gamescom 2023: Alan Wake 2 z nowym trailerem. Jest klimatycznie i niepokojąco

Alan Wake, postać, która zyskała kultowy status wśród graczy, już niebawem powróci na ekrany naszych komputerów i konsol. W trakcie targów gamescom 2023 światło dzienne ujrzał nowy materiał z gry, który pozwolił fanom zanurzyć się w mrocznym świecie Alana Wake’a 2.

Zmierzcie się z koszmarami w Alan Wake 2

Nowy zwiastun przedstawia miejsce zwane The Dark Place, które jest emanacją koszmarów głównego bohatera. To oniryczne miejsce, pełne sekretów i zagadek, stanowi centralny punkt fabuły gry. W trakcie rozgrywki gracze będą mieli okazję poznać bliżej postać Alana oraz zgłębić tajemnice, które skrywa jego umysł.

Nowości w rozgrywce

Twórcy gry, studio Remedy Entertainment, postanowili wprowadzić kilka innowacji w stosunku do pierwszej części. Po pierwsze, gra ma być bardziej psychologicznym horrorem niż przygodową grą akcji. Oznacza to, że walka nie będzie tak centralnym elementem rozgrywki, jak wcześniej. Zamiast tego gracze będą musieli skupić się na rozwiązywaniu zagadek i odkrywaniu tajemnic świata przedstawionego.

Wśród nowości warto też wspomnieć o mechanice „Rewrite Reality”, która pozwoli na modyfikację rzeczywistości w grze. Dodatkowo, poza Alanem, w grze pojawi się nowa postać: agentka FBI Saga Anderson, która będzie drugą grywalną postacią.

Więcej o grze Alan Wake 2 przeczytacie w innym naszym tekście:

zakrwawiony alan wake na tga 2021

Premiera już niebawem

Choć początkowo gra miała trafić do sprzedaży 17 października, twórcy postanowili przesunąć datę premiery na 27 października. Decyzja ta była podyktowana chęcią uniknięcia konkurencji z innymi dużymi premierami gier. Warto dodać, że Alan Wake 2 będzie dostępny wyłącznie w wersji cyfrowej, zarówno na komputery osobiste, jak i konsole nowej generacji.

Alan Wake 2 zapowiada się jako godny następca swojego poprzednika. Z jednej strony oferuje wszystko to, co fani pokochali w pierwszej części, z drugiej zaś wprowadza szereg nowości, które mają sprawić, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej wciągająca. Czekamy z niecierpliwością na premierę i kolejne informacje na temat gry.