Jak pewien streamer zamienił Elden Ring w dziecinną igraszkę? Grając na Wesołym Padziku Malucha od Fisher Price

Elden Ring, choć odniósł ogromny sukces rynkowy, łatwą grą nie jest. Dlatego streamer znany pod nickiem Rudeism postanowił dodać trochę dziecięcej fantazji do trudnych walk z bossami i zagrał na… dziecięcym padzie Fisher Price. Jakim cudem Wesoły Padzik Malucha nadawał się do grania w Elden Ring?

Elden Ring na padzie dla dzieci. Kto stoi za tym pomysłem?

MacGyver gamingu robi kontroler z niczego

Dylan „Rudeism” Beck to gagatek, który ma już na koncie kilka oryginalnych projektów. Na przykład przeszedł Dark Souls 3 jednym przyciskiem, wystukując kod Morse’a albo stworzył kontroler imitujący miecz świetlny, dzięki któremu ukończył Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Więc granie w Elden Ring za pomocą czegoś, co w jakimś stopniu jest kontrolerem, to pójście na łatwiznę? Otóż nie.

Wesoły Padzik Malucha jest bowiem interaktywną zabawką. Jej układ przycisków naśladuje co prawda ten ze współczesnych kontrolerów, ale brakuje mu m.in. prawej gałki analogowej i… Możliwości podłączenia do konsoli lub komputera. Dlatego streamer poświęcił dwa tygodnie na zmodyfikowanie urządzenia w taki sposób, aby działał jak kontroler od Xboxa. Problem brakujących przycisków rozwiązał uroczy, żółty suwaczek w prawym rogu, który posłużył m.in. do przełączania drążka między prawym a lewym.

Wesoły padzik malucha
Zobacz, jak wesoły jest padzik na myśl o wyrzynaniu demonów.

Elden Ring bawi i uczy

Co jednak najlepsze, przebudowa kontrolera nie odbiła się na jego pierwotnej funkcji. Dlatego podczas korzystania z niego działają wszystkie oryginalne efekty dźwiękowe i świetlne. Dzięki temu ginąc pięćdziesiąty raz podczas walki z tym samym przeciwnikiem, nauczycie się alfabetu oraz kolorów radośniej, niż kiedykolwiek wcześniej. Zresztą, zobaczcie sami:

Jak już wspomniałem we wstępie, uroku całemu projektowi dodaje fakt, że Elden Ring jest tytułem bardzo wymagającym, jak zresztą większość gier od FromSoftware. Chociażby na Dark Souls wielu graczy straciło nerwy, walcząc z piekielnie trudnymi bossami i próbując znaleźć skuteczny sposób na rozprawienie się z nimi. Elden Ring nie odbiega pod tym względem od innych gier studia. 

Więc teraz wyobraźcie sobie, że robicie to na kolorowym, świecącym padzie z brakującymi przyciskami, niedopasowanym do dłoni dorosłego człowieka. To… może się udać!

Wesoły Padzik Malucha – kontroler ultimate?

Okazało się, że kontroler świetnie nadaje się nie tylko do gier od FromSoftware, ale także do Tony Hawk’s Pro Skater. W opublikowanym na Twitterze nagraniu widać, że rozgrywka przebiega płynnie, a combosy wpadają jeden za drugim bez cienia wysiłku. Po co więc przepłacać za przeładowane bajerami kontrolery dla hardkorów? Wystarczy trochę kreatywności, wiedzy technicznej i Wesoły Padzik Malucha.

Niestety Rudeism nie przedstawił dokładnego procesu modyfikacji zabawkowego pada. Pozostaje więc przejść Elden Ring na normalnym kontrolerze. Warto, bo to jedna z najwyżej ocenianych gier wszech czasów. A Wesoły Padzik Malucha… Też można sobie kupić! Może jego radosne kolory i wesołe melodyjki ukoją Wasze nerwy podczas kolejnego zgonu w grze?

Pan dla dzieci do Elden Ring
Źródło: Twitter (@rudeism)

Poznaj ofertę konsol do gier w x-komie

Źródła: Polygon, Eurogamer