Czy taki będzie GoPro HERO 8? Mam garść nieoficjalnych informacji

Wiadomo już, że nowa kamera sportowa GoPro HERO 8 będzie mieć premierę 1 października 2019 roku. Równolegle ma się pojawić sprzęt do nagrywania wideo w 360 stopniach. Co według przecieków zaoferują owe cudeńka?

GoPro HERO 8 nagra wideo w 480 kl.s?

Na portalach znalazłem przecieki z informacjami o specyfikacji najnowszego dzieła GoPro – kamery sportowej HERO 8. Sprzęt pochodzący z tej serii cenią amatorzy sportów ekstremalnych, montujący kamery na kaskach, kierownicach motocykli i rowerów, fani off-roadu, kamery te uwielbiają także podróżnicy.

Nie ma się co dziwić. Kamery GoPro HERO słyną przede wszystkim z wytrzymałości, uzupełniając swą trwałość dobrą jakością nagrań i zdjęć.

Według nieoficjalnych informacji GoPro HERO 8 będzie kontynuatorem powyższych tradycji, wprowadzając filmowanie w jakości 4K w 120 kl./s. (inne źródło podaje, że będzie to jednak 60 klatek) Zmniejszenie podziałki do Full HD (niektórzy twierdzą, że niezbędna będzie redukcja aż do HD) umożliwi kręcenie w 480 kl./s! Zmiana parametrów wideo to jednak nie wszystko.

Kluczowa modyfikacja GoPro HERO 8 ma dotyczyć modularności. Jeśli wierzyć temu, co piszą w sieci, do premierowej kamery dopniecie lampę LED albo zewnętrzny ekran LCD. Gdzie będziecie mogli je przytwierdzić? Wszystko wskazuje na to, że na stopce do akcesoriów.

GoPro HERO 8 z lampą LED
Źródło: gearmashers.com

Nieoficjalna specyfikacja GoPro HERO 8

Dla użytkowników bardzo ważna jest informacja (oby prawdziwa), że GoPro HERO 8 otrzyma procesor przetwarzania obrazu GP2. W efekcie poprawie ulegną kolory, jakość rejestrowanych filmów oraz stabilizacja obrazu.

GoPro Max i filmy sferyczne?

Kolejna niepotwierdzona wiadomość mówi o kamerze, która filmuje w zakresie 360 stopni. Szykuje się więc następca Go Pro Fusion 360, wciąż kompaktowy, wciąć trwały.

GoPro Max 360
Źródło: photorumors.com

Premiera GoPro HERO8

Zgodnie z zapowiedziami firmy GoPro, 1 października odbyła się premiera kamery Hero8.

Piszemy o tym w aktualnościach na stronie x-kom.

Źródło: photorumors.com, techradar, gearmashers.com