Filmy na Boże Narodzenie. Nasze TOP 7

Wigilia dobiega końca, a Wy marzycie, aby skutecznie zrelaksować się po gorączce świątecznych przygotowań? Pomiędzy jednym a drugim kawałkiem babcinego serniczka radzimy postawić na dobry film, najlepiej z bożonarodzeniową scenerią w tle. Wiadomo, że Kevina nie przebije nic, ale przygotowaliśmy kilka tytułów, które mają potencjał, by z powodzeniem podbić Wasze serca.

Filmy świąteczne. Panaceum na codzienność?

Pojedzeni? Doskonale. Przyszedł bowiem czas na zasłużony relaks. Święta, które stanowią odskocznie od codziennej gonitwy są przecież idealnym momentem do nadrabiania zaległości. Również tych filmowych.

Myślę, że każdy zgodzi się z tezą, że filmy na Boże Narodzenie mają za zadanie wzruszać, bawić i skłaniać do refleksji na różnych polach. Pewnie właśnie dlatego niezmiennie dużym powodzeniem w tym czasie cieszą się świąteczne komedie romantyczne. Ich lekkostrawna forma, uwieńczona często wzruszającym morałem, perfekcyjnie wpisuje się w świąteczny klimat.

Jeżeli jednak nie jesteście fanami tego gatunku, wśród bożonarodzeniowych propozycji znajdziecie również dramaty, filmy akcji, tradycyjne komedie, a dla najmłodszych – filmy familijne oraz bajki.

x-mas inspiracje prezent geex

TOP 7 filmów na Boże Narodzenie

Kevin sam w domu/Kevin sam w Nowym Jorku (Home Alone/Home Alone 2: Lost in New York)

Chyba każdy przyzna rację, że nie ma drugiego tak charakterystycznego dla Bożego Narodzenia filmu, jak ten. Kevin, jako uroczy i muszący uporać się z dwoma złodziejaszkami brzdąc, skutecznie ociepla zimową atmosferę od prawie 30 lat. Zarówno jedna, jak i druga część komedii familijnej ze świętami w tle bawi, wzrusza i pozwala na skuteczny relaks dla całej rodziny podczas tego wyjątkowego czasu. Komedia podbiła serca fanów na całym świecie, wychowała całe pokolenia i nic nie wskazuje na to, aby coś w tym temacie miało się zmienić.  

To właśnie miłość (Love Actually)

Bożonarodzeniowa komedia romantyczna w gwiazdorskiej obsadzie to przepis na sukces? Zdecydowanie. Co więcej, brytyjska produkcja skradła serca zarówno kobiet, jak i mężczyzn i stała się przyczynkiem do wypuszczenia inspirowanych nią filmów na rodzimych rynkach w innych państwach świata. U nas była to cała kultowa seria filmów „Listy do M.” Przeplatające się losy różnych bohaterów, którzy na pozór nie mają ze sobą nic wspólnego, łączy jeden najważniejszy mianownik: potrzeba miłości – i to nie tylko od święta.

Grinch: świąt nie będzie (How the Grinch Stole Christmas)

W Ktosiowie zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Cieszą się wszyscy, za wyjątkiem… tajemniczego zielonego stwora o imieniu Grinch. Podejmuje on plan zniszczenia tego wyjątkowego czasu wszystkim na około. Czy mu się uda? A może świąteczny klimat odmieni  jego negatywne podejście? Obejrzyjcie film, oparty na niezwykle popularnej powieści i stanowiący kwintesencję amerykańskiego kina familijnego. Refleksję nad realną istotą świąt i podejścia do rzeczy, które liczą się w życiu najbardziej macie z nim gwarantowaną.

Rodzinny dom wariatów (The Family Stone)

Rodzinna komedia, która rozrusza największych twardzieli. Pełna humoru opowieść o rodzinnym spotkaniu, podczas którego nic nie idzie zgodnie z planem. Wiadomo przecież, że im większa rodzina, tym ciężej wszystkich uszczęśliwić, prawda? Kiedy natomiast piątka dorosłych dzieci wraca do rodzinnego domu na Święta – tym bardziej. Zwłaszcza, że jeden z braci, po raz pierwszy przywozi swoją partnerkę, która… nieco odstaje od wizji stworzonej przez członków klanu. Obejrzyjcie komedię w gwiazdorskiej obsadzie, która skutecznie przypomni Wam o tym, co w życiu jest najważniejsze.

Holiday (The Holiday)

Historia dwóch kobiet, których losy połączą się podczas Bożego Narodzenia. Iris i Amanda, w wyniku niefortunnych zdarzeń, postanawiają zamienić się domami na czas świąt. Co z tego wyniknie? Czy da się uciec od przeszłości? A może nigdy nie jest za późno na to, by zacząć wszystko od nowa? Brawurowa gra Kate Winslet i Cameron Diaz sprawia, że Holiday to świąteczne must see, które da Wam solidną dawkę śmiechu i wzruszeń, doprawioną świątecznym klimatem.

Długi pocałunek na dobranoc (Long Kiss Goodnight)

Ta pozycja to miód na serce (i oczy) dla fanów kina akcji. Film, co prawda, nie należy do najnowszych, ale jego fenomen i przesłanie aktualne są po dziś dzień. Duża dawka adrenaliny, zabawne wstawki i zagadka, której rozwiązania nie będziecie pewni do końca, to jego zdecydowane atuty. W rolach głównych Geena Davis i Samuel L. Jackson, którzy podczas świąt mają do ogarnięcia nie lada problem. Przekonajcie się, że nie zawsze wszystko jest takie, jak się wydaje…

Family Man (The Family Man)

Family Man to spora doza rozrywki, zwrotów akcji i wzruszających momentów. Jeśli zatem na te święta szukacie właśnie takich emocji, to jest to pozycja obowiązkowa. Opowieść o samotnym biznesmenie, który z pozoru ma wszystko. No właśnie – z pozoru. Pewnego dnia budzi się w zupełnie nowej roli, jako ojciec i mąż. Jak sobie poradzi? Family man bawi do łez i porusza najważniejsze dla każdego z nas kwestie. Stopniowo uświadamia je zarówno głównemu bohaterowi, jak i widzowi. A wszystko z Bożym Narodzeniem w tle.

Miłego oglądania!