EA Access i Origin Access od jutra zamieniają się w EA Play

Usługi abonamentowe Electronic Arts, czyli EA Access oraz Origin Access we wtorek 18 sierpnia zyskają nową, wspólną nazwę – EA Play. Origin Access Premier, czyli wersja premium usługi, dająca możliwość ogrywania premier od EA, od teraz nazywać się będzie EA Play Pro. Czy rebranding to jedyna nowość związana z abonamentami od Electronic Arts?

EA Access i Origin Access zmieniają nazwę na EA Play

Oprócz nazwy zmienić ma się również design usługi. I to w zasadzie tyle, przynajmniej na razie, bo EA zapowiedziało wprowadzenie nowych funkcjonalności w przyszłości. Nie zmienią się natomiast ceny za usługę.

EA Play zastępujące EA Access, dostępne na konsolach Xbox One i PlayStation 4, będzie kosztować 14,99 zł za miesiąc lub 79,99 zł przy opłaceniu z góry rocznej subskrypcji. W ramach abonamentu można obecnie ogrywać takie tytuły jak: Battlefield 1, The Sims 4, Fifa 20, Titanfall 2, Unravel Two czy Mass Effect: Andromeda.

Tyle samo zapłacimy za usługę przeznaczoną na komputery osobiste (dotychczas Origin Access Basic). Pecetowcy mają możliwość skorzystania z wersji premium usługi (dawniej Origin Access Premier, od teraz EA Play Pro), za którą zapłacić trzeba 59,90 zł miesięcznie lub 419,90 zł rocznie. Tym, co wyróżnia ją od wersji podstawowej, jest obecność w bibliotece premierowych tytułów od Electronic Arts.

EA Play logo

EA Play wkrótce na Steamie

Co ciekawe, EA Play wkrótce ma trafić na Steam, co jest efektem podjętej współpracy między Electronic Arts i Valve.

Brandingowy lifting zmieni również coroczne wydarzenie na żywo, znane jako EA Play, które teraz będzie nosić nazwę… EA Play Live.