„Draugen” zadebiutuje na PC już dzisiaj! Sprawdź wymagania sprzętowe

Już tylko godziny dzielą nas od premiery najnowszej produkcji Red Thread Games. „Draugen” to kolejna przygodówka studia, która oczarować ma nas klimatem i angażującą historią. Czy tak się rzeczywiście stanie? Najpierw przekonają się o tym posiadacze PC z systemem Windows. Grę już wkrótce będzie można zamówić na platformach streamingowych.

Najdłuższa podróż Red Thread Games

Norweskie studio może pochwalić się na swoim koncie tytułem Dreamfall Chapters, będącym trzecią odsłoną historii zapoczątkowanej w legendarnym The Longest Journey. Opowieść o April Ryan, zagubionej studentce sztuki, która odkrywa, że jest Skoczkiem potrafiącym podróżować między dwoma światami, stała się już ikoną w kanonie klasycznych przygodówek typu point and click.

April Ryan
April Ryan w "Dreamfall Chapters". Screen z gry

Wzruszająca opowieść, zajmujące zagadki logiczne, nostalgiczna muzyka, inteligentne i zabawne dialogi, ludzcy bohaterowie, nawet jeżeli nie należą do gatunku homo sapiens, starannie opracowana linia fabularna i rozbudowane światy – to między innymi to, czym tytuły skandynawskich Redów zachwycają najbardziej. Jeżeli tego właśnie oczekujecie od gry, debiutujące Draugen na pewno Was zainteresuje.

Czy Draugen zachowa ducha znanego Red Thread Games?

W Draugen cofniemy się do 1923 roku i przeniesiemy do pewnego norweskiego miasteczka, aby rozwikłać zagadkę zaginięcia siostry głównego bohatera – Edwarda Charlesa Hardena. Akcja gry, choć osadzona w konkretnym miejscu i czasie, ma być tak naprawdę uniwersalną historią o ludzkiej naturze i psychice. A ta okraszona zostanie wyjątkową atmosferą tajemnicy, za sprawą której RTG pewnie kolejny raz każe się nam zastanowić, jak cienka jest granica między tym, co mistyczne a rzeczywiste.  

draugen gra screen
Lessie, bohaterka "Draugen". Screen z gry

Trailer i dokładnie omówienie fabuły możecie znaleźć w moim wcześniejszym tekście o zapowiedziach gry Draugen.

Wymagania sprzętowe

Ja już wiem, co będę robiła tego wieczoru. Grała w grę. Draugen. Jeśli i Wy macie ochotę poznać bliżej ten tytuł, upewnijcie się, że Wasze sprzęty dadzą radę. Posiadacze konsol – uzbrójcie się w jeszcze trochę cierpliwości.

Minimalne wymagania systemowe:

  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7
  • Procesor: Intel Core i5
  • Pamięć: 6 GB RAM i 10 GB na dysku
  • Grafika: GeForce GTX 670 lub Radeon HD 7870 z 2 GB VRAM

Kolejna ważna informacja: Gra nie jest obsługiwana w języku polskim.

Coś czuję, że na jutro szykuje się urlop na żądanie. Jeżeli więc mój szef właśnie czyta ten tekst, to bardzo proszę o wyrozumiałość. I jeszcze jedno, news nie jest w żaden sposób sponsorowany przez Red Thread Games. Entuzjazm płynący z powyższych akapitów jest wynikiem świetnej roboty studia. Polecam przekonać się o tym osobiście.

Źródło: Red Thread Games