Jest szansa, że Google Pixel Watch z systemem Wear OS 3.1 wkrótce trafi na rynek. Zobacz jego zdjęcia

Zagraniczne media i osoby powiązane z branżą technologiczną donoszą, że pierwszy autorski smartwatch spod szyldu Google może niebawem stać się faktem. Długo oczekiwany zegarek Google Pixel Watch, pod nazwą kodową Rohan, został ostatnio pokazany na nieoficjalnych renderach, co jeszcze bardziej podsyciło internetowe plotki. Sprawdźmy zatem, co na ten moment wiadomo o Google Pixel Watch.

Google Pixel Watch. Przecieki i przewidywana data premiery

O możliwości pojawienia się na rynku autorskiego smartwatcha od Google mówi się w branży wearables z różną częstotliwością już mniej więcej od roku. Ostatnio jednak nadzieje na wprowadzenie autorskiego zegarka giganta ponownie odżyły. 

Wszystko za sprawą twitterowego wpisu specjalisty ds. technologii Evana Blassa, który podsumował dotychczasowe działania w tym zakresie zdjęciem i krótkim zdaniem, które można przetłumaczyć jako stwierdzenie: „To nie potrwa długo”.

google pixel watch rohan
fot. lecafedugeek.fr

Po publikacji niniejszego wpisu, w zagranicznych mediach pojawiła się cała lawina artykułów, które spekulują na temat przewidywanej daty premiery smartwatcha Google. Wśród najbardziej prawdopodobnych typów pojawia się nadchodząca konferencja Google I/O, którą zaplanowano na 11-12 maja. 

Nie wiadomo jednak, czy zegarek zaraz po prezentacji będzie od razu dostępny, czy może zostać jedynie pokazany, a na jego oficjalną premierę na rynku przyjdzie nam jeszcze poczekać.   

Warto zaznaczyć, że niektórzy twierdzą też, że na zbliżające się pojawienie Google Pixel Watch wskazywać może przeprowadzone ostatnio przeprojektowanie oficjalnego sklepu Google – Google Store, który otrzymał swoją pierwszą dużą aktualizację od 2020 r. Szczególnie, że widżet „Fitbit” został zastąpiony zakładką „Zegarki”. Jest to o tyle istotne, że do tej pory Google nie produkowało żadnych smartwatchy, a to Pixel Watch ma być pierwszym z tych, które wyda sygnując swoją marką. 

Co będzie oferował smartwatch Google?

O premierowym smartwatchu firmy z amerykańskiego Mountain View wiadomo póki co naprawdę niewiele. Z grafiki udostępnionej przez Blassa można wywnioskować, że smartwatch będzie posiadał system WearOS 3.1. Entuzjaści marki liczą jednak, że będzie to jego nowsza odsłona, czyli WearOS 3.2.

Z kolei internetowe wycieki grafik i renderów zegarka potwierdzają, że jego koperta ma być okrągła, z lekko zakrzywionymi bokami. Jednym słowem cała konstrukcja Google Pixel Watch zapowiada się jako smukła, lekka i bardzo designerska bryła. 

A co z funkcjami? Według plotek Google Pixel Watch będzie oferował m.in. monitorowanie tętna, licznik kroków czy weryfikowanie poziomu tlenu we krwi SpO2. Szczególną uwagę przykuwa jednak możliwość pojawienia się w nim specjalnych, predefiniowanych opcji zdrowotnych, wśród których najczęściej wymieniane są: wykrywanie bezdechu sennego, alarm zaburzeń w biciu serca, śledzenie kalorii i współpraca z profesjonalnymi urządzeniami medycznymi. 

Przypuszcza się też, że Google Pixel Watch jako pierwszy smartwatch od amerykańskiego giganta będzie stawiał mocny nacisk na popularne funkcje Google, w tym: asystenta Google, lepszą integrację z  Google Fit i wiele, wiele innych. 

Przeczytaj też:

⌚Najlepszy smartwatch. Który inteligentny zegarek kupić? Ranking

⌚Nowe technologie w walce z pandemią. Czas zainwestować w opaskę z pulsoksymetrem?

Sięgnij po najlepsze inteligentne zegarki dostępne w x-kom 

Źródła tekstu i grafik: tehverge.com, economictimes.indiatimes.com, lecafedugeek.fr, digitaltrends.com, gizbot.com, Twitter, www.halfofthe.com, 91mobiles.com