EarthApp – pochodna FaceApp, która edukuje na temat globalnego ocieplenia. O co chodzi?

Popularna ostatnio aplikacja FaceApp postarzająca twarz zainspirowała aktywistów z Greenpeace Russia do stworzenia wersji dedykowanej naszej planecie. Ideą EarthApp jest pokazanie, w jaki sposób będą wyglądały konkretnie miejsca na świecie wskutek globalnego ocieplenia. Można przypuszczać, że taka „terapia szokowa” ma uświadomić społeczeństwo i jeszcze bardziej zmobilizować ludzi do dbania o środowisko.

FaceApp bije rekordy popularności

Przypomnijmy, że aplikacja FaceApp działa w oparciu o sztuczną inteligencję, która umiejętnie i z wysoką precyzją ujawnia, jak będziemy wyglądać za kilkadziesiąt lat. Można podejrzewać, że swoją popularność zawdzięcza temu, że w przerobionych przez nią zdjęciach zgadza się dosłownie wszystko – zmarszczki, kontur twarzy, naciągnięcie skóry w poszczególnych miejscach, a nawet potencjalna siwizna.

faceapp earthapp aplikacja

FaceApp pokochali zarówno Internauci na całym świecie, jak i celebryci, a Social Media do tej pory wypełnione są po brzegi zdjęciami typu #AgeChallenge. Pełne kompendium wiedzy na temat jej fenomenu zajdziecie w artykule: FaceApp – aplikacja do postarzania, która robi furorę w sieci.

EarthApp zmienia świat

Wersja EarthApp to wspólne dzieło oddziału Greenpeace Russia i agencji Isobar Moscow. Aplikacja umożliwia zobaczenie, w jaki sposób uznawane za jedne z najpiękniejszych miejsc na naszym globie, zmienią się wskutek niekorzystnych zmian zachodzących w klimacie. Poniżej znajdziecie przykłady, które najlepiej zobrazują o czym mowa:

Idea EarthApp jako terapii wstrząsowej

Perspektywa przyszłości pokazana przez EarthApp jest zatrważająca. I taka właśnie ma być. Jej nadrzędnym celem wydaje się bowiem zmobilizowanie ludzi do większej dbałości o środowisko, zaczynając od codziennych przyzwyczajeń.

Potwierdza to Polina Karkina z Greenpeace Russia: 
„Ludzkość spala węgiel, ropę naftową i gaz, co prowadzi do uwolnienia gazów cieplarnianych. Przez to zmieniliśmy atmosferę w podwórko śmieci. Musimy rozpowszechniać informację, że ludzkość znajduje się na krawędzi katastrofy. A zmiany mogą nadejść tylko wtedy, gdy przestaniemy zachowywać się tak, jakby nie było jutra”.

Źródło: wirtualnemedia.pl, instagram: greenpeaceru