Dragon Age 4 skoncentruje się na trybie dla jednego gracza

Dwa dni temu miał miejsce celebrowany Dragon Age Day, w ramach którego wydano dwie nowe opowieści ze świata gry. Ale twórcy podzielili się czymś znacznie istotniejszym. Konkretnie informacją na temat tego, że nadchodzący Dragon Age 4 skoncentruje się na trybie dla jednego gracza. Czyli nie zostanie grą-usługą.

Single-playerowy Dragon Age 4 – wchodź we mnie ty pyszny trybie dla jednego gracza

Za każdym razem, kiedy zostaje zapowiedziana nowa gra z jakiejś słynnej serii, to zastanawiam się, czy to będzie jakiś drętwy multik, czy gra z bezsensownymi elementami online. I może nie jestem jedynym. Najnowsza informacja, że Dragon Age 4 skupi się na singlu, robi w necie medialny szum.

mem dragon age 4 ze smokiem

A single-playerowy Dragon Age 4 to raczej marzenie każdego fana serii i nie tylko. Rzadko kiedy elementy multiplayer przyjmowane są z takim entuzjazmem. Pierwsza z gier, która przychodzi mi do głowy i która robi to dobrze, to coś z Soulsów i te wiadomości napotykane po drodze. Bo na pewno nie Fable, gdzie jedne wrota z nagrodą nie otworzą się bez pomocy drugiego gracza.

Notka o tym, że nadchodzący Dragon Age będzie doświadczeniem skoncentrowanym na trybie dla jednego gracza, ukazała się na łamach bloga traktującym o Dragon Age Day. Oprócz tego pojawił się nowy smoczy mercz czy dwie nowe krótkie opowieści ze świata gry. Dotąd tylko dziennikarz Jason Schreier wspominał, że za namową EA Dragon Age 4 nie zostanie grą-usługą.

W listopadzie Dragon Age 4 straciło dyrektora kreatywnego

Z mniej zachwycających rzeczy. W listopadzie tego roku Matt Goldman opuścił BioWare. Był to starszy dyrektor kreatywny serii, który pracował i nad nową grą. Nie podano powodu jego odejścia. Ale szef firmy Gary McKay zapewnia, że nie dostarczą produktu, który nie spełniałby standardów kanadyjskiego studia, i że Dragon Age 4 jest w dobrych rękach.

źródło: PC Gamer, Game Rant, PCGamesN