ASUS wypuszcza nowego ZenBooka S (UX393) z wyświetlaczem 3:2 przypominającym Surface’y

Użytkownicy Surface’ów często chwalą je za wyświetlacze o proporcjach 3:2. „Podwyższone” panele, jak twierdzą, oferują naprawdę komfortową przestrzeń roboczą. Mimo to patent dotychczas nie znajdował aprobaty wśród innych producentów komputerów. Teraz jednak ta tendencja się zmienia. W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej laptopów z wyświetlaczami 3:2 czy 16:10. Do wyższych ekranów przekonał się m.in. ASUS, o czym świadczy premierowy notebook ASUS ZenBook S (UX393).

Idealny laptopów do pracy kreatywnej

Wydaje się, że ASUS ze swoim nowym ZenBookiem S (UX393) puka do drzwi grafików, montażystów i innych czarodziejów z branży kreatywnej. Świadczą o tym nie tylko wyświetlacz o proporcjach 3:2 i rozdzielczości 3300 x 2200, ale też fakt, że ZenBook S może pochwalić się certyfikatem PANTONE; pokrywa 100 procent przestrzeni kolorów DCI-3 oraz 133 procent – sRGB.

ASUS ZenBook S (UX393) – elegancki i bezramkowy

Wzrok przyciąga też sam design laptopa. Przecudnie prezentują się minimalne ramki wokół wyświetlacza. Sama obudowa również niczego sobie – wykończenie w kolorze Jet Black zwieńczone diamentowymi krawędziami Red Copper. Klawiatura dostała większe przyciski, a wysoki komfort pisania dopełnia zawias ErgoLift, który unosi obudowę po otwarciu pokrywy.

Asus Zenbook S UX393

Specyfikacja ZenBooka S

Jak można się spodziewać po laptopie tej klasy, ASUS ZenBook S wyposażony został w wydajny procesor Intel Core i7-1065G7. Do tego oczywiście 16 GB RAM-u i dysk SSD o pojemności 1 TB. Na bokach obudowy znajdziemy też kilka portów, w tym dwa Thunderbolty 3, które wykorzystamy do szybkiego przesyłana danych, podłączenia laptopa do zewnętrznego monitora czy do ładowania baterii.

A skoro o tym mowa, ASUS twierdzi, że bateria w ZenBooku S będzie w stanie wytrzymać do 14 godzin. Do tego dostaniemy także szybkie ładowanie, dzięki któremu napełnienie akumulatora od 0 do 60% zajmie nam niecałe 49 minut

Oprócz portów Thunderbolt 3, laptop posiada również pełnowymiarowy port HDMI, jedno wejście USB typu A, a także slot na kartę microSD. Zabrakło wejścia słuchawkowego, ale ASUS dołączył do laptopa przejściówkę USB-C, za pośrednictwem której podłączymy do ZenBooka S każde standardowe słuchawki.

Kiedy i gdzie ASUS ZenBook S trafi do sprzedaży?

Według ASUS-a ZenBooka S (UX393) można będzie kupić wyłącznie w Costco i Microsoft Store, gdzie pojawi się w ciągu następnych kilku tygodni. Na razie nie wiadomo, kiedy (i czy w ogóle) laptop będzie dostępny w Polsce.

Ceny Zenbooka S mają zaczynać się od 1680 dolarów.


Źródło: The Verge, Notebookcheck, Windows Central