Games with Gold: kwiecień 2019 pod znakiem Sci-Fi

Znamy już listę tytułów, w które pogramy w ramach złotego abonamentu Xbox Live. Hitów nie ma, ale źle też nie jest. Ucieszyć powinni się przede wszystkim wielbiciele science-fiction, bo kwietniowe propozycje są spojone tematycznie właśnie przez fantastykę naukową.

Games with Gold to usługa dostępna w ramach abonamentu Xbox Live Gold. W myśl tej usługi każdego miesiąca abonenci otrzymują stuprocentową obniżkę na cztery tytuły: dwa na Xboksa One i dwa na Xboksa 360. Posiadacze pierwszej z tych konsol zyskują niejako podwójnie, ponieważ dzięki wstecznej kompatybilności mogą zagrać również w tytuły stworzone na Xboksa 360.

Xbox Pad

Games with Gold na kwiecień 2019

W kwietniowej ofercie znalazły się cztery gry, których osobiście raczej bym nie kupił, ale jako abonent Xbox Live Gold chętnie poświęcę im te kilka, może kilkanaście godzin. Przynajmniej jednej z nich, która w mojej opinii prezentuje się najokazalej. Mowa oczywiście o…

Outcast – Second Contact (Xbox One)

Wciąż pamiętam pierwszego „Outcasta”, choć od jego premiery minie w lipcu już 20 lat. Pamiętam zachłyśnięcie się otwartym światem, który wtedy był czymś rzadko w grach spotykanym. Dlatego niesiony falą sentymentu postanowiłem dać szansę remake’owi. Tym bardziej, że zmiany w stosunku do oryginału mają przede wszystkim charakter wizualny, choć twórcy postarali się też o usprawnienie chociażby sterowania. Co jednak najważniejsze dla mnie – zarówno fabuła, jak i sam rozmiar świata pozostały praktycznie niezmienione, a to czyni gamingową wycieczkę w przeszłość jeszcze bardziej sentymentalną.

„Outcast – Second Contact” będzie można pobrać za darmo w ramach Games with Gold od 16 kwietnia do 15 maja.

The Technomancer (Xbox One)

„The Technomancer” z 2016 roku to taki kolaż science-fiction, w którym mieszają się ze sobą elementy cyberpunkowe i postapokaliptyczne. Akcja gry rozgrywa się na Marsie, gdzie zapomniani przez cały świat koloniści tworzą pełne podziałów społeczeństwo. Korporacje walczą między sobą o wodę, najcenniejszy surowiec na planecie, a uwikłany w międzyfrakcyjne konflikty protagonista ma zadanie odnalezienia ziemskich artefaktów, które miałyby stanowić wskazówkę do tego, jak nawiązać kontakt z Ziemią i sprowadzić ratunek dla kolonistów.

Gra dostępna jest w ramach Games with Gold od 1 do 30 kwietnia.

Star Wars Battlefront II (Xbox One)

Fani uniwersum Gwiezdnych Wojen powinni być zadowoleni. Ale nie tylko, bo to po prostu świetna strzelanina FPP nastawiona na wieloosobową rozgrywkę w sieci.

„Star Wars Battlefront II” będzie dostępny do pobrania w ramach Games with Gold od 1 do 15 kwietnia. Po tym czasie zostanie zastąpiony przez inny tytuł, a konkretnie przez…

Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter 2 (Xbox 360)

Taktyczna gra akcji, w której mamy za zadanie dowodzić oddziałem „Duchów” – elitarnych żołnierzy, mających do dyspozycji wypasione, futurystyczne wyposażenie bojowe. Po premierze w 2007 roku gra spotkała się z dobrymi opiniami zarówno wśród recenzentów, jak i samych graczy. I nawet pomimo faktu, że od tamtego czasu minęło już 12 lat, w „Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter 2” wciąż gra się świetnie.

Grę można pobrać za darmo od 16 do 30 kwietnia.