Świąteczna gorączka? Poznaj aplikacje, które pomogą w przygotowaniach do Bożego Narodzenia

Co prawda do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz warto zastanowić się, jak szybko i z oczekiwanym efektem ogarnąć świąteczne przygotowania. Nie martw się, bez względu na to, czy masz już wszystko zaplanowane, czy raczej jesteś z tych, którzy odkładają wszystko na ostatnią chwilę, możesz skorzystać z atrakcyjnych aplikacji na smartfon, które pomogą zaplanować nadchodzące święta. Oto nasze bożonarodzeniowe propozycje.

Aplikacje na Boże Narodzenie

Nic tak nie ułatwia życia, jak umiejętnie wykorzystywana technologia. Świąteczne aplikacje są tego najlepszym potwierdzeniem. Programy, które w kilka sekund zainstalujesz na swoim smartfonie potrafią m.in. zweryfikować najlepsze okazje zakupowe i wskazać nietuzinkowe prezenty. Znakomicie pomogą także w ułożeniu bożonarodzeniowego planu działania i realizacji zadań, związanych z przygotowaniami do tego najważniejszego w roku czasu. Co więcej, z genialnym efektem ułatwiają przygotowanie domu na przyjazd gości i wspólne biesiadowanie, a później z powodzeniem zadbają o wprowadzenie świątecznego nastroju. Czy można chcieć czegoś więcej? 

Polecane aplikacje na święta 2023

Organizując święta musisz pamiętać o wielu rzeczach. Od zakupu prezentów, przez produkty na potrawy, ozdoby i dekoracje, na wysyłaniu świątecznych życzeń kończąc. Poniżej znajdziesz 5 aplikacji, które powinny pomóc w tym gorączkowym okresie, czyniąc przygotowania do Bożego Narodzenia niewymuszoną przyjemnością. 🎀

Domownik: organizer życia codziennego i kalendarz

Aplikacja Domownik to nic innego jak poręczny planer zadań, który możesz zainstalować na własny smartfon. Doskonale sprawdzi się na co dzień, a w szczególnym czasie przygotowań do świąt, będzie wręcz niezastąpiony. Jego głównym atutem jest jasna forma, która pomoże Ci ułożyć check-listę do wykonania. Dla ułatwienia możesz podzielić ją na kategorie. Domownik przypomni także o konieczności realizacji kolejnych etapów, wskaże co jeszcze zostało do zrobienia i do kiedy powinno to nastąpić.

Ale to nie wszystko. W tej aplikacji na smartfon znajdziesz również przepisy, inspiracje i całą masę porad, które możesz wykorzystać podczas przygotowań do świąt. Wszystko po to, aby uczynić je prostszymi i przyjemniejszymi, niż kiedykolwiek.

Aplikację Domownik: organizer życia codziennego i kalendarz pobierzesz dla systemów Android i iOS

Christmas Photo Frames 2020

Jeśli zapomniałeś o wysłaniu kartki świątecznej w tradycyjnej postaci, a czas do świąt się kurczy, to nic straconego. Dzięki aplikacji Christmas Photo Frames 2020 w kilka sekund przygotujesz wirtualną pocztówkę dla najbliższych. 

Możesz wysłać ją mailem, SMS-em i każdym innym komunikatorem internetowym, przypominając wszystkim, którzy są daleko, że o nich pamiętasz. Do wyboru masz darmową i niezwykle barwną gamę gotowych ramek, w których wystarczy jedynie umieścić wybrane zdjęcie, tekst lub motyw.

Wady? Dość duża ilość reklam, ale biorąc pod uwagę bogactwo oferowanych narzędzi do generowania bożonarodzeniowych kartek, trzeba przyznać, że są one do przeżycia.

Aplikację Christmas Photo Frames 2020 znajdziesz w sklepie Google Play

Wygodna lista zakupów Listonic

Tę aplikację warto mieć w swoim telefonie zawsze. Nie tylko od święta. Powód? Listonic to wygodny, klarowny i bardzo intuicyjny planer zakupów, który gwarantuje, że niczego nie zapomnisz. 

Swoje zakupy możesz planować według kategorii, najczęściej wybieranych produktów lub wpisywać samodzielnie. Kiedy już je określisz, Listonic podpowie również, jaki rodzaj danego produktu jest najlepszy i na co zwrócić uwagę decydując się na jego zakup.

Podczas samych zakupów można z kolei odhaczać kolejne pozycje, usuwając je tym samym z listy niezbędnych produktów i mieć pewność, że z aplikacją Wygodna Lista Zakupów Listonic niczego Ci nie zabraknie.

Wygodna lista zakupów Listonic działa na systemach Android oraz iOS

Przepisy tradycyjne

Jeśli szukasz sprawdzonych przepisów na świąteczne potrawy, to aplikacja Przepisy tradycyjne będzie strzałem w dziesiątkę. Znajdziesz tu całe mnóstwo dań, które skradną niejedno serce. Korzystając z tej apki, możesz wybierać spośród sprawdzonych od lat receptur, albo eksperymentować z nowymi smakami. Odkryjesz w niej potrawy, które sprawdzą się nie tylko na święta, ale i podczas codziennego gotowania.

Przepisy tradycyjne to wyjątkowy program na smartfon, który powstał na bazie bloga o tej samej nazwie, który prowadzony jest przez młodych i ambitnych entuzjastów kuchni, czyli Lenę i Bartka. Swoje przepisy podają w lekkostrawnej, prostej i przejrzystej formie. Oprócz przepisów, znajduje się tu też cała masa poradników, np. Jak przechowywać ciasto na pierogi? Nic tylko korzystać.

Przepisy tradycyjne można znaleźć w sklepie Google Play. 

Christmas Radio 

Streaming radia z muzyką świąteczną? Teraz to możliwe. Wybierz tę propozycję szczególnie, jeśli chcesz skutecznie poczuć klimat świąt, umilić bożonarodzeniowe przygotowania i przekonać się, że mogą przebiegać w prawdziwie magicznej atmosferze.

Na kultowych świątecznych hitach wychowały się całe pokolenia. Warto więc mieć aplikację, która agreguje je wszystkie w jednym miejscu i sięgać po nią, kiedy tylko przyjdzie na to ochota.  Christmas Radio to program na smartfon, który obfituje w bożonarodzeniowe przeboje z różnych gatunków muzycznych. Posegregowano je na konkretne playlisty, a te doskonale doskonale sprawdzą się zarówno podczas przygotowań, jak i ostatecznej celebracji Bożego Narodzenia. 

christmas radio aplikacja świąteczna na smartfon

Christmas Radio pobierzesz na telefony z systemem Android oraz iPhone’y

Świąteczny czas z aplikacją na smartfon? 

Przygotowania przygotowaniami, ale liczy się również to, co będzie działo się przy wigilijnym stole. Jeśli chcesz skorzystać z aplikacji, które umilą czas spędzony w gronie najbliższych i mogą realnie wpłynąć na atmosferę podczas nadchodzących świąt, koniecznie zajrzyj też do tekstu: 

🎀 Wprowadź się w świąteczny nastrój z aplikacjami świątecznymi🎀

A może szukasz pomysłów na prezent? 

🎁 W tym temacie polecamy strefę świątecznych inspiracji