Denon w końcu ma słuchawki TWS. Poznajcie AH-C630W oraz AH-C830NCW

Audio-Technica? Ma! Sennheiser? Też. Nawet Bowers & Wilkins oraz Teufel mają. No to przyszedł czas i na Denona. Japońska marka właśnie przedstawiła dwie pary słuchawek TWS, pierwszych w swojej ofercie. Czym się charakteryzują i co oferują Denony AH-C630W i AH-C830NCW, dowiecie się z tekstu.

Od razu dwie pary. Czy to będzie mocne wejście?

Już szybki rzut oka na specyfikacje nowych słuchawek TWS od Denona sugeruje, że marka całkiem nieźle przemyślała swój ruch. Może to nic odkrywczego ani przełomowego, ale wprowadzenie dwóch par sprzętu – podstawowej i zaawansowanej – po prostu wydaje się rozsądne. Szczególnie w kontekście rynku słuchawek TWS, na którym słuchawki renomowanych producentów często osiągają niezbyt przyjemne dla portfela ceny. A kiedy flagowy model jest poza zasięgiem, dobrze mieć alternatywę. I być może właśnie taką rolę przewidziano dla modelu AH-C630W.

Jeśli chodzi o walory użytkowe, Denony AH-C630W mają oferować:

  • Do 4,5 godzin odtwarzania (do 18 dzięki etui).
  • Klasę odporności IP45.
  • Wysoki komfort użytkowania – dzięki wyprofilowaniu i niskiej wadze (każda słuchawka waży 4,7 g).
Denon AH-C630W True Wireless
Denon AH-C630W True Wireless

Nie ma tu ani ANC, ani trybu Awareness. Do rozmów z kolei posłuży tylko podstawowy zestaw mikrofonów. I może nie brzmi to szczególnie, ale pozytywnym zaskoczeniem może być cena. Bo Denony AH-C630W wyceniono na 99 dolarów. Nieźle, jak na sprzęt tak cenionej marki.

Denon AH-C830NCW – dla bardziej wymagających

Bardziej zaawansowany model słuchawek TWS Denon także wyposażył w przetworniki dynamiczne. Tym razem są one jednak owalne, o wymiarach 11 × 10 mm. Ponadto AH-C830NCW oferują tryby ANC oraz Awareness, co dla wielu osób może okazać się decydującym argumentem podczas zakupu. Ale to wciąż nie wszystko – pojemniejsza bateria oznacza nawet 6 godzin odtwarzania (do 5 z ANC) (do 19 z etui). Na samym ANC skorzystać powinna również jakość rozmów.

Ponownie jednak szkoda, że obsługiwane kodeki to tylko SBC i AAC.

A ile mają kosztować Denony AH-C830NCW? Wyceniono je na 159 dolarów. Czyli – ponownie – wcale nie tak dużo jak na markę o takiej renomie.

Denon AH-C630W i AH-C830NCW – dostępność w Polsce

Znamy już sugerowane ceny obu par słuchawek. I tak:
  • Denony AH-C630W miałyby kosztować 499 zł,
  • Denony AH-C830NCW z kolei – 749 zł.

Źródło: denon.com, pocket-lint.com, infoaudio.pl