Gracz osiągnął 4000 FPS-ów w CS:GO i popsuł grę

Od przybytku głowa nie boli, mówili. Okazuje się jednak, że boli. Boli to Valve, które nie przewidziało tego, że ktoś będzie chciał wyciągnąć z ich gry więcej niż kilkadziesiąt klatek na sekundę, więc nie zoptymalizowali gry pod tym kątem. Nawet więcej – nie nałożyli większych ograniczeń klatek do swojej gry. Tym samym na pewnym etapie podkręcania cyferek, da się grę zepsuć.

4000 FPS-ów w CS:GO jest możliwe

Youtuber 3kliksphilip dokonał wydawałoby się niemożliwego. Albo i możliwego, ale przekraczającego ludzkie pojęcie. Wycisnął z poczciwego CS-ka ponad 4000 klatek (a dla zachowania szczegółowości – dokładnie 4400 FPS-ów) i uznał, że to głupie, ale zabawne. No cóż, jeżeli kiedyś uznawaliście żarty o babie u lekarza za głupie, ale zabawne, to właśnie wchodzimy w kolejną gęstość.

Być może kiedyś osiągniemy możliwość realnego odbioru 4000 FPS-ów za pomocą ekranów, które to ogarną i oczu, które albo ewoluują, albo zostaną wymienione na nowe. A, no i gier, które nie będą się psuły przy tak wysokich klatkach. Może kiedyś będziemy oglądali rozgrywki e-sportowe w 4K (hehe), ale dzisiaj to jedynie zabawa. Powiedziałbym nie próbujcie tego w domu, ale nie, śmiało próbujcie. Może być ubaw. No i może będą o Was pisać w mediach? Jak się Wam uda, dajcie znać. Chętnie o Was napiszemy.

counter strike global offensive ace rozgrywka pc rankingowa

Czego użył 3kliksphilip by uzyskać 4000 FPS-ów?

Jak się domyślacie użył kosmicznego sprzętu. I ma też niezłe umiejętności, ale bez komponentów mógłby mieć 40, a nie 4000 (a dokładnie 4400!). Komponenty i geekostwo idą ze sobą w parze nierozłącznie. I dobrze, bo na tym to polega. By czerpać radość ze sprzętu, który się posiada.

3kliksphilip miał na pokładzie przede wszystkim Intel Core i9-13900K i RTX 4090. Takiego zestawu można użyć do wyciągania setek FPS-ów na takich tytułach jak Cyberpunk 2077, Horizon Zero Dawn, czy Priest Simulator, ale można najwyraźniej przekraczać granice zdrowego rozsądku i ładować tysiące FPS-ów w CS:GO.

By uzyskać możliwie najwyższy wynik 3kliksphilip usunął z gry nawet boty i HUD. Do tego moment złapania najwyższych klatek to ten, w którym postać nic nie robi, tylko patrzy w ścianę. Eksperyment jest więc jedynie eksperymentem, bez (póki co) realnego odzwierciedlenia.

Ty również możesz mieć takie wyniki. Kup sprzęt, który zapewni Ci setki klatek we wszystkich tytułach

Dobra informacja jest taka, że sprzętu, którego użył youtuber, możecie użyć i Wy. Kosmiczna płynność jest w zasadzie dostępna na wyciągnięcie ręki. Nie podpuszczam Was, ale nie przekroczycie tego limitu.

Z dostępnością procesora nie będzie większych problemów, bo Intel Core i9-13900K nie cierpi na to,  na co cierpią karty graficzne. Na wszechobecny brak dostępności, polityczne uwarunkowania, braki elektroniki mniejszej, czy problemy z transportem. Ale jest inne wyjście, nawet prostsze niż kompletowanie desktopa samemu. Otóż ten G4M3R ELITE ma na pokładzie dokładnie to, czego użył 3kliksphilip i czego potrzebujecie Wy, by go pobić lub, by odpalić dosłownie każdy tytuł na ultra. Pół żartem pół serio, ale do tego eksperymentu 3kliksphilip użył po prostu G4M3R-a.

Tym sprzętem wyciągniesz najwyższą liczbę klatek. Potwierdzone info


Jeżeli nie zależy Ci na najlepszych podzespołach do najnowszych tytułów, ani nie chcesz pobijać rekordu youtubera, ale podchodzisz do CS:GO poważnie, a nawet e-sportowo, to najlepszym poradnikiem jest dla Ciebie poradnik jaki komputer do CS:GO?

CS:GO psuje się przy 1000 FPS-ów

Wyobrażacie to sobie? Narzekać na to, że macie za wysokie klatki? Trochę abstrakcja, czyż nie? Okazuje się jednak, że są zapaleńcy, którzy notorycznie przesuwają granicę i sprawdzają takie rzeczy. Otóż CS:GO zaczyna lagować przy 1000 FPS-ów, a postacie zaczynają biegać szybciej, co nie zgadza się z silnikiem gry, dlatego wszyscy zaczynają poruszać się skokowo. Takie wartości są również niedopuszczalne w rozgrywkach sieciowych, dlatego serwery na siłę będą ograniczały tempo biegu gracza do tej normalnej.

Dosyć jasno wynika z tego, że nadmierna liczba klatek nie sprzyja możliwościom w grze. Jeżeli chcecie być najlepsi, zatrzymajcie się na kilkuset klatkach. Tak bezpiecznie – do 900.

Z praktycznego punktu widzenia: