Sobie świecisz czy mi? Zapyta Alan Wake w odświeżonej wersji prawdopodobnie już w październiku

Wszystkie znaki na niebie, ziemi i tajwańskich serwerach wskazują, że już niedługo zagramy w remaster Alana Wake’a. Jest to gra stworzona przez studio Remedy Entertainment, twórców cyklu Max Payne, a do tego inspirowana twórczością mistrza grozy w postaci Stephena Kinga, która dekadę temu momentalnie podbiła serca graczy. Czy jesteście gotowi ponownie wziąć latarki w dłoń i biec do światła jak w najstraszniejszym horrorze? Lepiej bądźcie, bo remaster gry Alan Wake prawdopodobnie ukaże się już niedługo.

Remaster Alan Wake – co wiemy o odświeżonym psychologicznym thrillerze?

Tajwański sklep Rakuten rzucił nieco światła na niezapowiedziany jeszcze remaster Alana Wake’a. Na jednej z kart produktowych pojawiła się informacja o grze Alan Wake Remastered z datą premiery 5 października 2021 roku. Tak, to już za niecały miesiąc. Jeśli to prawdziwa informacja, to dlaczego nie dostaliśmy jeszcze zapowiedzi?

Cóż, tak się składa, że już w ten czwartek odbędzie się PlayStation Showcase. Branżowi insiderzy donoszą natomiast, że gra ma zostać zaprezentowana właśnie w tym tygodniu. Przypadek?

Alan Wake na PlayStation 5 i Xbox Series X? To bardzo możliwe

I teraz najciekawsza część. Bo tego, że remaster Alana Wake’a kiedyś się pojawi, domyślał się każdy. W plikach sklepu Epic Games Store cały pakiet Alan Wake Remastered pojawił się już jakiś czas temu, chociaż twórcy gry nie komentowali tych przecieków. Postać Wake’a pojawiła się ponadto w dodatku do nowej gry Remedy Entertainment – Control.

Ale że Alan Wake wydany pierwotnie na konsolę Xbox 360 w 2010 roku  i 2 lata później na PC pojawi się dekadę później także na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5? Tego raczej się nie spodziewaliśmy. Wszak był to jeden ze sztandarowych exclusive’ów Microsoftu.

Według tajwańskiego sklepu Rakuten Alan Wake Remastered ma pojawić się na PC (oczywiście w Epic Games Store) i na konsolach: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. To świetna informacja przede wszystkim dla posiadaczy konsol od Sony. Posiadacze Xboksów i tak mogli grać w oryginalną wersję z Xboksa 360.

Zawartość remastera Alan Wake

Jeśli karty produktowe tajwańskiego Rakuten okażą się prawdziwe, to już w październiku każdy będzie mógł zagrać w odświeżoną wersję gry z udręczonym pisarzem w roli głównej. Remaster pojawi się w zestawie ze wszystkimi DLC, jakie wyszły do gry, czyli: The Signal, The Writer oraz Alan Wake’s American Nightmare.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to z jednej strony nie ma co spodziewać się fajerwerków. Choć to nie do końca prawda. Kto grał, ten wie. Najprawdopodobniej będzie to remaster z odświeżoną grafiką i większym klatkażem, a nie całkowicie przebudowana produkcja z nowymi animacjami czy mechanikami. Z drugiej strony technologie ray tracingu będą miały duże pole do popisu, biorąc pod uwagę, jak dużą rolę odgrywało światło w grze Remedy Entertainment.

W efekcie możemy otrzymać bardzo smacznego, odgrzewanego kotleta, na którego już teraz mam ochotę.

Aktualizacja 10.09.2021 – oficjalna zapowiedź na PlayStation Showcase 2021

Zgodnie z przewidywaniami Alan Wake Remastered został oficjalnie zapowiedziany podczas PlayStation Showcase 2021. Data premiery gry na PlayStation 4 i 5 to 5 października 2021, a poniżej zobaczycie jej zwiastun: