Games with Gold: sierpień 2019. Najlepsza paczka w historii?

Sierpień 2019 zapowiada się gorąco. I to nie ze względu na temperatury za oknami, ale dlatego, że Microsoft dołożył do pieca tak, jak nigdy wcześniej. Sierpniowa oferta Games with Gold jest bez wątpienia najlepszą w historii. Dostaliśmy cztery nowe gry, a każda trzyma naprawdę wysoki poziom.

Games with Gold – sierpień 2019

Lipcowa oferta Games with Gold, delikatnie mówiąc, nie spotkała się z aprobatą subskrybentów. „Lecz po nocy przychodzi dzień” śpiewała Budka Suflera i tak też stało się w przypadku „złotego abonamentu” Xbox Live. W sierpniu bowiem zagramy w bardzo dobrze oceniane tytuły. Ukontentowani powinni być zarówno posiadacze Xbox One, jak i ci gracze, którzy wciąż korzystają z Xbox 360. Panie i Panowie, oto lista 4 darmowych tytułów na ten miesiąc.

Gears of War 4 (Xbox One)

Dużo strzelania, ukrywania się za osłonami, świetny dwuosobowy lokalny co-op. Jeśli lubicie dynamiczne gry, w których broń ma nieustanny ślinotok ołowiu, sporo się dzieje i nie trzeba zbyt wiele myśleć, tylko dewastować wszystko, co znajdzie się w zasięgu wzroku, Gears of War 4 powinno przypaść Wam do gustu. Mnie przypadło, bo tytuł ograłem już jakiś czas temu i zdecydowanie było warto.

Subskrybując Xbox Live Gold albo Xbox Game Pass Ultimate, grę możecie pobrać od 1 do 31 sierpnia.

Forza Motorsport 6 (Xbox One)

Nie wiem, czy serię Forza Motorsport komukolwiek trzeba przedstawiać. Forza Motorsport 6 to odsłona, która została wydana z okazji dziesięciolecia serii. I jak na jubileuszową część, prezentuje się niesamowicie. Łącznie otrzymujemy aż ok. 460 (!) wozów, twórcy zasymulowali blisko 150 rodzajów nawierzchni, a każda podczas jazdy „zachowuje się” inaczej. Forza Motorsport 6 to znakomita gra, a jeśli macie do dyspozycji dobrą kierownicę kompatybilną z Xbox One, ucieszy Was ona jeszcze bardziej.

Gra będzie dostępna do pobrania od 16 sierpnia do 15 września.

Torchlight (Xbox 360)

Po 10 latach od premiery na pecety i 8 od ukazania się gry na konsolach Xbox 360 można śmiało powiedzieć, że Torchlight to klasyk hack-and-slashy. Nic zresztą dziwnego, że gra była sukcesem, skoro studio Runic Games zatrudniło do prac nad nią ludzi współpracujących przy takich projektach, jak Diablo, Hellgate London czy Mythos. Fabuła Torchlight może nie jest jakoś bardzo wymyślna i oryginalna, niemniej gra jako całość prezentuje się miodnie i jeśli tylko dacie jej szansę, z pewnością okradnie Was z wielu godzin.

Torchlight pobierzecie na Xboksa 360 i Xboksa One (dzięki wstecznej kompatybilności) od 1 do 15 sierpnia.

Castlevania: Lords of Shadow (Xbox 360)

Bardzo ładna wizualnie, jak na standardy konsol poprzedniej generacji, gra, która ze względu na swój rozmach, na Xbox 360 zaliczała częste spadki fps-ów (ciekawe, jak będzie działać we wstecznej kompatybilności na Xbox One). Tak czy inaczej, dostajemy fantastyczny świat, pełen monstrów, z którymi przychodzi nam co rusz się mierzyć. Oczywiście nie brak tu walk z bossami, którzy są wymagający i prezentują się naprawdę efektownie. Świetna gra, bardzo różnorodna pod względem mechanik, doskonale zrealizowana od strony dźwiękowej (dubbing z udziałem m.in. Patricka Stewarta czy Roberta Carlyle’a).

Castlevania: Lord of Shadow będzie dostępna do pobrania od 16 do 31 sierpnia.