowszych smartfonach Huawei uzupełnisz za pomocą opcji SuperCharge do 70% w zaledwie 30 minut. Huawei poprawił tym samym wynik z serii Mate 20.

Seria Huawei P30
Źródło: Huawei

Dopracowany design P30 i P30 Pro

Warto również docenić praktyczne zmiany w designie. Kamerka do selfie została ukryta w subtelnym wcięciu DewDrop, przez co otrzymujesz zwiększoną przestrzeń do wizualizacji. Można odnieść wrażenie, że każda projekcja dosłownie wypełnia ekran OLED po same brzegi i daję niesamowite wrażenia wizualne podczas przeglądania zdjęć, oglądania filmów i w grach.

Wybierz model Huawei P30 i P30 Pro dla siebie