GTA 5 w Xbox Game Pass. W grę zagramy na Xbox Series X|S, Xbox One oraz… smartfonach i tabletach z Androidem

Xbox Game Pass znów sprawił graczom miłą niespodziankę. Od 8 kwietnia do biblioteki usługi dołączy kultowe GTA 5, gra co prawda już 8-letnia, ale wciąż zbierająca ogromną rzeszę aktywnych graczy. W Grand Theft Auto 5 zagrają posiadacze konsol Xbox Series X|S i Xbox One. Nie wiadomo, czy i kiedy usługa obejmie pecetową wersję gry, ale już teraz wiemy, że tytuł będzie dostępny w chmurze xCloud.

GTA 5 w Game Passie

W maju 2020 Epic Games Store zrobił furorę, udostępniając, całkowicie za darmo, GTA 5. Gracze rzucili się jak oszalali, wszak „za darmo”, jak powszechnie wiadomo, to najuczciwsza z cen. Teraz kolej na Microsoft i konsolowców. Od 8 kwietnia do biblioteki Game Passa na Xbox One i Xbox Series X|S dołącza kultowe Grand Theft Auto 5. Choć „dołącza” to niekoniecznie najlepsze słowo. Ono tam wraca po prawie rocznej przerwie.

GTA 5 zniknęło z Game Passa w tym samym dniu, w którym w usłudze pojawiło się… Red Dead Redemption 2, czyli inna kultowa gra Rockstara. RDR2 jednak już od dawna tam nie ma (i nie wiadomo, czy jeszcze się pojawi), natomiast GTA 5 zalicza powrót.

Przeczytaj również:

GTA VI

Grand Theft Auto 5 na smartfonie lub tablecie? Tak, ale tylko dla posiadaczy Game Pass Ultimate

Subskrybenci Game Pass Ultimate mają znacznie więcej przywilejów niż ci, którzy opłacają standardową wersję abonamentu. Jednym z największych atutów GPU jest xCloud, czyli usługa strumieniowania gier na urządzeniach z systemem Android.

Co prawda nie każda gra z Game Passa trafia „na chmurę”, ale Microsoft już zdążył potwierdzić, że w GTA 5 będziemy mogli zagrać opcjonalnie na smartfonach i tabletach. O ile oczywiście pracują na Androidzie, a my posiadamy kontroler kompatybilny z usługą (choć coraz więcej tytułów Microsoft wyposaża w sterowanie dotykowe).

Project xcloud

Co z wersją gry na nową generację?

Nie wiadomo, kiedy Rockstar ukończy i wyda remaster GTA 5 na konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5. Nie jest też do końca jasne, czy posiadacze kopii na Xbox One i PS4 otrzymają bezpłatny update na nową generację, czy też trzeba będzie raz jeszcze zapłacić za tę samą grę.

Rodzi się również pytanie, czy wersja nextgenowa będzie dostępna w Game Passie, jeśli w momencie wydania gra wciąż będzie dostępna w ramach usługi. Tego jednak na ten moment nie wiemy.

Premiera GTA 5 na PS5 i Xbox Series X|S jest spodziewana pod koniec 2021 roku. Oficjalnych informacji o dacie premiery Rockstar jednak wciąż nie podał.

 

Źródło: Microsoft, materiały własne