Galaxy Watch 4 otrzymał aktualizację zabezpieczeń

Od teraz Samsung Galaxy Watch 4 ma być stabilniejszy i lepiej zabezpieczony. Ten stylowy i funkcjonalny gadżet do noszenia właśnie otrzymał nową aktualizację zabezpieczeń, która wnosi kilka istotnych zmian i ulepszeń w tym zakresie. Jeśli zatem jesteś posiadaczem Galaxy Watch 4, najpewniej wkrótce będziesz mieć możliwość aktualizacji swojego urządzenia. Dlaczego warto? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym tekście.

Czy warto aktualizować zegarek Samsung?

Aktualizacje oprogramowania są kluczowe dla utrzymania wydajności urządzeń. W przypadku smartwatchy, które są coraz bardziej zintegrowane z naszym codziennym życiem, dbanie o  aktualne oprogramowanie jest nie tylko kwestią wygody, ale i bezpieczeństwa. A jak wiadomo, w dzisiejszym świecie, gdzie smartwatche są coraz bardziej zaawansowane i przechowują mnóstwo informacji, dbanie o ich bezpieczeństwo jest niezbędne. Na szczęście marka Samsung, poprzez regularne aktualizacje, pokazuje swoje zaangażowanie w dostarczanie produktów nie tylko stylowych, ale i bezpiecznych.

Galaxy Watch4 różne kolory

Aktualizacja Galaxy Watch 4

Dzięki tej optymalizacji oprogramowania, Samsung Galaxy Watch 4 bezapelacyjnie zyskuje na wartości. Niesie ona za sobą nie tylko zmiany w zakresie bezpieczeństwa, ale również stabilności i potencjalnych funkcji. Dla użytkowników Galaxy Watch 4 to z kolei kolejny krok w kierunku jeszcze lepszego i zupełnie nieobciążonego ryzykiem użytkowania ich ulubionego gadżetu.

Najważniejsze zmiany w Galaxy Watch 4 

  • Najnowsza aktualizacja dla Galaxy Watch 4 nosi oznaczenie R870XXU1HWL1 – to ważne, aby zawsze sprawdzać, czy urządzenie jest zaktualizowane do swojej najnowszej wersji.
  • Samsung kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo swoich urządzeń. Najpewniej dlatego ta aktualizacja zawiera kilkadziesiąt łatek bezpieczeństwa, które zapewniają ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami. Są one wynikiem obserwacji potrzeb i odpowiedzią na ciężkie, pełne cyber-zagrożeń czasy, w których funkcjonujemy. 
  • Za zwiększeniem ochrony i bezpieczeństwa użytkowników Galaxy Watch 4 ma iść również wyższa stabilność systemu. A to może oznaczać płynne i nieprzerwane działanie zegarka w przyszłości, ale także pole do rozwijania kolejnych funkcjonalności.
  • Aktualizacja Galaxy Watch 4 dorzuca do dyspozycji użytkownika nowe tarcze zegarka, w tym AR Emoji i Bitmoji, co ucieszy z pewnością osoby, które lubią w pełni personalizować swój sprzęt. 
galaxy watch 4

Jak zaktualizować Galaxy Watch 4?

Z aktualizacji R870XXU1HWL1 mogą obecnie korzystać wyłącznie użytkownicy zegarków Samsung zamieszkujący USA. Plotki głoszą jednak, że jej dostępność będzie szybko poszerzana o kolejne rynki. 

Aktualizacja powinna pojawić się automatycznie, ale zawsze możesz sprawdzić dostępność ręcznie w ustawieniach zegarka lub w aplikacji Samsung Wearble. Pamiętaj, aby zegarek był naładowany i połączony z Wi-Fi w trakcie odświeżania oprogramowania.

Źródła tekstu:
  • https://www.sammobile.com/news/galaxy-watch-4-new-security-update/
  • https://9to5google.com/2023/12/19/galaxy-watch-4-gets-first-security-update-since-wear-os-4/
  • https://ts2.space/en/galaxy-watch-4-series-enhances-security-with-latest-update/
  • https://www.sammyfans.com/2023/12/19/samsung-galaxy-watch-4-grabs-first-wear-os-4-based-security-update/