Dlaczego aplikacje na telefonach z Androidem ciągle się zawieszają? Znamy powód

Zmagasz się z ciągłym zawieszaniem czy zacinaniem aplikacji Google na swoim smartfonie? Na szczęście nie jesteś w tym sam, kilka osób w Internecie również boryka się z tym problemem i postanowiło wyjaśnić, co może być jego powodem. Sprawdź, na czym polega awaria i w jaki sposób można uchronić się od jej niepożądanych skutków.

Na czym polega problem zawieszania się aplikacji?

Po najnowszej aktualizacji aplikacja Google, Podcasty i Obiektyw wielokrotnie się zawieszają, a Asystent Google jest również niedostępny. Dotyczy to także użytkowników smartfonów Google Pixel, Samsung i Motorola.

Kilku użytkowników Twittera zgłosiło, że aplikacja Google na ich smartfonie z Androidem ciągle się zawiesza. Chociaż nie ma jasnego powodu, dla którego tak się dzieje, wydaje się, że przyczyną problemu jest nowa aktualizacja.

Konto Google na Twitterze zasugerowało restart w celu rozwiązania problemu. To rozwiązanie działa niestety tylko dla niektórych użytkowników. Warto jednak spróbować.

aktualizacja Androida

Jak rozwiązać problem zawieszania się aplikacji?

Google dostarczyło oficjalne instrukcje dotyczące rozwiązania problemu. Firma ostrzega, że mogą one spowodować wyczyszczenie niektórych ustawień aplikacji Google.

  1. Uruchom Ustawienia.
  2. Przejdź do aplikacji i powiadomień.
  3. Kliknij Zobacz wszystkie aplikacje.
  4. Znajdź i stuknij Google na liście aplikacji (lub użyj przycisku wyszukiwania w prawym górnym rogu, aby wyszukać Google).
  5. Kliknij Pamięć i pamięć podręczna.
  6. Dotknij Wyczyść pamięć lub Zarządzaj miejscem.

Na myśl przychodzi również ostatni problem z systemem Android System WebView, który spowodował awarię Gmaila i innych aplikacji Google. Do tej pory nie zgłoszono jednak żadnej oficjalnej poprawki, która naprawiłaby tę usterkę.