Fossil wypuszcza nowy smartwatch. Czego można się spodziewać?

Fossil to renomowany producent tradycyjnych zegarków. W zeszłym roku kultowa marka poszła jednak o krok dalej i wydała swój pierwszy elektroniczny zegarek w duchu smart Fossil Gen 5. Już w listopadzie do sprzedaży trafi z kolei jego odświeżona wersja. Panie i panowie, oto nadchodzi Fossil Gen 5E. Zobaczmy, czym może oczarować.

Smartwatch z kategorii gadżetów ekskluzywnych

Nie jest tajemnicą, że najbardziej renomowane marki próbują swoich sił w zakresie tworzenia elektronicznych urządzeń typu wearables. Na rynku można spotkać już przecież smartwatche takich producentów jak, chociażby Guess. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kultowej firmy Fossil, która właśnie pochwaliła się nowością w swoim portfolio, a mianowicie modelem Fossil Gen 5E, który ma być ciekawą alternatywą w stosunku do swojego poprzednika, zwłaszcza jeśli idzie o cenę. Ale czy cena to wszystko, czym może oczarować nowy model od Fossil?

Inteligentny zegarek Fossil Gen 5E

Najnowszy gadżet od Fossil pojawi się w dwóch wersjach rozmiarowych – 42 oraz 44 mm. I na tym właściwie różnice pomiędzy nimi się kończą. Jeśli chodzi bowiem o specyfikacje, w obu przypadkach jest ona taka sama.

premiera smartwatch fossil gen 5E
źródło: Fossil

Zegarek otrzymał multibarwny wyświetlacz OLED 1,19” (390 × 390 px, 328 ppi) z funkcją Always on Display i napędzany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100 z systemem WearOS, który wsparto 1 GB RAM oraz 4 GB na dane użytkownika. Posiada także wbudowany moduł NFC do płatności zbliżeniowych Google Pay. W przeciwieństwie do ubiegłorocznego modelu nie ma tutaj nawigacji za pomocą pierścienia obrotowego. Obsłużymy go dotykowo oraz za pomocą dedykowanych przycisków mechanicznych.

Funkcje i możliwości smartwatcha Fossil

Jak każdy smartwatch, nowy zegarek od Fossil pozwoli na śledzenie aktywności użytkownika i zarejestruje podstawowe parametry jego organizmu, np. zmierzy tętno. Posiada również pełną gamę funkcji telefonicznych – pozwoli na odebranie połączenia, wyświetli najważniejsze powiadomienia oraz pozwoli na sterowanie muzyką w sparowanym ze sobą smartfonie, oraz nawigowanie zsynchronizowanymi urządzeniami w domu.

Dodatkowo nowy smartwatch Fossil może pochwalić się również wodoodpornością na poziomie 3 ATM. Dostał też baterię 300 mAh z inteligentnymi trybami zarządzania energią co sprawia, że w efekcie posłuży użytkownikowi nieprzerwanie nawet do kilku dni.

premiera smartwatch fossil gen 5E
źródło: Fossil

W  Fossil Gen 5E zabrakło jednak samodzielnego modułu GPS, więc aby zmierzyć przebyty dystans, trzeba będzie wesprzeć się geolokalizacją udostępnioną z własnego smartfona. Wierzę jednak, że w czasach, kiedy każdy chce pozostawać w kontakcie i z reguły ma telefon przy sobie nawet podczas treningu, nie powinno to stanowić dodatkowego problemu, prawda?

Dostępność i cena Fossil Gen 5E

Fossil Gen 5E ma trafić do sprzedaży w listopadzie 2020. Jego cena w obu wariantach rozmiarowych wynosić będzie 249 dolarów, czyli około 950 zł. Przypomnę, że ubiegłoroczny model był znacznie droższy i kosztował 295 dolarów. 

Internet huczy, że mimo ograniczenia kilku funkcji z ubiegłorocznego zegarka, to właśnie cena i dwa warianty rozmiarowe mogą być powodem, dla którego Fossil Gen 5E będzie cieszył się większym powodzeniem od poprzednika. 

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy będzie dostępny w Polsce. 

Źródło: The Verge, Fossil.com