Realme przedstawia innowacyjne rozwiązania w swoich aparatach – 108 Mpix i ciekawe tryby

Podczas wydarzenia „Leap To 108 MP” realme zaprezentowało fotograficzne możliwości swojego kolejnego flagowca. Innowacyjnym rozwiązaniem w smartfonach marki będzie obiektyw 108 Mpix. Zobacz, jakie jeszcze ciekawostki ujawniono podczas eventu. Poznaj aparat nadchodzącego realme 8 Pro.

Nowości w aparatach realme – obiektyw i technologie

Dzisiejsze wydarzenie realme odbyło się pod hasłem „Leap To 108 MP”. Zatem pierwszą informacją było ogłoszenie wyposażenia nadchodzącego flagowca w obiektyw 108 Mpix. W smartfonach realme serii 8 pojawi się matryca Samsung ISOCELL HM2. Rozmiar sensora to 1/1.52”, a piksela 0,7 μm.

aparat w realme 8 108 mpix
Źródło: realme

Więcej pikseli na matrycy prowadzi do zmniejszenia rozmiaru pikseli. A rozmiar ten ma związek z ilością przechwytywanego światła. Im mniejszy, tym gorsza jakość. Dlatego realme podkreśliło, że zastosowano tutaj programowe łączenie pikseli – 9-in-1 (najczęściej spotkać można 4 w 1). Takie rozwiązanie ma przyczynić się do przechwytywania większej ilości światła i w efekcie wykonywania lepszych, ładniejszych fotografii na co dzień w rozdzielczości 12 Mpix.

Dużo megapikseli to przede wszystkich lepsza szczegółowość zdjęcia i możliwość przybliżania, edytowania kadrów bez straty jakości. Dodatkowo na poprawę jakości zbliżeń wpłynąć ma technologia In-sensor Zoom, łącząca osiem 12-megapikselowych zdjęć w jedno. Podczas konferencji zwrócono uwagę na algorytm zwiększający klarowność przybliżonych kadrów. Efekty mają być lepsze niż przy optycznych teleobiektywach.

W uzyskaniu jeszcze lepszej jakości zdjęć pomoże smart-ISO. Zastosowanie tej technologii pozwoli na wykonanie fotografii o lepszej kolorystyce i szczegółowości w najjaśniejszych i najciemniejszych obszarach kadru. Przyczyni się także do redukcji szumów.

Tryby foto i wideo w realme 8 Pro

Starry Mode

To ulepszony „tryb gwieździsty”, który dzięki odpowiedniej optymalizacji i wsparciu algorytmów pozwoli wykonać świetne zdjęcia ukazujące gwieździste nocne niebo. Smartfony realme z serii 8 pozwolą także na nagrywanie filmów w zwolnionym tempie z wykorzystaniem trybu gwieździstego (Starry Time-lapse).

Zaprezentowany na konferencji film pokazowy przedstawia jak dobrze ma radzić sobie aparat realme w modelach z ósmej serii z rozgwieżdżonym nocnym niebem. Wideo w zwolnionym tempie ukazywało wszystkie szczegóły kadru, jasne, doskonale widoczne punkty na niebie i poruszanie się każdej gwiazdy.

Tilt-shift

Sfotografowane w trybie Tilt-shift miasta sprawiają wrażenie makiet. Taka iluzja wizualna została uzyskana dzięki efektowi Bokeh, czyli rozmycia, znanego głównie ze zdjęć portretowych. Co ciekawe, również w tym trybie możliwe jest nagrywanie filmów w zwolnionym tempie (Tilt-shift Time-laps).

Trendy Portrait

Ostatnią nowinką przedstawioną przez realme były trzy nowe tryby, które pozwolą na robienie bardziej oryginalnych portretów. To ukłon głównie w stronę młodych osób szukających nowych, ciekawych rozwiązań, do wyróżnienia się w natłoku zdjęć na portalach społecznościowych. Standardowy Bokeh to dzisiaj za mało.

Neon Portrait

Efektowne rozmycie plam świetlnych w tle.

tryb portretowy neon w realme
Źródło: realme

Dynamic Bokeh Portrait

Efekt rozmycia sprawiający wrażenie poruszającego się tła, „pędzącego miasta” lub uchwycenia osoby w ruchu, która prędko się przemieszcza.

tryb portretowy dynamic w realme
Źródło: realme

 AI Color Portrait

Zmiana jedynie koloru tła na czarno-biały z zachowaniem naturalnych barw portretowanej osoby.

ai color portret w realme
Źródło: realme

Realme szaleje – dziś konferencja, w czwartek premiera

Za dwa dni (4 marca) odbędzie się premiera pierwszego flagowca na 2021 rok: realme GT 5G – smartfona, który marka przedstawiła pokrótce na targach telekomunikacyjnych MWC (Mobile World Congress) w Szanghaju. Realme ujawniło wtedy także swoją nową strategię Dual-flagship, polegającą na wypuszczeniu dwóch flagowych modeli smartfonów w ciągu roku. Jedna seria miałaby opierać się na wydajności, druga na wysokich fotograficznych możliwościach. Dzisiaj potwierdzono tę informację. Serie z numerem w nazwie będą zorientowane na aparaty i zaoferują zaawansowane możliwości foto i wideo.

innowacje w aparatach smartfonów realme
Źródło: realme

Kiedy premiera realme 8?

Konferencja „Leap to 108 Mpix” zdecydowanie zachęciła do wypróbowania nowych funkcji aparatów w smartfonach realme z serii 8. Niestety nie zdradzono daty premiery, więc pozostaje cierpliwie czekać na informację, która ma pojawić się w mediach społecznościowych marki.

realme 8 coming soon
Źródło: realme