Harry Styles w reklamie AirPods otacza dźwiękami z płyty „Harry’s House”

Apple przypomina o autorskiej technologii odtwarzania audio, która umożliwia słuchanie muzyki z funkcją dźwięku przestrzennego. Oczywiście w ramach platformy Apple Music i przy użyciu dedykowanego sprzętu. Jedno i drugie w najnowszym spocie firmy promuje największa gwiazda sceny muzycznej ostatnich lat – Harry Styles. Teraz naprawdę jego piosenki nie będą mogły Wam wyjść z głowy.

Jak w Apple Music wybrzmiewać będzie „Harry’s House”

Jeden gigant wspiera drugiego. Z tego połączenia wychodzi spot reklamowy, w którym główne skrzypce gra kawałek Music For a Sushi Restaurant z najnowszej płyty Harry’ego Stylesa „Harry’s House”. Zarówno piosenka, jak i artysta w asyście tancerzy, promują funkcję przestrzennego dźwięku 3D Spatial Audio udostępnianą w Apple Music i obsługiwaną przez słuchawki z serii AirPods. Jak niedosłownie przekonuje samo Apple, opcja dynamicznego śledzenia ruchów głowy ma sprawić, że Harry wybrzmi w naszych uszach tak, że ciężko będzie wybić go sobie z głowy. I to dosłownie.

Co godne odnotowania, Harry przeznaczył całe wynagrodzenie za udział w reklamie na wsparcie działalności Międzynarodowego Komitetu Ratunkowego (IRC), który zajmuje się między innymi organizacją pomocy dla uchodźców wojennych. 

Funkcja Spatial Audio w platformie Apple

Funkcja Spatial Audio od Apple została opracowana w standardzie Dolby Atmos, a połączenie akcelerometru i żyroskopu z duetu AirPodsów i iPhone’a, pozwala jej na śledzenie ruchów głowy użytkownika i odpowiednie ukierunkowywanie dźwięku. Dzięki temu zyskujemy wrażenie odsłuchu w przestrzeni 3D, która otacza nas i podąża za nami brzmieniem. Jeżeli i Wy nie chcecie być w tyle z żadną nutką zagraną i odśpiewaną na nowiutkiej płycie „Harry’s House”, wrzucamy pomocnicza listę niezbędnego sprzętu.

Sprzęt na którym posłuchasz Harry’ego Stylesa jak nigdy dotąd

Warunkiem skorzystania z dobrodziejstw opcji dźwięku przestrzennego Spatial Audio jest przede wszystkim odtworzenie krążka w platformie Apple Music. Do tego niezbędne będą dedykowane słuchawki z kolekcji AirPods, które obsługują technologię Dolby Atmos. Znajdziecie je w liniach AirPods 3 generacji, AirPods Pro, AirPods Max lub Beats Fit Pro. Na koniec pozostają rzecz jasna głośniki wbudowane w iPhone’y co najmniej 7 serii lub iPady od 6 generacji wzwyż.

Źródło: RollingStone, Apple